Ukončily jste autoškolu předčasně?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
20.11.19 20:44

Ukončily jste autoškolu předčasně?

Ahoj holky,
nejdu si tentokrát pro radu, ale spíš se vypovídat a trochu i vybrečet.

V říjnu jsem začala autoškolu s tím, že mi můj obvoďák (starý pán) v klidu napsal potvrzení o zdravotní způsobilosti s podmínkou (mám brýle). Nic neřešil, já mu na tabuli přečetla předposlední řádek písmen, poslední po mně nechtěl.

Vše bylo ok, odchodila jsem teorii a začaly jízdy. A tam najednou bum - neudržela jsem se v jízdním pruhu, furt jsem jela buď za krajnici nebo moc doleva. Přičítala jsem to začátečnické nemotornosti, ale asi chybně. Předevčírem jsem odjela sedmou jízdu a s hrůzou si musela připustit pár nezvratných hrůz - zaprvé, instruktor mě musel upozorňovat na blížící se křižovatky, poněvadž jsem je zdálky nerozeznala, zadruhé, ke každé značce jsem musela přijet doslova až po p.del, abych přečetla, co na ní je. A zatřetí, jakmile ze země zmizely vodící čáry, okamžitě jsem se rozkličkovala jak po. raný zajíc.

Tak jsem si zašla na oční (do jiného města, poněvadž u nás jsem byla těsně před začátkem autoškoly a vše bylo překvapivě ok :nevim: ). Verdikt? Silný astigmatismus (který se namáháním těch očí ještě pohoršil), pravé oko navíc tupozraké + šeroslepost. Takže konečná s autoškolou.

Jsem fakt zklamaná, odjezdila jsem už polovinu jízd, ale pokračovat nechci, když mám v nepořádku zrak - podle mě ten hlavní element k bezpečné jízdě.

Dnes jsem volala instruktorovi, že jízdy ruším. Byl zklamaný, pořád jako kdyby mě chtěl přemlouvat, ať to ještě zkusím. Ale to já nechci, nerada bych ohrozila sebe, jeho, chodce nebo ostatní řidiče. Myslíte, že jsem udělala dobře, že jsem s tím sekla? Já myslím, že ano, ale ta instruktorova slova se mi pořád přehrávají v hlavě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14789
20.11.19 20:47

Myslím, že si udělala dobře. Až si dáš do pořádku zrak, tak to můžes dokončit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
20.11.19 20:48

Na tvým místě bych to jenom přerušila, dala si oči dohromady. Domluv se s instruktorem, vysvětli mu situaci a zeptej se ho, jestli můžeš třeba v lednu pokračovat. Přes Vánoce bych to nechala uležet a v lednu do toho skočila. Jednou bys mohla litovat, že papíry nemáš a seš odkázaná na všechny okolo. Řidičák se fakt hodí, nevíš, co se může kdy stát. Zkus to pouze přerušit, přijde mi to taky škoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17750
20.11.19 20:50

No a když si pořídíš vhodné brýle? Myslíš, že ani pak to nedáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
20.11.19 20:51

Udělala jsi blbost, oboje zpraví brýle stačilo se domluvit s instruktorem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4541
20.11.19 20:53

Určitě jsi udělala dobře. Dej do pořádku zrak a pak můžeš začít znovu. Já jsem teď po dvou eskapadach taky na vážkách, zda s tím neseknout, nechci ohrozit ani sebe ani ostatní. Už tak je v provozu spousta..píp.. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.19 20:55

Zakladatelka

Brýle nosím od šesti let, tzn. už 19 let. Na jedno oko -3, na druhé -3,5. Celou dobu jsem si myslela, že to s nimi půjde, ale prostě to nejde. Nevidím do dálky a když třeba na chvilku odvrátím pohled do zrcátka, už vyjíždím z pruhu, protože tam ty úhly mám prostě divně. Brýle mám nové, vyšetření ze září. Ale stejně nevidím. Takže se chystám do Prahy na kliniku a asi risknu laserovou operaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17750
20.11.19 20:57

@VikinaJánská No ale máš ty brýle přímo na astigmatismus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
20.11.19 20:57
@VikinaJánská píše:
Brýle nosím od šesti let, tzn. už 19 let. Na jedno oko -3, na druhé -3,5. Celou dobu jsem si myslela, že to s nimi půjde, ale prostě to nejde. Nevidím do dálky a když třeba na chvilku odvrátím pohled do zrcátka, už vyjíždím z pruhu, protože tam ty úhly mám prostě divně. Brýle mám nové, vyšetření ze září. Ale stejně nevidím. Takže se chystám do Prahy na kliniku a asi risknu laserovou operaci.

máš špatný brejle jdi jinam, řekni že jsi šeroslepá a co vše tě trápí a nech si udělat pořádný, měla jsem to stejně, díky pořádným brýlím vidím bez problémů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3026
20.11.19 21:00

Udelala si dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3026
20.11.19 21:00

Jo a brejle si jdi urcite vyresit. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
866
20.11.19 21:02

@chaela když to ukončí a začne pak od nuly, tak bude zase platit. Kdyby to přerušila, tak s ní pak bude počítat. Ekonomika…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25195
20.11.19 21:07
@ka2ka píše:
máš špatný brejle jdi jinam, řekni že jsi šeroslepá a co vše tě trápí a nech si udělat pořádný, měla jsem to stejně, díky pořádným brýlím vidím bez problémů

na šeroslepost jsou brýle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
20.11.19 21:16
@pe-terka píše:
na šeroslepost jsou brýle?

hele nějakým způsobem mi upravili čočky v brýlích a já místo rozmazaných fleků v šeru vidím normální auto a lidi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22981
20.11.19 21:18

@pe-terka schválně jsem to hledala a tady to píšou někde ke konci https://styl.instory.cz/…om-nevi.html

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat