Ukradený telefon, jaká je úspěšnost policie při hledání pachatele

Anonymní
6.4.21 10:20

Ukradený telefon, jaká je úspěšnost policie při hledání pachatele

Ahoj všichni,

nedávno mi byl ukraden chytrý telefon. Nestál sice moc peněz, ale celkem mě štve ta drzost, s jakou se pak na mě obrátil ten zloděj. Nebudu popisovat. Samozřejmě jsem hned šla na policii, zablokovala účet do banky a změnila hesla, kde bylo třeba.

Mě by teď jen zajímalo, jestli se někdo dostal do podobné situace, zda policie pachatele dopadla a mobil se našel. Čert to vem, byl to mobil, ale dost mě štvou ty okolnosti kolem. Vůbec nevěřim, že by se tak stalo. Pachatele jsem neviděla, jenom jsem s ním mluvila po telefonu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27766
6.4.21 10:26

Dceři ho dohledali, asi za měsíc, dva. Jen byl v nepoužitelném stavu, řekla bych, že ho poničili schválně. Byl taky levný, něco přes tři tisíce. Takže se jí sice vrátil, ale nic z toho neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 10:35
@vokishka píše:
Dceři ho dohledali, asi za měsíc, dva. Jen byl v nepoužitelném stavu, řekla bych, že ho poničili schválně. Byl taky levný, něco přes tři tisíce. Takže se jí sice vrátil, ale nic z toho neměla.

Děkuji za reakci. Jestli se jim ho teda podaří najít, tuším, že to bude podobné.

• Citovat
  • Nahlásit
641
6.4.21 10:35

Záleží na kvalitách zloděje. Ale tihle zlodějíčci jsou většinou nemyslící hovada, neorientující se v problematice technologií, takže pokud se případ dostane na stůl schopnějšímu policistovi, tak šance je poměrně slušná. Přesto bych se s telefonem rozloučil. Pokud je číslo na paušál, tak operátor vydá novou sim se stejným číslem, starou zablokuje a od toho se všechno odvíjí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27766
6.4.21 10:49
@Aquarius79 píše:
Záleží na kvalitách zloděje. Ale tihle zlodějíčci jsou většinou nemyslící hovada, neorientující se v problematice technologií, takže pokud se případ dostane na stůl schopnějšímu policistovi, tak šance je poměrně slušná. Přesto bych se s telefonem rozloučil. Pokud je číslo na paušál, tak operátor vydá novou sim se stejným číslem, starou zablokuje a od toho se všechno odvíjí.

Tak starou simku sice zablokuje, ale i tak to můžou najít. Dceři i řekli, že její kartu zahodili a použili svoje číslo, i věděli, že jen jedno. Ten mobil se přihlásí do sítě a poznají to odle nějakého čísla toho mobilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
6.4.21 10:51
@Anonymní píše:
Ahoj všichni,

nedávno mi byl ukraden chytrý telefon. Nestál sice moc peněz, ale celkem mě štve ta drzost, s jakou se pak na mě obrátil ten zloděj. Nebudu popisovat. Samozřejmě jsem hned šla na policii, zablokovala účet do banky a změnila hesla, kde bylo třeba.

Mě by teď jen zajímalo, jestli se někdo dostal do podobné situace, zda policie pachatele dopadla a mobil se našel. Čert to vem, byl to mobil, ale dost mě štvou ty okolnosti kolem. Vůbec nevěřim, že by se tak stalo. Pachatele jsem neviděla, jenom jsem s ním mluvila po telefonu.

prakticky 0.. pokud je levnější asi skončí rozbitý a možná se najde ale moc nadějí bych tomu nedávala, navíc mám pocit že do 5 000 kč je to jen přestupek ale nejsem si moc jistý jak je to u těchto zařízení jako je telefon nebo hodinky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27766
6.4.21 10:57
@Leny5 píše:
prakticky 0.. pokud je levnější asi skončí rozbitý a možná se najde ale moc nadějí bych tomu nedávala, navíc mám pocit že do 5 000 kč je to jen přestupek ale nejsem si moc jistý jak je to u těchto zařízení jako je telefon nebo hodinky

Je to podle toho, jak to ukradnou. Dceři sebrali věci z kabelky, kterou držela v ruce. Takže je to nějaký horší trestný čin a nezáleží na výši škody. Kdyby ho nechala ležet třeba na stole a někdo ho sebral, bylo by to jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
641
6.4.21 10:57
@vokishka píše:
Tak starou simku sice zablokuje, ale i tak to můžou najít. Dceři i řekli, že její kartu zahodili a použili svoje číslo, i věděli, že jen jedno. Ten mobil se přihlásí do sítě a poznají to odle nějakého čísla toho mobilu.

Ano, podle IMEI to rozpoznají. Já myslel, že pro vás se od nové SIM všechno odvíjí. registrace služeb, změna hesel atd. Vy budete nově fungovat, a pachatel může být stále dopaden, pokud se přihlásí do sítě bez softwareového zásahu (což se u levných telefonů nevyplácí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1321
6.4.21 11:12

Pokud je to nějaký levný mobil, tak bych ho nechala s pomocí IMEI jenom dálkově zablokovat. Ať z něj ani ti zloději nic nemají.
Oni se k těm telefonům stejně chovají hrozně, takže i kdyby se našel, tak bude po pár dnech úplně na odpis.
Hledání a tak se vyplácí u těch opravdu drahých telefonů, kde z toho má ten zloděj i opravdový problém (takže nad 5 tisíc.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10697
6.4.21 11:48

Mám zapnuté sledování polohy, takže vím kde mobil je, docela by mě zajímalo, kdyby mi ho někdo ukradl a já šla na policii s tím, že vím kde se mobil nachází, jestli by tam někdo jel a řešil to :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27766
6.4.21 11:53
@arinecka píše:
Mám zapnuté sledování polohy, takže vím kde mobil je, docela by mě zajímalo, kdyby mi ho někdo ukradl a já šla na policii s tím, že vím kde se mobil nachází, jestli by tam někdo jel a řešil to :think:

Dceři ho našli. Ale podle toho IMEI, když ho ten člověk přihlásil do sítě. Je otázka, jestli řeší cenu a způsob krádeže. Ale měli by, když to nahlásíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
6.4.21 11:56

Mně telefon pomocí imei našli a i vrátili. Byl v pořádku. Ale našli ho až u pána, který ho koupil v bazaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27766
6.4.21 11:58
@zaludova píše:
Mně telefon pomocí imei našli a i vrátili. Byl v pořádku. Ale našli ho až u pána, který ho koupil v bazaru.

Dceřin mobil měl chlap, který ho prý koupil v noci na Stodolní :mrgreen: (tam byl ukraden)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat