Reklama

Ukončení těhotenství ve druhém trimestru, co říci v práci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 11:20
ukonceni tehotenstvi ve druhem trimestru, co rici v praci

Ahoj, dnes jsem 12+5 a na UZ mi zjistili VVV CNS neslucitelnou se zivotem (encefalokela, meningokela). Jdu se dnes objednat na ukonceni tehotenstvi. Chci se zeptat zda mate nekdo podobnou zkusenost, jakym zpusobem jste tehotenstvi ukoncili a jak dlouho trvala neschopnost. Miminko jsme sice neplanovali, ale bylo chtene. Psychicky jsem na tom spatne.

A moje druha otazka - rekly byste v praci duvod neschopnosti. Premyslim, co rici sefovi, nemocna nebyvam a na kratke zdravotni absence si vetsinou beru home office. Ted se ale obavam, ze se nebudu moci soustredit na praci. Se sefem mam dobry vztah, kdyz mi loni umirala maminka, tak me dost podporil. Diky za rady.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

epsice
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 2 inzeráty 07.02.17 11:25

V první řadě ti chci popřát pevné nervy. na screening jdu 20 a pokud bude špatný tak se sesypu jak domeček s karet. Tak to zvládni :hug: :hug:
V práci bych to řekla na rovinu, šéf to pochopí. :srdce: :srdce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2291 příspěvků 07.02.17 11:25

Šéfovi bych asi řekla pravdu a ostatním to může být svým způsobem jedno. Ono záleží na kolektivu atd.

Jinak se zbytkem neporadím, ale držím palce, ať je to v rámci možností co nejlepší… :hug:

ivašot.
Kelišová 6250 příspěvků 07.02.17 11:27

Je mi moc líto, co Vás potkalo. S průběhem ukončení těhotenství zkušenost nemám.
Pokud máš se šéfem dobrý vztah, tak bych neváhala a řekla mu pravdu. Bude to pro Tebe určitě jednodušší než si před ním vymýšlet a hrát divadlo.

ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 07.02.17 11:27

Asi záleží, jak dlouho plánuješ být doma. Já jsem teď prodělala zamlklé těhotenství, revizi jsme naplánovali na pátek a v pondělí jsem šla do práce, takže jsem si vzala den dovolenou. Pokud nechceš zmiňovat nevydařené těhotenství, tak mu řekni, že musíš na akutní gyn. zákrok do nemocnice. Jinak (pokud neděláš fyzicky náročnou práci), tak si myslím, že je lepší pracovat a být mezi lidmi, než se trápit sama doma :hug: Bude líp :kytka:

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 07.02.17 11:27

To je mi moc líto :kytka:
S první otázkou ti neporadím, ale k té druhé. Pokud máš se šéfem dobré vztahy a on není drbna, tak bych mu řekla pravdu s tím, že si nepřeji, aby to rozšiřoval dál. Ale pokud bych si nebyla jistá, že to pochopí a že to někomu vykecá, vymyslela bych si nějakou výmluvu nebo bycjh to nijak nespecifikovala a řekla, že se jedná o zdravotní problémy.

Uživatel je onlineGinuš
Hvězda diskuse 37741 příspěvků 07.02.17 11:29
@Anonymní píše:
Ahoj, dnes jsem 12+5 a na UZ mi zjistili VVV CNS neslucitelnou se zivotem (encefalokela, meningokela). Jdu se dnes objednat na ukonceni tehotenstvi. Chci se zeptat zda mate nekdo podobnou zkusenost, jakym zpusobem jste tehotenstvi ukoncili a jak dlouho trvala neschopnost. Miminko jsme sice neplanovali, ale bylo chtene. Psychicky jsem na tom spatne.A moje druha otazka - rekly byste v praci duvod neschopnosti. Premyslim, co rici sefovi, nemocna nebyvam a na kratke zdravotni absence si vetsinou beru home office. Ted se ale obavam, ze se nebudu moci soustredit na praci. Se sefem mam dobry vztah, kdyz mi loni umirala maminka, tak me dost podporil. Diky za rady.

je mi to moc líto. Záleží na tom, jak to u tebe proběhne. Někdo dokáže fyzicky fungovat rychle a někomu to déle trvá. Pokud máš možnost si vzít homeoff možná by stálo za to to zkusit, aby jsi zaměstnala mozek.

Já potratila 4× a moje zkušennost s tím, že jsem to řekla jen šéfovi nedopadla dobře - rozkecal to a pokaždé když jsem jen třebas 2 dny chyběla v práci, tak si špitali všichni, jestli jsem náhodou zas nepotratila :roll:. Ale to neznamená, že tvůj šéf je stejný :hug: uvidíš jak se budeš cítit na to to říct :hug: :hug: :hug: drž se přeji ti, aby jsi se brzy dočkala miminka

Kattynka000
Závislačka 3016 příspěvků 07.02.17 11:36

:hug: Přeji pevné nervy.. A naopak ti poradím, šefovi to řekni upřímně a popros ho, ať si to nechá pro sebe, že nechceš aby se to vědělo, zároveň si dej opravdu třeba dva dny volno, aby si to „rozdýchala“ a pak si ale ten homeoffice vezmi, nejlepší je v těchto případech zaměstnat hlavu. Prožila jsem něco jiného, ale už 11 dní od našeho smutného konce jsem seděla zpět v kanceláři a nabrala si co nejvíc práce, abych právě myslela na uplně jiné věci :hug:

Uživatel je onlineMichelle_M
Ukecaná baba ;) 2020 příspěvků 07.02.17 12:04

Je mi to moc líto, hodně sil… :hug: Já jsem byla na ukončení v 16. týdnu, kvůli VVV. Předpokládám, že u tebe asi nebude možný zákrok v narkóze, to se prý dělá do 12. tt. U mě se potrat rozjel večer před nástupem do nemocnice samovolně, odešla mi hlenová zátka, zřejmě podráždění dělohy po odběru plodovky. V nemocnici jsem v šest ráno dostala tabletku na vyvolání stahů a v osm už mě vezli na sál na revizi dělohy, zákrok trval asi dvacet minut, dvě hodiny na dospávacím pokoji a pak zpět na oddělení, propustili mě druhý den. Běžně se ale podává jedna až dvě další tablety v odstupu tří hodin, já byla trochu extrém právě kvůli tomu, že vše začalo samovolně. Fyzicky jsem se poté cítila docela dobře už po pár dnech, ale chce to samozřejmě šetřit se, hlavně nezvedat těžké věci, nepřepínat síly… Pokud by tě zajímalo víc, napiš klidně SZ… a drž se :kytka:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15597 příspěvků 07.02.17 12:11

Mrzí mě, co se ti stalo :hug:.
K tomu šéfovi. Záleží na typu člověka..Já mám zkušenost, že lidi jsou od přírody zvědavci a drbny, i když na to třeba nevypadají. Nic ve zlém, prostě to tak je…Mnoho lidí slíbí diskrétnost, pak si řeknou - řeknu to jen jednomu a pověřím ho mlčenlivostí…Ten slíbí, ale za čas se v něm odehraje totéž co v šéfovi…A už to jede, šuškanda :think:
Nevím, jestli šéf vyloženě ví, že jsi těhotná. Pokud ví, tak bych se jen neurčitě vymluvila, že těhu bohužel nedopadlo, bez upřesnění. Pokud neví, asi bych ty důvody nekonkretizovala vůbec. :nevim:
Ale to je můj přístup, někdo to může mít jinak.

Kissminka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 6 inzerátů 07.02.17 12:19

Řekla bych, že jdu na gynekologický zákrok, nic víc.

Hoa Mai
Kelišová 5572 příspěvků 16 inzerátů 07.02.17 12:21

Musela jsem na umělé přerušení těhotenství ve 21tt kvůli infekci a odtoku plodové vody. V práci všichni věděli, že jsem těhotná, takže jsem jim řekla skutečný důvod mé absence. Týden po UPT jsem šla zpět do práce.
Pokud v práci o tvém těhotenství neví, tak bych řekla, že musím jít na menší zákrok a že si to vyžádá pár dní neschopenky.

Kissminka
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 6 inzerátů 07.02.17 12:24

Přeji hodně sil, ať to zvládneš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.17 12:35

Ahoj, moc mě mrzí, že tě to také potkalo. Zažila jsem něco podobného před 2 roky, byla jsem cca 13+6, ale plod byl kvůli VVV neslučitelným se životem menší. Naštěstí mi udělali zákrok v krátké narkóze a druhý den jsem šla domů. Gynekoložka mi napsala neschopenku a nechala mě doma dokud jsem se necítila psychicky na to jít do práce. V práci věděla o těhotenství pouze jedna kolegyně, ostatním jsem řekla že jsem měla gynekologické problémy a nikdo se nevyptával. Dnes už mám krásné zdravé miminko, přeji ať se také brzo dočkáš :kytka:
Anonym S.

dedrichov
Závislačka 2712 příspěvků 07.02.17 12:38

Ahoj, je mi líto, co Tě potkalo. Na rozhraní 12/13 tt lze ještě udělat v některých případech zákrok v narkoze. Třeba to tak bude i u Tebe, což je jistě šetrnější pro psychiku.
Já byla předtím na neschopence, takže lékař mi dal na výběr, jak dlouho chci být ještě doma. Zvolila jsem asi 10 dní.

Pokud o těhotenství v práci věděli, řekla bych, co se stalo. Nebrala bych to jako drbání, pokud šéf nebo někdo další prozradí ostatním, co a jak.
U mě neprozradili, a o to víc bylo trochu nepříjemné, když se mě asi po 2 měsících skladník přeptal, kdy nastupuju na mateřskou…

Hodně sil a brzy opět veselou tvář

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama