Ukončuji noční kojení - z louže do blata?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katuska1984
Kecalka 446 příspěvků 02.03.19 07:08
Ukoncuji nocni kojeni-z louze do blata?

Synovi je 14m a ukoncuji nocny tyrani. V noci s nim byl manzel-spali v posteli… Prvni vriskani neskutecne, pak se vzbudil podruhe a za chvili usnul.. manzel mu do ouska zpival a ted rano jsem nakojila.
Kojit chci eano, jestli bude chtit kolem. obeda a vecer pred spanim. Ale takove to kojeni cele noci po hodine odmitam uz…

mam obavu z toho spani v posteli. Doted spal v postylce a kdyz jsem chtela spat ja, zustal po kojeni semnou… Ted se bojim, ze se nauci spat pouze s nami, coz odmitam.
ale obavam se, ze v postylce sam neusne..

jak jste to delali vy? chytit ho v postylce za ruku, zpivat, cokoliv-nic nebylo dobre. Kdyz vcera usnul a chtela jsem ho nechat v posteli, jenom jsem se zvedla a byl okamzite vzhuru.

Dekuji

Reakce:
Heivka
Závislačka 3877 příspěvků 02.03.19 07:25

U syna nám v tomhle věku se spaním pomohlo ho odstěhovat z ložnice do dětského pokoje, protože v ložnici jsme ho rušili, byl vzhůru na jakýkoliv můj nebo manželův pohyb. Je tedy pravda že v posteli jsem ho na spaní nikdy neměla (máme skoro metr vysokou postel a bála jsem se pádu). S nočním kojením neporadím mě po 4 měsících došlo mléko. A pak pil syn v noci nejdřív 2× , od osmi měsíců 1× a posouvalo se to čím dál víc na ráno až jednou prospal až do 7 do rána a tím jsme skončili s nočním jídlem v cca 15 měsících.

axelina
Závislačka 2684 příspěvků 02.03.19 07:26

@katuska1984 zpívat a povídat určite ne… pokud tedy chceš aby usnul. v noci se spí takže dát do postýlky ležet vedle - já třeba prostrčím ruku skrz špršle. ale nehladit. jen na nej položim ruku aby vedel že tam jsem. u nas vřískal jen 2 noci třetí už lepší. Ale z praxe se mi zda že je lepší kojení utnout komplet. ve dne i v noci. podle me tyhle starší deti už jsou na tom zavisle jen psychicky… takže jak kdyby alkoholik pil jen přes den a v noci ne… to nejde. :-D

katuska1984
Kecalka 446 příspěvků 02.03.19 07:43

@axelina nemame postylku s postel u sebe.
jeho zpivani uspava :nevim: povidat nepovidame

katuska1984
Kecalka 446 příspěvků 02.03.19 07:44

@axelina my taky jime pres den a v noci ne.. on vypije z hrnicku malo. i z toho duvodu nechci odstavit jeste :?

anupati
Kelišová 6804 příspěvků 02.03.19 08:17

Úplně neporadím jak,já jsem neodmítala spaní s náma. Jen k tomu nočnímu ne,dennímu ano…Já jsem to tak měla u obou holek. Celonoční kojení jsem utnula a kojila pouze přes den - ráno,odpoledne,před spaním.Pak jsem časem vynechala po obědě, pak ráno a pak si ani nevšimly,když se přestalo kojit úplně. Takže já mám zkušenost,že to jde v pohodě.Odboural se jen ten noční zvyk udyndávat se u prsa.

milwinka
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 02.03.19 08:19

@axelina Tak u nás se u staršího hezky povedlo odstavit jenom noční kojení a ponechat denní kojení a bylo to taky ve 14 měsících. Takže to určitě jde, není to jak alkoholik. Nám pomohlo že 3 noci spal u babičky, první noc u ní strašně prořval ale pak už to bylo lepší. Pak už vzdycky hezky spaval celou noc, přišlo mi to jako zázrak. Do teď je dobrý spáč, lehne a hned usne a spí až do rána. U mladšího se nám to ale nepodařilo, ten spí doteď dost špatně a stále se budí, špatně usíná.. A kamarádka ta utla kojení ze dne na den ve dne i v noci ale její dítě se budí v noci i nadále.. Na každé dítě to nefunguje.

Lumíkovec
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 02.03.19 09:30

Malou jsem mela do roka v posteli prisatou celou noc. Bylo to na hlavu a uz jsem byla opravdu v noci vztekla, ze se nemuzu pohnout, lehnout si, abych nemela krec v kycli, nebolela me zada… no v kdyz ji byl rok, stehovali jsme se konecne do domu, takze rovnou prvni noc do vlastniho pokoje. Prvni buzeni byvalo ve 22 a od te doby uz jsem musela zustat s ni v posteli az do rana. No prvni noc v jejim pokoji usnula v postylce, to byla zvykla normalne a ja cekala, ze ve 22 se probudi a ono nic… vzbudila se ve 4 rano, nakojila jsem a spala do 7. Od te doby to nebylo jinak… takze za me vlastni pokoj :) a to jsem to planovala snad 2 mesice dopredu, presvedcovala sama sebe, ze bude pro jeji dobro nechat ji rvat, ona se to nauci.. no a nakonec naprosto nenasilne :slight_smile:

axelina
Závislačka 2684 příspěvků 02.03.19 11:28

@katuska1984 fakt? ja dokud cetla nebo zpívala či dělala jinou činnost tak dítě klidne 2 hodiny drželo pozornost… proč by spalo když máma dělá zábavu že jo :-) no tak u nas nejlepe kdyžodejdu z pokoje to spí do 5 minut a nekdy když rostou zuby nebo tak tak si lehnu vedle a dělám že spím

Hrnekmleka
Kecalka 132 příspěvků 02.03.19 14:31
@katuska1984 píše:
@axelina my taky jime pres den a v noci ne.. on vypije z hrnicku malo. i z toho duvodu nechci odstavit jeste :?

Ja jsem to taky tak udelala - po roce jsem zrusila nocni kojeni, postupne redukce i pres den, zustalo nam. Pak jenom ranni a vecerni. Jde to, neni to jak s alkoholikem :mrgreen:

Margherita.bianca
Stálice 51 příspěvků 03.03.19 00:22

Ty jo holky, resim to ted taky. Mam 1,5 roku starou dceru a rada bych ji kojila co nejdele. Po roce byla prisata ve dne v noci snad kazdou hodinu, hruza! Pak se mi podarilo odbourat nocni kojeni, stejne se budila, ale nakonec vzdycky usnula bez kojeni, jen me drzela za vlasy:-), jenze ted byla tyden nemocna, vubec nic nechtela jist, jen ode mne, takze jsem ji kojila kdykoli chtela, bylo mi ji lito. A ted je to hruza. Odnaucovani k nicemu. Vcera rvala do 11 vecer, dnes do pul 12 a pak v noci znovu. Nepomaha nic, odstrkuje me, chce jedine prso, pri tom spi, ale kdyz ji ho vytahnu, vzbudi se. Bohuzel u kojeni nedokazu spat, takze fakt super! Jako bonus, kdyz rve dlouho, boucha na nas soused!

katuska1984
Kecalka 446 příspěvků 03.03.19 12:12

Holky.. v noci za malym chodil manzel. Budil se po 2hodinach. Zapnul bily sum, a maly usinal do par minut. Co ale dela pres den… to vubec nepoznavam! porad na mne nalepeny, knoura, neji, neco se s nim deje :?

Váš příspěvek
Reklama