Ukončený čtvrtý měsíc - nemám mléko

411
2.6.15 21:07

Ukončený 4tý měsíc - nemám mléko

Holky hrozně moc prosím o radu co mám dělat mojí holčičce je 4,5 měsíce, dodnes je plně kojená, dnes jsem byla u doktorky a zjistila sem ze váhově neprospívá. Její porodní váha je 3200g dnes váží 5620g.

Na zkoušku jsem si odstříkala mléko, a hned jsem se rozbrečela…neodsála jsem ani dvacítku (z jednoho prsa). Je mně mizerně…absolutně nevím co mám dělat.

Ale nechápu teda ze malá celou noc spí a žádné hodinové brečení se u nás nikdy nekonalo.

Klidne pujdu i do UM je mi to jedno, hlavní pro me je at je malá spokojená.

Holky neskutečne prosím o rady co mám teda delat?

Napada me dat treba příkrm a snazit se rozkojit, nebo byt v pohode na nutrilonu? :( Chci to dotáhnout do půl roku to kojení a pak skončit. Takto jsem to aspon plánovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56906
2.6.15 21:12

@Ga Briela já neodsála nikdy nic, a to mám mléka dost. Co se týče neprospívání dětí? Pak začni s příkrmy - nejdřív zelenina, pak masozel atd.. prostě začneš dřív. Mezitim kojit (pokud to půjde) nebo dát um - ale chce to vytrvalost, kojené děti um odmítají.. děti na um se přikrmují dříve, než děti kojené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2290
2.6.15 21:15

Neprospiva? To mi neprijde..mam stejne staryho kluka pri narozeni 3440g a ted 6110g a je na mliku spokojenej. podle me te vyplasil mudr. kdyby ti to nerekl, tak jsi v klidu i s malou a jste spokojeny.to jsou ty jejich tabulky :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
2.6.15 21:15
@Ga Briela píše:
Holky hrozně moc prosím o radu co mám dělat mojí holčičce je 4,5 měsíce, dodnes je plně kojená, dnes jsem byla u doktorky a zjistila sem ze váhově neprospívá. Její porodní váha je 3200g dnes váží 5620g.

Na zkoušku jsem si odstříkala mléko, a hned jsem se rozbrečela…neodsála jsem ani dvacítku (z jednoho prsa). Je mně mizerně…absolutně nevím co mám dělat.

Ale nechápu teda ze malá celou noc spí a žádné hodinové brečení se u nás nikdy nekonalo.

Klidne pujdu i do UM je mi to jedno, hlavní pro me je at je malá spokojená.

Holky neskutečne prosím o rady co mám teda delat?

Napada me dat treba příkrm a snazit se rozkojit, nebo byt v pohode na nutrilonu? :( Chci to dotáhnout do půl roku to kojení a pak skončit. Takto jsem to aspon plánovala…

Aha a to neprospívá, jo? :think: Bych neřekla. Mně doktroka říkala, že u nás v čechách se udává, že dítě zdvojnásobit svoji porodní váhu do 4 :think: měsíců. To ale u našeho nehrozilo, tak říkala, že v Německu tomu dávají půl roku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6788
2.6.15 21:16

Nejsem si jistá co dělat, to je asi na tobě jestli budeš přikrmovat nebo ne. Zkusila bych asi vážit před a po kojení ať vidíš kolik si vytáhne.

Mě se nikdy nepovedlo odsát víc než dvacítku a to jsem měla mlíka jak kráva :roll: Takže to neznačí, že bys mléko neměla, neboj :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2290
2.6.15 21:18

Jo aja taky skoro nic neodsala a mlika mam dost.na UM se vyprdni a zacni s prikrmy a dokoj pokud ti prijde malicka, ze neprospiva. Deti nemusi vypadat jak barokni andelicci aby prospivaly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22609
2.6.15 21:20

@Ga Briela kolik malá přibrala od posledního vážení a kdy to bylo. To je rozhodující, ne to kolik měla porodní a kolik má teď.

Jinak s odsáním jsem na tom byla stejně. Odsála jsem jenom v případě, že malý nesměl pít a já jsem jen odsávala, jinak ani ťuk. A to jsem pak v době, kdy jsem musela odsávat, vytáhla na jedno odsátí v poho 200ml i víc.

Já bych malou ještě nechala klidně na plném kojení pokud je spokojená a došla jí za čas převážit. Pokud by byl furt problém tak začít pomalu s příkrmy.

Jinak s váhou moje malá měla porodní 4kg a ve 4 měsících a něco měla 6200g. Takže vaše váha je dle mě normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18622
2.6.15 21:25

@Ga Briela Přestaň jančit. Množství odsátého mlíka nic nevypovídá o tom, kolik si dítě dokáže vytáhnout samo. Já odsála tak 30 ml v průměru z obou prsou dhromady a kluk byl do půl roku plně kojený.
Už jsem Ti v jiné diskuzi psala, že Ti jen jeden týden nepřibrala - to není neprospívající dítě, zvlášť, pokud je malá spokojená. Jsou děti, co mají na půl roce 6 kg a jiné 10 kg a obojí je ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
552
2.6.15 21:26

.

Příspěvek upraven 18.08.15 v 20:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.15 21:38

@Ga Briela Něco odsát jsem byla schopná jen první 3 měsíce, pak už pomalu ani kapka, a i tak jsme to skoro do 5m zvládli jen s kojením. Dítě toho z prsa vytáhne víc.
Navíc s touhle váhou mi nepřipadá, že by dítě nějak zvlášť neprospívalo. Jinak je malá spokojená? Nepláče? Dcerka měla porodní váhu 3100g, v půl roce měla tak těch 6kg, v roce jsme oslavovali, že váha konečně přelezla 8kg. Doktor na to neřekl ani popel, myslím, že tvoje doktorka tě zbytečně stresuje. V necelých 5m jsem teda začala s příkrmama, protože se mi malá v noci budila a chtěla často kojit. Tou dobou taky začala sahat po našem jídle a cpát si ho do pusy, tak už asi byl čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
2.6.15 21:41

Vidíš, mně min. týden taky dr řekla, že nemám mlíko, proto mi malá nekadí a proto přibrala jen 150g za 14 dní. Jenže ona hlady nebrečí, celý den je v klidu, navíc UM mi odmítá, stejně jako čajík. Nechce lahev, ani dudlík. Porodní váha 2550g, teď měla 4680g. A taky má 4,5 měsíce, gestačně 3,5 měsíce. Zkoušela jsem tři dny ji dávat flašku po kojení, ale prostě ji nechce. Nenutím, kdyby měla hlad, tak řve, jak píšeš. V noci taky spinká v pohodě, budí se jednou, dvakrát. Já už teda začala s příkrmy, dneska třetí den mrkev a šmakovala si. Ale po příkrmech prý nepřibírají, potřebují mlíko. A četla jsem, že mají přibrat dvojnásobek do půl roku a trojnásobek do roka :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26224
2.6.15 21:42

@Ga Briela z čeho usuzuješ, že neprospívá? Kolik měří? Může být celkově drobnější. Moje děti byly obě jednu pod grafem váha/výška a nikdy mi nikdo nic neřekl. Doktorka to řešila? Pokud ne, tak bych to nechala. Jak tu už holky psaly, množství odsátého mléka není vypovídající. To bys musela celý den vážit před a po kojení a pak bys teprve zjistila, jak jste na tom. Nestresovala bych. Pokud jsi ve stresu, tak UM dát můžeš, ale nebyla by to škoda?
@RadkaCh to zdvojnásobování/ztrojnásobování váhy mi doktorka řekla, že je prý zastaralé :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4425
2.6.15 21:45

@Billi Já mám šíleně tabulkovou doktorku, ale jinak je suprová. Jen všechno převádí na grafy :roll: Jsme pravidelně pod průměrem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
2.6.15 21:55

@RadkaCh Já právě slyšela, že do půl roku by se měla porodní váha zdvojnásobit, do roku ztrojnásobit. U dětí mi to o fousek nevycházelo, patřili na spodní hranici prospívání, ale jinak byly vždy zdravé.
Zakladatelko, nehroť to, zkoušej přikládat častěji, pokud je dítě spokojené, věř mu a nic neřeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18622
2.6.15 21:56
@rainucha píše:
@Billi Já mám šíleně tabulkovou doktorku, ale jinak je suprová. Jen všechno převádí na grafy :roll: Jsme pravidelně pod průměrem.

Tak někdo ty průměry zajistit musí, ne. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama