Ukončení těhotenství malým císařským řezem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ZdeněkHo.
Nováček 4 příspěvky 31.12.18 11:33
Ukončení těhotenství malým císařským řezem

Prosím o radu, přítelkyně je v 18 týdnu, po rozboru plodové vody byl stanoven Patauův syndrom doporučeno ukončení těhotenství. Je to pro nás obrovská stresová zátěž, od 14. prosince žijeme s informací, že jsou výsledky špatné a až dnes 31.12. nám byly zděleno konečné stanovisko. S ohledem na velkou psychyckou zátěž chceme ukončení formou malého císařského řezu. V naší nemocnici ale po prvotní konzultaci na toto primář odmítá přistoupit. Máte někdo zkušennost s nějakou nemocnicí kde by bylo vyhověno našemu přání? Další psychyckou zátěž jako je vyvolaný porod mrtvého dítěte by přítelkyně nezvládla. Myslím si, by lékař měl přihlédnout i k psychyckému stavu a respektovat naše přání.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15970 příspěvků 31.12.18 11:39

v čem vidíte výhodu cs? ta psychická zátěž bude stejná navíc bude mít jizvu a další těhotenství budete muset odložit dokud se to nezahojí i vnitřně což může být i dost dlouho navíc jizva může být tenká a v dalším těhotenství může hrozit prasknutí a problémy

Jambik
Povídálka 48 příspěvků 31.12.18 11:40

Nejsem lékař, ale císaře asi nikde neudělají. Je to mnohem větší zátěž a riziko pro ženu, můžou nastat i komplikace pro další těhotenství. Ten vaginální porod je šetrnější, snad při něm dávají hodně „oblbováků“, co jsem tady načetla. Mrzí mě,co se vám stalo. Příští miminko bude mít nad sebou svého anděla.

araw
Neúnavná pisatelka 16765 příspěvků 31.12.18 11:42

CS je strašná zátěž pro tělo, psychicky to bude bolet stejně. Jen po sekci musí být delší rekonvalescence. Přimář má pravdu. Najděte si psychologa/psychiatra a promluvte si o tom. Ale operace, není to nejlepší řešení :kytka: přeji v dalším těhotenství hlavně zdravé dítě, pak tohle nebude už tolik bolet :hug: a po klasickém porodu můžete další zkoušet prakticky hned po šestinedělí

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 31.12.18 11:43

No to úplně chápu. Nikdy jsem se do takové situace nedostala, ale taky mi přijde šílené vyvolávat porod a rodit mrtvé dítě. Odkud jste? Myslím že v menších nemocnicích jsou k císaři přístupnější, ale to jsem si zjišťovala pro klasický porod(respektive potok kp). Je to hrozně individuální, např ve Zlíně známé udělali císaře, protože se hrozně bála přirozeného porodu.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1151 příspěvků 31.12.18 11:47

@ZdeněkHo. Nevím odkud jste, ale co jsem četla, tak Jihlava je celkem svolna. Neříkám, že to tam udělají, jen co jsem slyšela. Je to operace, ale já už ji zažila 2× a ceka me 3ti. Dá se to přežít. Jen jde o to, že musíte pak pockat se snazeni.

ZdeněkHo.
Nováček 4 příspěvky 31.12.18 11:50

Nejsme si jistí zda chceme ještě další dítě, jedno dítě již máme. S ohledem na věk přítelkyně 37 let, je riziko případných vad větší. Další podobnou situaci již nechceme zažít. Jsme z Vysočiny , místo případné nemocnice kde by nám bylo vyhověno nehraje roli.

ZdeněkHo.
Nováček 4 příspěvky 31.12.18 11:53

Jihlavská nemocnice se k tomu nestaví kladně ale neřekli ne, více se dozvíme ve středu ale nechci na to spoléhat.

Murka
Ukecaná baba ;) 1932 příspěvků 31.12.18 11:55

Na to nikde jen tak nepřistoupí. Je to velký a „zbytečný“ zásah do organismu.
Mám za sebou porod mrtvého plodu ve 20. týdnu. Bylo to těžké, neskutečně, ale zpětně si uvědomuju, že mi ta skutečnost pomohla přijmout tu situaci, srovnat si to v sobě. Dítě jsem porodila, mohli jsme se s ním rozloučit. Nebojte se toho, zkuste psychologa, ten také umí pomoci. Zkuste se podivat na www.ditevsrdci.cz

Mamdceru
Nováček 8 příspěvků 31.12.18 11:55

Cítím s vámi. Mám za sebou dva potraty ve druhém trimestru. Ten druhý začal přirozeně, ale domluvili jsme se s lékařem, že ho uspisime léky. Přítelkyni doporučuji přistoupit na vyvolávaný potrat. Mně lékař řekl, že CS se v tomto období dělá velice špatně. Já sama bych do CS v tomto období rozhodně nešla.

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1416 příspěvků 31.12.18 11:56
@ZdeněkHo. píše:
Prosím o radu, přítelkyně je v 18 týdnu, po rozboru plodové vody byl stanoven Patauův syndrom doporučeno ukončení těhotenství. Je to pro nás obrovská stresová zátěž, od 14. prosince žijeme s informací, že jsou výsledky špatné a až dnes 31.12. nám byly zděleno konečné stanovisko. S ohledem na velkou psychyckou zátěž chceme ukončení formou malého císařského řezu. V naší nemocnici ale po prvotní konzultaci na toto primář odmítá přistoupit. Máte někdo zkušennost s nějakou nemocnicí kde by bylo vyhověno našemu přání? Další psychyckou zátěž jako je vyvolaný porod mrtvého dítěte by přítelkyně nezvládla. Myslím si, by lékař měl přihlédnout i k psychyckému stavu a respektovat naše přání.

Zkuste ten Zlín, tam jsem slyšela z více zdrojů že dělají císaře „na přání“. Ikdyz se tedy jednalo vždy o normální porod na konci těhotenství, ale myslím že by mohli vyhovět i vám.

Janli
Echt Kelišová 9908 příspěvků 31.12.18 12:00

Sekci nikdo neudělá, ta rizika jsou příliš velká. Sama jsem ukončení těhotenství v 21tt podstoupila pro m.Down. Chápu jak je to pro vás těžké. Raději bych šla cestou medikace. Narazila jsem na úžasného primáře, který dělal vše proto, aby rodička celou situaci prožívala co nejméně. Celou dobu jsem byla pod sedativy a měla jsem epidurál. Moc jsem nevnímala. Návrat do reality lehký nebyl, ale to nebude ani po sekci.

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 8 inzerátů 31.12.18 12:10

Mám za sebou ukončení ve 20 týdnu pro VVV, a za sebe určitě doporučuji jít přirozenou cestou. Psychiku stejně neosalite, prostě to vše zahojí až čas a tělo nebude aspoň vystaveno břišní operaci a narkoze.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1619 příspěvků 31.12.18 12:11

sekci nikdo normální neudělá a pokud jo, měl by vám to dát zaplatit (třeba soukromá klinika)… nechci nijak zlehčovat vaši situaci, ale myslíš, že bude lepší se každý den dívat na jizvu po císaři ještě dlouho? Mě pobolívá po 5 letech… navíc ty první dny jsou šílené… není lepší přežít ten porod a pak se snažit rychle zapomenout??

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1619 příspěvků 31.12.18 12:12
@Staworowski píše:
Zkuste ten Zlín, tam jsem slyšela z více zdrojů že dělají císaře „na přání“. Ikdyz se tedy jednalo vždy o normální porod na konci těhotenství, ale myslím že by mohli vyhovět i vám.

to je ale něco úplně jiného když se jedná o císař na konci těhotenství, když už dítě je velké

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama