Ukončení těhotenství - pozitivní amniocentéza

533
11.7.15 22:18

ukončení těhotenství - pozitivní amniocentéza

Ahojky, pozítří jdu na ukončení těhotenství kvůli pozitivní amninocentéze (odběru plodové vody). Vyšel nám pozitivní výsledek na Downův syndrom. Jsem v 16. týdnu. Bylo mi řečeno, že mi zítra večer zavedou tyčinku na roztažení dělohy, kterou tam budu mít přes noc a pozítří vyvolají porod. Má někdo podobnou zkušenost? Je to zavedení tyčinky na roztažení hrdla bolestivé a mohli jste přes noc spát? A co samotný potrat(porod)? Bylo torychlé? Museli jste jít potom na uspání kvůli vyčištění dělohy? Jsem z toho zdrcena. Děkuji za jakoukoli odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11.7.15 22:23

Ahoj, je mi to moc líto. Já potratila v 16tt, teda šlo o spont. potrat, tak jsem nemusela nic zavádět, ale podstatné je, že to nebolelo vůbec. Vyčištění v narkoze jsem pak absolvovala taky, to byla jen lehká narkoza, po které jsem se rychle vzbudila, pár hodin po tom šla do sprchy a dopoledne domů (potratila jsem v noci). Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
11.7.15 22:27

Děkuji moc za reakci a za podporu. Trošku jsi mě uklidnila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.15 22:30
@Veja1 píše:
Děkuji moc za reakci a za podporu. Trošku jsi mě uklidnila.

bála jsem se, že to bude bolet jako samotný porod, a to vůbec. Kontrakce vůbec bolestivé a ani samotné vytlačení… tlačit jsem ani nemusela, šlo to samo, přece jen je plod velmi malý. Určitě to zvládneš a další těhotenství bude dobré

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
11.7.15 22:33

Ahoj, drž se. Kamarádka si něčím podobným prošla někdy ve 22tt, dřív se nedělal screening a vady vyšly až po 18tt. Aby to bylo upřímné, nešlo to u ni nějak moc lehce, ale nechci ti to popisovat, aby jsi se nestresovala, ale zase je dobré vědět, že to není vždy ideální. Ale lépe nevědět vše. Nešlo tedy o bolest, že by byla hrozná. Pozitivní je, že má dvě zdravé děti - na to mysli!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
11.7.15 22:37

Ještě já byla na potratu v 9tt - na revizi dělohy, když se srdíčko nerozeběhlo, takže přesně vím, že jde o psychyku a mám dvě děti taky. Takže mysli na to hlavně takto, že je to příprava těla na nové zdravé mimčo, co už se někde připravuje :-). Bohužel v mém okolí si podobnýma věcma prošlo mnoho žen - řekla bych při všech těhotenství, že klidně 50% možná i víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
11.7.15 22:41
@Osmanka píše:
Ahoj, drž se. Kamarádka si něčím podobným prošla někdy ve 22tt, dřív se nedělal screening a vady vyšly až po 18tt. Aby to bylo upřímné, nešlo to u ni nějak moc lehce, ale nechci ti to popisovat, aby jsi se nestresovala, ale zase je dobré vědět, že to není vždy ideální. Ale lépe nevědět vše. Nešlo tedy o bolest, že by byla hrozná. Pozitivní je, že má dvě zdravé děti - na to mysli!

Děkuji za reakci. Já vím, že je to individuální, ale jen jsem chtěla mít trošku představu. Mám za sebou jeden normální porod a první těhotenství probíhalo bez komplikací a teď tohle. Nejhorší je, že po prvním porodu jsem na to rychle zapomněla kvůli malému, jak jsem byla šťastná. Teď to chci mít jen za sebou :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5523
11.7.15 23:30

Ahoj tyčinka a zavedení se dá vydržet neboj a potrat v tomto týdnu též ja byla v 19 týdnů a porodní bolesti jsou mírnější ne jak při porodu. První měsíc te to bude bolet psychicky a pak se na motivuj novým snažení u mne to zabralo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5523
11.7.15 23:32

Jo a na spaní ti daj prášek určíte a když ne řekni si. Tyčinku jsem vevnitř necítila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
11.7.15 23:38

Ahoj, nechci te desit, ale at nejsi prekvapena jako ja. Vysetreno ktera mi delali byla bolesstiva. Zavedeni tycinky nebolelo, ale prijemne to nebylo. Pro me nejhorsi byly injekce do delohy a epidural, ktery nesel napichnout. Nakonec mi ho neaplikovali. Rodila jsem 3 dny (bez pul hodiny) z toho silne kontrakce dva dny. Porodni cesty v tomto stadiu nejsou pripravene a proto to mnohdy dlouho trva. Priprav se radsi na nejhorsi a bud prekvapena, ze to jde rychleji. Po injekcich do zadku jsem mela silene prujmy. U me UPT probihalo v 19 tydnu pro vyvojovou vadu. Je mi to moc lito, co te potkalo :,( drz se a bud silna. Prosim o zachovani anonymu.

• Citovat
  • Upravit
Smazaný anonym
11.7.15 23:39

Jeste dodam, ze kontrakce jsou stejne bolestive jako u porodu, jen plod vyklouzne sam, nemusis v podstate tlacit. Na cisteni jsem byla, coz uz byla malickost. Roztrhala se mi deloha a museli ji vyndat pod narkozou.

• Citovat
  • Upravit
5523
11.7.15 23:55

Ja epidural neměla a museli me pichnout Oxy tocin aby se to vůbec spustilo taky az třetí den. U me teda ale bolest uplne mala az na Hamilton a od pana dr. Aby tomu pomohl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
5.8.15 12:30

Holky, muzu se zeptat, jak dlouho jste po potratu spinily?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5523
5.8.15 12:45

@Veja1 Je to ruzne zalezi na kazde z nas a taky asi v kolikatem tydnu bylo ukoncene. Ja jsem spinila rozhodne mene nez p prvnim porodu odhad nepamatuji si uz presne cca 10-14 dni a potrat v 19 tydnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
533
5.8.15 13:12

U me je to tri tydny a dva po potratu. Spinila jsem pres dva tydny a pak tri dny klid a ted zase a trochu vic. Nevim, jestli uz to neni menstruace. Ani nevim, jestli si treba nezajit k doktorovi, jestli je vse O. K.,kdyby to kramy nebyly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama