Kdy mi končí rodičovská dovolená?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jerrysmall
Stálice 74 příspěvků 23.03.18 13:20
Ukončení rodičovské dovolené

Ženy kdy mi prosím konci rodičovská dovolená? V den dcery narozenin? Takže den po se musím hlásit na pracak? Děkuji za odpovědi :-)

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9038 příspěvků 33 inzerátů 23.03.18 13:31
@Jerrysmall píše: Ženy kdy mi prosím konci rodičovská dovolená? V den dcery narozenin? Takže den po se musím hlásit na pracak? Děkuji za odpovědi :-)

Konec rodicovske je po domluve se zamestnavatelem. Musela jsi to hlasit.

Elishka1
Závislačka 2859 příspěvků 23.03.18 13:33

Rodičovská dovolená končí dnem, do kterého sis u zaměstnavatele zažádala. Jestli jsi nezaměstnaná, nejsi na rod. dovolené.
Ptáš se asi na rod. příspěvek, rozpočítej si celkovou částku 220 tis dle toho, kolik bereš měsíčně

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2069 příspěvků 23.03.18 13:38

@Jerrysmall Rodicovska dovolena ti konci ve chvili:

  1. kterou jsi si domluvila po narozeni potomka se svym zamestnavatelem
  2. pokud jsi nebyla zamestnana a nemela narok na materskou, tak konci 4.narozeninami potomka
  3. pokud ti behem rodicovske skoncila smlouva na dobu urcitou, tak bych se prihlasila ve chvili, kdy ti konci rodicovsky prispevek
Korculalala
Zasloužilá kecalka 544 příspěvků 23.03.18 16:18

Ahoj holky, prosím jak je to v mém případě? Když jsem byla těhotná v sedmém měsíci, dostala jsem vyhazov z práce. Lepé řečeno, dostala jsem informaci o neprodloužení smlouvy která ke konci měsíce končila. Byla to trochu podpásovka. Můj gynekolog je super chlap a napsal mi rizikové takže jsem v den kdy mi to oznámili šla marodit a neschopenku mi gynekolog ukončil až v šestinedělí takže tu mateřskou, pro kterou mě vyhodili, mi stejně zaplatili jako nemocenskou( částečně zaměstnavatel a částečně sociálka). Teď jsem s dcerou druhý rok doma, od roku chodí do jesliček na 48 hodin měsíčně a od června(budou ji dva roky) bude chodit na 6-7 hodin denně. Já mám momentálně brigádu a od června budu nastupovat na hpp. Musím nástup do zaměstnání někde hlásit? Kdy mi v tomto případě končí,,rodičovská,, končí dnem vyčerpání rodičovského příspěvku? Nebo jsem na ni vůec když jsem od konce šestinedělí nezaměstnaná? Dále mám jít v prosinci na operaci s rekonvalescencí asi 6-12 týdnů, zajímá mne, jestli budu normálně dostávat nemocenskou jelikož budu zaměstnaná na hpp, když beru rodičovský příspěvek na dceru? Podle mě je to jiná dávka a jde z mého nemocenského pojištění kdežto na dceru pobírám příspěvek z jejího je to tak?

Nechci něco podcenit protože před dvěmi měsíci mi došla obsílka od VZP že mám uhradit pojistné za loňský rok a chvíli trvalo jim doložit informace o neschopence a rodičovské dovolené atd.. Nevěděla jsem že mám povinnost to hlásit sama.
Děkuji za informace, trochu se v tom ztrácím.

Jerrysmall
Stálice 74 příspěvků 23.03.18 16:36

@Pajka89
Děkuji.. Nebyla jsem zaměstnaná, byla mi dána rodičovská na 4 roky, takže mi končí dcery narozeninami :-) Poslední rodičovský příspěvek už mi vyplatili, ale narozeniny má dcera 8.4.

Lendeš
Kelišová 5734 příspěvků 23.03.18 17:45
@Jerrysmall píše:
@Pajka89
Děkuji.. Nebyla jsem zaměstnaná, byla mi dána rodičovská na 4 roky, takže mi končí dcery narozeninami :-) Poslední rodičovský příspěvek už mi vyplatili, ale narozeniny má dcera 8.4.

Nebyla jsi na rodičovské dovolené, když nejsi zaměstnaná. Pouze jsi byla příjemcem rodičovského příspěvku a tím jsi přestala být, když jsi rodičák vyčerpala. Od té doby nejsi z hlediska zdravotního pojištění příjemcem RP, takže musíš vyřešit zdravotní pojištění. Kdy ti vyplatili poslední dávku? RP se vyplácí měsíc zpětně, takže příjemcem RP jsi nebyl už ani v měsíci, kdy ti došly poslední peníze.

Lendeš
Kelišová 5734 příspěvků 23.03.18 17:50

@Korculalala Na rodičovské dovolené nejsi, pouze pobíráš rodičovský příspěvek. Ten můžeš pobírat i při práci. Nástup do zaměstnání nemusíš nikam hlásit, ohlásí to zaměstnavatel. Pokud by ta práce byla jen na nějaký zkrácený úvazek a měsíčně by sis vydělala méně než 12 200 Kč (minimální mzdu), tak je dobré zaměstnavateli nahlásit, že pobíráš RP a není tak třeba strhávat ze mzdy doplatek zdravotního dopočítaného z minimální mzdy. Na nemocenskou můžeš normálně.

Jerrysmall
Stálice 74 příspěvků 23.03.18 20:04

@Lendeš
To jsem vůbec nevěděla.. Měsíc zpětně mi jen psali, že mi tam zbývají nějaké peníze, které mi přišly teď 14.3. A předevčírem mi jen přišel dopis ze už jsem vyčerpala všechny peníze a že nárok na dávku mi zaniká 28.2. Takže od té doby jsem bez pojištění? A to mi oznámí až na konci března?

Lendeš
Kelišová 5734 příspěvků 24.03.18 11:05

@Jerrysmall Tím, že ti zanikl nárok, jsi přestala být příjemcem RP i z hlediska pojištění, pojišťovna ti to speciálně posílat nebude..to až pak případné info o vzniklém dluhu na zdravotním. Zaregistruj se na ÚP ještě teď v březnu (pokud teda hledáš práci) a oznam pojišťovně, že jsi uchazeč o zaměstnání a budeš mít i za březen pojištění vyřešené. Pokud práci nehledáš, tak se můžeš na pojišťovně nahlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let a pojištění taky za tebe bude hradit stát. Akorát je tam omezení docházky do školky na max. 4 hodiny denně. Nebo pak je možnost, že si to zdravotní zaplatíš sama.

Jerrysmall
Stálice 74 příspěvků 24.03.18 11:24

@Lendeš
Práci nehledám, dcera do školky půjde až v září. Nemůžu tedy být na pracaku? Vždyť mám po mateřské nárok na nějakou dávku ne.. Moc se v tom nevyznám, děkuji za rady a informace :-)

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2478 příspěvků 24.03.18 12:36

@Jerrysmall Na pracák se hlásí lidé, kteří chtějí pracovat a to ty jak sama píšeš nejsi.

Jerrysmall
Stálice 74 příspěvků 24.03.18 13:25

@Sojkka
Nemůžu pracovat, když se starám o dítě. Takže pro mě jediná možnost je byt na pojišťovně hlášena jako žena v domácnosti?

Lendeš
Kelišová 5734 příspěvků 24.03.18 14:20

@Jerrysmall Na pracák by ses měla hlásit, když tu práci hledáš. Ale dělá se to tak hodně po rodičáku, že se tam ženské registrují, i když nemají zařízenou školku. Akorát, pokud té úřednici řekneš, že nemáš hlídání, tak tě nemusí zaregistrovat. A když už zaregistrovaná budeš, tak musíš počítat s tím, že tě budou posílat na pohovory a že případnou vhodnou práci nemůžeš odmítnout, jinak tě vyřadí. Pokud bys na ten pracák šla, tak máš nárok na podporu 5 měsíců - cca 4300 Kč první dva měsíce, pak se to snižuje.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >