Ukončení RP, co teď?

24
11.5.21 09:31

Ukončení RP, co teď?

Dobrý den, dnes jsem se dozvěděla, že mi skončil RP (o 2 měsíce dříve), takže mi už žádné peníze nepřijdou. Nikdy jsem předtím nepracovala, takže jsem přesla rovnou na RP. Malý má za 2 měsíce 3 roky. Žádný papír mi ještě nepřišel. Paní říkala, že mi ho teprve teď pošlou. Ale zajímá mě co mám tedy dělat nebo jak postupovat? Kam nahlásit že už nepobírám rodičák, co k tomu potřebuji a mám nárok na nějakou podporu? Popř. kde a jak ji vyřídit? Já se do toho předvčírem vdala, takže teď budu ještě vsude nahlasovat změnu trvalého bydliště a příjmení+ novou občanku. A za 2 měsíce mám termín porodu, ale to prý až udu v ruce rodný list, tak mohu jít vyřizovat další RP. Ale co teď? Mockrát děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2388
11.5.21 09:34

A to jsi nevěděla, kdy ti končí RP, že si teď tak překvapená? To mě docela zaráží… No, co teď, teď máš otce dítěte, který ty dva měsíce snad zvládne a pak budeš mít znovu RP. Jestli ti někdo něco dá těžko říct, záleží od příjmů manžela, ale silně pochybuji. Hlavně se nahlas na pojišťovnu skrz zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9221
11.5.21 09:37

RP až po porodu.

Teďka můžeš UP a nebo jen na pojišťovnu nahlásit péči o dítě mladší 7 let, aby za tebe platili zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.5.21 09:40

Normalne se prihlas na urad prace do te doby, nez nastoupis na RD.
Co ty lidi dneska uci? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77397
11.5.21 10:01
@Ghanaian Princess píše:
Normalne se prihlas na urad prace do te doby, nez nastoupis na RD.
Co ty lidi dneska uci? :)

No, při termínu za 2 měsíce by mi přišlo rozumnější se nahlásit na zdravotní pojišťovnu, než ze sebe dělat blbce na UP, že chci pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.5.21 11:40
@j.a.n.i1 píše:
No, při termínu za 2 měsíce by mi přišlo rozumnější se nahlásit na zdravotní pojišťovnu, než ze sebe dělat blbce na UP, že chci pracovat.

no neni to delani blbce, se socialni pracovnici se normalne domluvis a dela to tak spousta matek, je to bezna praxe. Nebo na tu pojistovnu, to uz je asi jedno, kam clovek jde travit dopoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77397
19.5.21 12:07
@Ghanaian Princess píše:
no neni to delani blbce, se socialni pracovnici se normalne domluvis a dela to tak spousta matek, je to bezna praxe. Nebo na tu pojistovnu, to uz je asi jedno, kam clovek jde travit dopoledne.

To, že je porušování zákona běžná praxe je dost smutné… A jinak fakt nevím proč bych na pojišťovně měla trávit dopoledne, hodím oznámení na podatelnu či pošlu elektronicky a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.5.21 12:14

@j.a.n.i1 tak prominte, ja nejsem ta, co se tu ptala na rady.
Najednou jste chytra po vsech moudrech co vam tu napsali. Neni to porusovani zakona, clovek bez prace bez rodicaku ma normalne pravo se nahlasit na pracovni urad.
Nashledanou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77397
20.5.21 13:35

@Ghanaian Princess Jestli sis nevsimla, ja se na radu neptala. A jinak je to podvod, pokud se na UP hlasi ten, kdo nema v umyslu hledat praci. A jen tak mimochodem, ten kdo hleda praci, tak se na UP muze hlasit i pri pobirani rodicaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat