Ukončení studia - pojišťovna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 09:08
Ukonceni studia- pojistovna

Zdravim, ukoncila jsem skolu a jsem na rodicaku. Musim zajit na pojistovnu, bude stacit, ze jim reknu, ze uz nestuduji nebo musim mit nejaky doklad?

Přečtěte si článek: Rodičovský příspěvek 2018: Aktuální informace

Reakce:

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 29.03.18 09:13

Po mně chtěli potvrzení o studiu. Chtěli i maturitní vysvědčení po ukončení střední školy, i když jsem nastupovala hned na vysokou :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 09:24

Zakladatelka - musíš doložit jak ukončení školy, tak rodičák.
Střední stačí Maturitním studiem, vyšší/vysoké potvrzením o studiu od-do. Stačí jim poslat mailem.

Radkka - samozřejmě, jak jinak bys mohla být vedena na střední škole? Do 26let? Studium se uvádí na IČ školy, proto se musí hlásit zvlášť.

Inko z práce

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 29.03.18 09:38
@radkka píše:
Po mně chtěli potvrzení o studiu. Chtěli i maturitní vysvědčení po ukončení střední školy, i když jsem nastupovala hned na vysokou :roll:

Potvrzení ne :mrgreen: jsem tatar. Doklad o ukončení nebo přerušení studia, ten dostaneš ve škole.

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 29.03.18 09:41
@Anonymní píše:
Střední stačí Maturitním studiem, vyšší/vysoké potvrzením o studiu od-do. Stačí jim poslat mailem.

Radkka - samozřejmě, jak jinak bys mohla být vedena na střední škole? Do 26let? Studium se uvádí na IČ školy, proto se musí hlásit zvlášť.

Inko z práce

Jsou školy, které to hlásí samy :roll: aspoň tehdy. Můj manžel tohle nikdy nedokládal, pouze potvrzení z VŠ, tak snad není ve svých třiceti evidován jako student střední školy :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 09:51
@radkka píše:
Jsou školy, které to hlásí samy :roll: aspoň tehdy. Můj manžel tohle nikdy nedokládal, pouze potvrzení z VŠ, tak snad není ve svých třiceti evidován jako student střední školy :mrgreen:

školy nemají povinnost to hlásit, žádné školy - když řeknu že to dělá tak 20 škol ze 100, nebudu přehánět

dítě je automaticky vedeno ve státní kategorii do 17 let (tzn. základní škola + tolerance v případě propadnutí), dál už se vše musí hlásit, všem chodí dopisy s upozorněním aby to doložili

ve třiceti manžel jako student určitě není, studium je do 26 let max; od letoška tedy doktorandi (pokud nemají nic jiného - zaměstnání, OSVČ, atd) můžou mít studium i ve vyšším věku

tohle je ještě dobrý, tam se to v 26 ukončí automaticky.. :lol:

inko z práce

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 09:54
@Anonymní píše:

Inko z práce

Dekuju za reakci, takze to staci ofotit( potvrzeni) a poslat emailem?

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 29.03.18 09:57
@Anonymní píše: školy nemají povinnost to hlásit, žádné školy - když řeknu že to dělá tak 20 škol ze 100, nebudu přehánět

dítě je automaticky vedeno ve státní kategorii do 17 let (tzn. základní škola + tolerance v případě propadnutí), dál už se vše musí hlásit, všem chodí dopisy s upozorněním aby to doložili

ve třiceti manžel jako student určitě není, studium je do 26 let max; od letoška tedy doktorandi (pokud nemají nic jiného - zaměstnání, OSVČ, atd) můžou mít studium i ve vyšším věku

tohle je ještě dobrý, tam se to v 26 ukončí automaticky.. :lol:

inko z práce

Kde píšu že mají povinnost? Psala jsem, že některé školy to dělají. Dopis mi nepřišel, zjistila jsem to při změně bydliště, když mi bylo 20 let. Vše jsem zpětně doložila, žádný problém.

S manželem jsem si dělala srandu, dodával ukončení vysoké, ale maturitní vysvědčení ne. Zdravotní si platí sám :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 10:02

Zakladatelka - ano, stačí :)

radkka - jen jsem upřesňovala že nemají povinnost :kytka: některé posílají, ale fakt málo, právě proto že s tím je kolem toho papírování a není to povinnost tak neposílají (a nyní se ohání ještě ochranou osobních dat = důvod proč nedělat)

já si taky nepamatuju že by se něco hlásilo, ale je fakt že pojišťovny jsou od r. 92 takže už se mě bývalo týkalo doložit jen pár let :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 10:12
@Anonymní píše:
Zakladatelka - ano, stačí :)

radkka - jen jsem upřesňovala že nemají povinnost :kytka: některé posílají, ale fakt málo, právě proto že s tím je kolem toho papírování a není to povinnost tak neposílají (a nyní se ohání ještě ochranou osobních dat = důvod proč nedělat)

já si taky nepamatuju že by se něco hlásilo, ale je fakt že pojišťovny jsou od r. 92 takže už se mě bývalo týkalo doložit jen pár let :lol:

Jeste se te zeptam, snad nevadi. Me uz 26 let bylo, tak jestli i tak to mam poslat?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 10:46
@Anonymní píše:
Jeste se te zeptam, snad nevadi. Me uz 26 let bylo, tak jestli i tak to mam poslat?

Ano, dokládalo by se to stejně dřív nebo později :)

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 29.03.18 11:28
@Anonymní píše:
Zakladatelka - ano, stačí :)

já si taky nepamatuju že by se něco hlásilo, ale je fakt že pojišťovny jsou od r. 92 takže už se mě bývalo týkalo doložit jen pár let :lol:

Což, to já chápu, ale nějak jsem počítala s tím, že když hlásili, že jsem tam nastoupila a studuji SŠ, tak nahlásí i konec, ale měla jsem si to ohlídat. Už jsem tehdy snad 2.rok studovala VŠ a paní na mě „a studujete pořád tu střední?“ :mrgreen: Malém mi vypadly oči z důlků. Ale vše se doložilo a bylo to v pořádku, prý je to naprosto běžné, ještě jsem na to přišla díky tomu stěhování brzy :mrgreen: Ale od té doby na pojišťovnu pro jistotu chodím v případě každé změny :roll:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 13:22
@radkka píše:
Což, to já chápu, ale nějak jsem počítala s tím, že když hlásili, že jsem tam nastoupila a studuji SŠ, tak nahlásí i konec, ale měla jsem si to ohlídat. Už jsem tehdy snad 2.rok studovala VŠ a paní na mě „a studujete pořád tu střední?“ :mrgreen: Malém mi vypadly oči z důlků. Ale vše se doložilo a bylo to v pořádku, prý je to naprosto běžné, ještě jsem na to přišla díky tomu stěhování brzy :mrgreen: Ale od té doby na pojišťovnu pro jistotu chodím v případě každé změny :roll:

což o to, studium se aspoň ukončí v těch 26, ale úřady práce nebo mateřské či rodičáky… to když nám sjedou „podezřelé kategorie“ a vyskočí na tebe klientka co má mateřskou 20 let nebo úřad práce x let, my si vyžádáme ukončení a jde to x let zpět - to jsou pak ty případy kdy se lidi rozčilují že nevěděli o dluzích dřív.. ale když pojišťovny nevěděli že už daná kategorie neplatí tak jak to mají vědět :nevim:

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 29.03.18 13:57
@Anonymní píše:
což o to, studium se aspoň ukončí v těch 26, ale úřady práce nebo mateřské či rodičáky… to když nám sjedou „podezřelé kategorie“ a vyskočí na tebe klientka co má mateřskou 20 let nebo úřad práce x let, my si vyžádáme ukončení a jde to x let zpět - to jsou pak ty případy kdy se lidi rozčilují že nevěděli o dluzích dřív.. ale když pojišťovny nevěděli že už daná kategorie neplatí tak jak to mají vědět :nevim:

Věřím, že v tom je pořádný „bordel“…Nemyslím z vaší strany. Chápu, mě to právě vyděsilo, od té doby si na pojišťovnu dávám pozor :mrgreen: Ale stejně se i po 26 narozeninách musí doložit, že člověk celou tu dobu studoval, ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.18 14:18
@radkka píše:
Věřím, že v tom je pořádný „bordel“…Nemyslím z vaší strany. Chápu, mě to právě vyděsilo, od té doby si na pojišťovnu dávám pozor :mrgreen: Ale stejně se i po 26 narozeninách musí doložit, že člověk celou tu dobu studoval, ne?

jo jo, musí - ale může být samozřejmě i chyba pojišťovny, nejen v časech kdy se zadávalo vše ručně (a hodně se toho i zadává), ale i když to dělá počítač :andel:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >