Ukončení spolupráce s pojišťovnou na IČO

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

aggla
Kecalka 382 příspěvků 03.02.18 13:14
Ukončení spolupráce s pojišťovnou na ico

Prosím o radu, nějakou dobu jsem spolupracovala s pojišťovnou na ico, nyní nastupuju do práce ale musim si ukončit ico, ale pod živnostenský úřad nepatřím. Nikdo mi nedokáže odpovědět zda mi to ukončí sama pojišťovna když mam ico od nich. Řešil jste to někdo?

Reklama

Reakce:

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 03.02.18 13:27

IČO- tedy IČ nemáte od pojišťovny, ale od „živnostenského úřadu“. Záleží na základě jaké smlouvy jste s pojišťovnou spolupracovala. Je potřeba tedy vypovědět tuto smlouvu.
Jestli myslíte registraci od ČNB, tak je to něco jiného.

Příspěvek upraven 03.02.18 v 16:38

aggla
Kecalka 382 příspěvků 03.02.18 14:07

Prave ze jsem s registraci dostala i ico a to na živnostenském úřadě není a nemají s tím nic společného, smlouvu jsem vypovídala a ted čekám až mi od nich přijde vyjádření, ale nikdo nevi co s tím ico ????

eumedon
Extra třída :D 12856 příspěvků 03.02.18 14:23
@aggla píše:
Prave ze jsem s registraci dostala i ico a to na živnostenském úřadě není a nemají s tím nic společného, smlouvu jsem vypovídala a ted čekám až mi od nich přijde vyjádření, ale nikdo nevi co s tím ico ????

Jestli máte IČO , tak vám zůstane (je to identifikace vás jako osoby, kdybyste někdy znova chtěla podnikat), ale podnikat na ně nemusíte. V čem je problém?

Podle mne v IČO problém být nemůže. Problém může být ve výdělečné činnosti, pokud by kolidovala s vaším zaměstnáním nebo s registrací na ÚP. Když činnost ukončíte, tak nemůže být problém ani v ní.

Příspěvek upraven 03.02.18 v 14:28

aggla
Kecalka 382 příspěvků 03.02.18 14:27

Problém je ze jsem to ico chtela zrušit, ale pod živnostenský úřad nepatřím tak nevim jak, hlavně musim v praci doložit ze uz nepodnikám a to proste nevim jak udělat když nemůžu na živnostenském úřadě zrušit ani pozastavit činnost :think:

eumedon
Extra třída :D 12856 příspěvků 03.02.18 14:29
@aggla píše:
Problém je ze jsem to ico chtela zrušit, ale pod živnostenský úřad nepatřím tak nevim jak, hlavně musim v praci doložit ze uz nepodnikám a to proste nevim jak udělat když nemůžu na živnostenském úřadě zrušit ani pozastavit činnost :think:

IČO nelze zrušit. Už jednou jsem vám to napsal. Lze pozastavit nebo ukončit činnost.

Ukončení činnosti ohlásíte tam, kde jste ohlásila její zahájení.

Kdo a na základě čeho vám vystavil doklad o přidělení IČO?

aggla
Kecalka 382 příspěvků 03.02.18 14:40

Ja nikam její zahájení nehlasila, když jsem udělal zkoušky u ČNB tak mi pak proste přišla registrace a i ico tam bylo, tak ted nevim jestli to zase zruší pojišťovna když vse zarizovali…kaž­dopádně ikdyz jsem si to vyjela na ares tak tam je ze podnikám podle jiných zákonu než živnostenského

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 03.02.18 14:54

Kdyby se vám to IČ tady chtělo napsat, bylo by to možná jednodušší.
V máte platnou registraci u ČNB? PPZ, VZ, VPA…?

eumedon
Extra třída :D 12856 příspěvků 03.02.18 15:40
@aggla píše:
Ja nikam její zahájení nehlasila, když jsem udělal zkoušky u ČNB tak mi pak proste přišla registrace a i ico tam bylo, tak ted nevim jestli to zase zruší pojišťovna když vse zarizovali…kaž­dopádně ikdyz jsem si to vyjela na ares tak tam je ze podnikám podle jiných zákonu než živnostenského

Jaké zkoušky, jaká registrace? Ještě jste nenapsal(a), jakou činnost vlastně vyvíjíte. Finanční poradce? Zprostředkovatel v pojišťovnictví?

aggla
Kecalka 382 příspěvků 03.02.18 15:49

@Ivan PPZ registraci mam u ČNB, ic 05292611

@eumedon zprostředkovatel v pojišťovnictví

eumedon
Extra třída :D 12856 příspěvků 03.02.18 15:53

Zákon č. 38/2004 Sb. o pojišťovacích zprostředkova­telích,

§ 12 odst. 3 : Do registru se zapisují následující údaje včetně jejich změn:
f) pozastavení nebo přerušení činnosti

§ 17 odst. 1 : Česká národní banka svým rozhodnutím zápis v registru zruší, jestliže
a) registrovaná osoba o to požádá.

Takže podle mne můžeš oznámit ČNB, že přerušuješ nebo pozastavuješ činnost a požádat, aby to bylo zaznamenáno v registru podle § 12 odst. 3 písm. f), nebo požádat o zrušení zápisu v registru podle § 17 odst. 1 písm. a).

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 03.02.18 16:46

Takže VPA pro UNIQA. Novému zaměstnavateli můžete doložit ukončenou smlouvu s pojišťovnou. Případně zkusit dodat „doklad“ z ŽÚ, že tam nejste evidovaná. A komunikovat s ČNB, jak psáno výše. Záznamy ČNB na webu se obvykle objevují poněkud se spožděním, někdy až měsíc-dva.

eumedon
Extra třída :D 12856 příspěvků 03.02.18 17:45

@aggla @Ivan PPZ Myslím si, že by mohlo stačit doložit to oznámení přerušení/pozas­tavení činnosti s žádostí ČNB o zápis této skutečnosti do registru (kopii žádosti s dodacím lístkem).

Jaký je rozdíl mezi přerušením a pozastavením, to nevím. Zakladatel(ka) by se měla trochu snažit a projít ten zákon aspoň teď, když ví kde hledat.

Živnostenský rejstřík je veřejný seznam, takže mám za to, že to, že v něm není registrovaná, zakladatelka dokládat nemusí. Zaměstnavatel si to může ověřit sám.

Takže ještě edit:
Přerušení činnosti § 24 - Přerušení činnosti
(1) Činnost pojišťovacího zprostředkovatele nebo samostatného likvidátora pojistných událostí lze přerušit, nejdéle však na dobu 1 roku.

Takže přerušení činnosti se zapíše na základě rozhodnutí subjektu (tedy osoby, která tu činnost provádí) a činnost lze přerušit na dobu 1 roku.

Pozastavení činnosti § 23 - Opatření k nápravě
(2) Česká národní banka činnost pojišťovacího zprostředkovatele nebo samostatného likvidátora pojistných událostí pozastaví,…

Takže pozastavení činnosti je jedno z možných úředních opatření ČNB k nápravě nějakých prohřešků subjektu registrace.

V úvahu tedy přichází přerušení činnosti (nejdéle na 1 rok) nebo žádost o zrušení zápisu v registru.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Saša Rašilov se podruhé oženil: Nevěsta Lída si počmárala šaty!

Populární herec si dnes po poledni vzal za manželku svoji o čtrnáct let... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách má vítěze druhého kola

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama