Ukončení těhotenství v 19tt - vývojová vada ledvin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eva.e
Nováček 6 příspěvků 22.05.19 16:20
ukončení těhotenství v 19tt - vývojová vada ledvin

Dobrý den všem,
v papírech mám VVV plodu cystická dysplazie pravé ledviny s výrazně sníženou funkcí, ageneze/těžká dysgeneze levé ledviny.

Jsem tu zcela nová, nikdy jsem takhle veřejně nepsala, tak ani moc nevím jak to chodí.
Ráda bych se zeptala, zda zde není někdo kdo měl stejný problém u miminka. V úterý 14.5. mě můj gyn. při běžné kontrole v těhotenství 18+0tt poslal do nemocnice s tím, že na ultrazvuku nevidí funkční ledvinový systém miminka (do té doby, bylo vše v naprostém pořádku). Na prvotrimestriálním screeningu jsem byla v 13+6 a výsledky prý už nemohly být ani lepší.
V nemocnici u apolináře mi řekli, že má náš chlapeček opravdu pouze jen jednu ledvinu a to fatálně poškozenou. (neslučitelné se životem). Následoval odchod na genetické oddělení, kde jsme s partnerem vyplňovali spousty papírů, druhý den středa následovala aminocentéza, to ale kvůli malému množství plodové vody nešlo tak se dělal odběr z pupečníku. V pátek mě pak přijali na lůžkové oddělení k plánovanému ukončení těhotenství (vyvolání porodu) to se povedlo až v sobotu ráno, následovala revize a odpoledne už sem šla domu. Dnes jsem 4tý den od zákroku a k pátku mi dr ukončuje neschopenku. Na další kontrolu již objednaná nejsem prý až budu mít výsledky z genetiky a pitvy cca za 4měsíce mám dát vědět jestli se budeme snažit nebo jestli budem řešit IVF. Máte někdo podobnou zkušenost? Mohly jste se pak normálně snažit znovu? Mám z toho strašný strach. Miminko se nám podařilo, téměř napoprvé, ani jsme se nějak nesnažili, prostě jsme tomu nechali volný průběh jelikož mi dřívější dr. říkala, že budu mít problém s otěhotněním z důvodu zakřivené dělohy. je mi 30let a teď mám strach snad ze všeho, že to nepujde, nebo že mám nějaký ten špatný gen v sobě, nedokáži si představit jak ty 4 měsíce vydržím čekat :(

Reakce:
monique1112
Povídálka 47 příspěvků 22.05.19 16:25

Ja jen k tomu zakriveni delohy. Taky to mam a mam 2 deti a nemela jsem problem, ale strasili me, ze budu mit tezke otehotnet. Drzte se. Mnoho sil preju

Ketris
Echt Kelišová 9948 příspěvků 22.05.19 16:41

Preji mnoho sil! :hug:

Piiimiii
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 22.05.19 17:12

Drzte se :hug:…mame podobny pribeh v rodine…vyvolany porod probehl ve 24. tt…nakonec potvrzen Smith-Lemli-Opitz syndrom…uvidite, jakou pricinu odhali u vas…o dalsi se nesnazili, takze s tim neporadim…prvni maji naprosto zdravou holcicku…urcite to pujde i u vas!…navic, pokud se vam ted zadarilo ani nevite jak ;)…preju hodne sily :hug:

Uživatel je onlinePHV
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 22.05.19 17:21

Taky k té děloze, taky ji mám zakřivenou. Mám dvě děti, první napoprvé a druhé po osmi měsících snažení. Moje mamka jí má taky a má 4 děti bez problémů. Určitě se zadari a přeji zdravé miminko. Držte se. :hug:

Eva.e
Nováček 6 příspěvků 23.05.19 13:16

Zatím děkuji za vaše reakce… snad se ještě někdo ozve, jak to pak pokračovalo, nebo co se pak dál odehrávalo na genetice,, jestli se tam dělají nějaká další vyšetření. vůbec si nedokážu představit, co nás ještě čeká. Tak moc sem si to miminko přála. Celý život jsem měla smůlu na chlapy, vždy typy, kteří po pár letech změnily pohled na budoucnost a miminko nechtěli, teď mám nejskvělejšího chlapa, ve kterém mám ohromnou podporu a je mi oporou, je mu 39 a miminko si taky moc přál. A najednou taková zcela nečekaná rána. :(
Nejhorší je ten pocit čekání jestli mám ten problém v sobě nebo ne :( Dr. říkal že pokud genetika prokáže, že ten špatný gen, který ovlivňuje vývoj ledvin mám v sobě, budu moct mít zdravé miminko pouze přes IVF kde se prý vajíčko geneticky upraví :( A čekat tak dlouho, :( řekli mi u Apolináře, že dřív jak za 4 měsíce ani volat nemám kvůli té pitvě malého atd. neznám nikoho s podobnými zkušenostmi. :,(

Váš příspěvek
Reklama