Ukončení rodičovského příspěvku?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 12:51
Ukončení rodičovského příspěvku?

Ráda bych se zeptala, kdo ukončuje pobírání rodičovského příspěvku v případě nástupu na mateřskou dovolenou spojenou s pobíráním peněžité podpory v mateřství.
Dcera má 21 měsíců a syn 3 měsíce. Na syna mi normálně chodí PPM, ale zároveň jsem si v prosinci všimla, že mi chodí i RP na dceru. Snažím se na ten ÚP od půlky prosince dovolat a zeptat se, proč mi ty dávky chodí, ale zřejmě tam nikdo nepracuje a nezvedá telefony (podle recenzí jsem si všimla, že je to běžný jev).

Mám dva dotazy:

1. Je mojí povinností hlásit počátek pobírání PPM na ÚP? U starších dětí si to úřady mezi sebou řekly a já dostala pouze vyrozumění z ÚP, že mi ukončují pobírání RP.
  1. Pokus to není mojí povinností, tak vzhledem k tomu, že neberou telefony, mám chuť se na ně vykašlat, ať si na to přijdou sami. Budou v tomto případě chtít jenom vrátit peníze nebo to bude spojeno i s nějakou peněžitou sankcí?

Díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Judithkaj
Nováček 18.01.17 12:55

Ano. Musíte to jít ukončit. Oni si to neřeknou. Byla jsem tam taky. Pokud by byl souběh dávky, chtějí to vrátit. O telefonu to nestačí. Musíte to tam podepsat, po mně chtěli i papír od doktora k mateřské.

Příspěvek upraven 18.01.17 v 13:09

bublinek
Kelišová 5114 příspěvků 18.01.17 12:57

Měla ji ještě jako těhotná dojít na pracák a tam to pořešit.
Stalo se mi to stejné a musela jsem vracet prachy, co jsem dostala na starší.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 18.01.17 13:00
@Anonymní píše:
Ráda bych se zeptala, kdo ukončuje pobírání rodičovského příspěvku v případě nástupu na mateřskou dovolenou spojenou s pobíráním peněžité podpory v mateřství.
Dcera má 21 měsíců a syn 3 měsíce. Na syna mi normálně chodí PPM, ale zároveň jsem si v prosinci všimla, že mi chodí i RP na dceru. Snažím se na ten ÚP od půlky prosince dovolat a zeptat se, proč mi ty dávky chodí, ale zřejmě tam nikdo nepracuje a nezvedá telefony (podle recenzí jsem si všimla, že je to běžný jev).

Mám dva dotazy:

1. Je mojí povinností hlásit počátek pobírání PPM na ÚP? U starších dětí si to úřady mezi sebou řekly a já dostala pouze vyrozumění z ÚP, že mi ukončují pobírání RP.
  1. Pokus to není mojí povinností, tak vzhledem k tomu, že neberou telefony, mám chuť se na ně vykašlat, ať si na to přijdou sami. Budou v tomto případě chtít jenom vrátit peníze nebo to bude spojeno i s nějakou peněžitou sankcí?
Díky za odpovědi.

Měla jsi to zrušit ještě v těhotenství teď budeš muset všechny peníze z RP, které ti chodili po nástupu na MD vrátit. Neznalost neomlouvá, já byla rušit dnes na MD jdu od 1.2.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2328 příspěvků 18.01.17 13:00

Ano, je to tvojí povinností a neprávem vyplacený rodičák budeš muset samozřejmě vrátit.

Lendeš
Kelišová 5422 příspěvků 18.01.17 13:02

Jako příjemce rodičovského příspěvku máš povinnost hlásit všechny změny, které jsou podstatné pro trvání nároku na RP. Pokud čerpáš PPM, tak RP se vyplácí v daném měsíci jen pokud je PPM nižší než RP a v tom případě se vyplácí jen částka dorovnávající PPM do výše RP. Vyplývá z toho, že pobírání PPM je věc, která je podstatná pro trvání nároku na RP a měla bys ji ohlásit na ÚP a nespoléhat na to, že si to úřad zjistí sám.

To, že ses tam nemohla dovolat, není omluva.

xreny
Nováček 5 příspěvků 18.01.17 13:04

Mám čerstvou zkušenost, že než nastoupíš na PPM s druhým dítětem, tak musíš na UP nahlásit konec pobírání RP na starší dítě. Já to udělala až když jsem brala PPM a část RP, který jsem pobírala spolu s PPM jsem musela vracet. Žádnou pokutu jsem neplatila.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 13:18

Tak dík za odpovědi. Hlavně že všichni sídlí v jednom baráku a mají veškeré informace elektronicky k dispozici. A přitom nejsou schopní si mezi sebou předat takovou jednoduchou informaci? No nic, teď jsem si spočítala, že ten RP na dceru končí plus minus teď v lednu a zároveň v únoru budu žádat o RP na syna. Tak to nechám na únor a pak jim to vrátím. Beztak tam není kde zaparkovat a hnát se tam zbytečně dvakrát když mám doma 4 děti je fakt sebevražda.

Judithkaj
Nováček 18.01.17 13:32

Hlavně, že nevidíte chybu u sebe…

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 18.01.17 13:40

No pokud já vím, tak při žádosti o RP podepisuješ, že jsi povinná hlásit všechny změny. Kdyby si úřady mezi sebou neustále všechno předávali nedělali by nic jiného :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.17 15:05
@Judithkaj píše:
Hlavně, že nevidíte chybu u sebe…
@kopejka píše:
No pokud já vím, tak při žádosti o RP podepisuješ, že jsi povinná hlásit všechny změny. Kdyby si úřady mezi sebou neustále všechno předávali nedělali by nic jiného :nevim:

Tak když je to k dispozici elektronicky, tak by to právě úředníci předávat nemuseli. Kdyby v tom systému běžel nějaký skript, který by tyhle věci řešil a předával automaticky, tak by ubyla práce jak úředníkům, tak lidem. Něco jako když mi volala paní ze statistického úřadu, že jsem byla vylosovaná, abych poskytla informace ohledně svého zemědělského podnikání pro statistické zpracování. A když jsem se jí ptala, proč si to prostě nevytáhne z elektronického systému, který se před pár lety zaváděl a který dokáže bez problémů zobrazit přesně ty data, které potřebuje a to dokonce online komukoli, tak mi smutně řekla, že by ráda, ale že to nejde. Přitom ten systém je dokonce částečně veřejný. To je to, co mne na tom štve. Všechno je elektronicky a místo toho, aby se využil potenciál toho systému a všem tím ubylo práce, tak se všechno ve výsledku dělá ručně jako za krále klacka.

Judithkaj
Nováček 18.01.17 15:35

Jsi tak chytrá…Proč jsi vlastně anonymní?

Anet94
Zasloužilá kecalka 663 příspěvků 18.12.17 13:36

Obnovuji diskuzi :)

Jsem na mateřské s druhou dcerou od 6.11. k tomuto dni jsem zároveň ukončovala pobírání RP na staršího syna. Úřad práce po mě chce vyplněný formulář „Potvrzení o denním vyměřovacím základu ovlivňujícím výši rodičovského příspěvku“ od sociálky. Tak si to jdu zítra oběhat ale nevím jake dítě tam mám vyplnit :D první? druhé?

Elishka1
Závislačka 2741 příspěvků 18.12.17 13:39

Patrně jde o rodičovský příspěvek pro druhé dítě, tak druhé, není ještě brzo?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63374 příspěvků 3 inzeráty 18.12.17 13:55
@Elishka1 píše:
Patrně jde o rodičovský příspěvek pro druhé dítě, tak druhé, není ještě brzo?

Ne, nejde o rodičovský příspěvek na druhé dítě, jde o doplatek rodičáku na první dítko do výše mateřské… nicméně vyplňují se tam údaje o druhé mateřské, ale nějak si nepamatuju, že by se do tohoto formuláře vyplňovalo dítě :think:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Kalousek káže o morálce, sám má máslo na hlavě, hřímá Klaus ml.

Kauza Andreje Babiše a jeho syna, která aktuálně hýbe (nejen) Sněmovnou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >