Ukrajina aktuální dění

21.3.17 19:43

Ukrajina aktuální dění

Ahoj, víte někdo, co se teď děje na ukrajině? Dostupným serverům nevěřím, na cizí servery nechodím, máte někdo informace o civilistech, jak tam nyní žijou? Nebo odkazy na nějaké české servery, kde lze aktuální dění sledovat? Fb odkazy? Zajímá mě to, tak kdyby někdo věděl, budu ráda. Děkuju a hezký večer :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

458
21.3.17 19:45

@Borůvka1990 ahoj. Proč te to zajímá? Mas tam někoho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 19:49
@AudiH píše:
@Borůvka1990 ahoj. Proč te to zajímá? Mas tam někoho?

Mám tam bývalou spolužačku ze zš, vrátila se tam před 6ti lety. Od té doby o ní nic nevím. A pak se tam vrátila skoro-sousedka, mladá mamina, říkala že má rodinu cca 50km od periferie válečné zóny a že tam musí za nimi, bála se o sourozence, rodiče… A taky o ní nic nevim…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
865
21.3.17 19:56

Ahoj, můj manžel je z Ukrajiny. Má tam celou rodinu, žijí v Kyjevě. Žijí normálním způsobem a válka se jich naštěstí nijak nedotýká, vše se odehrává údajně na východě v oblasti Doněcka. V dubnu tam na týden letíme… Kdybys chtěla jakékoliv bližší informace, neváhej se zeptat, manžel určitě bude vědět i detaily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1830
21.3.17 20:52

Jezdíváme do Lvova, tam po válce není ani památky. A nikdy nebylo. Ale povolávají kluky tam ze západu ze Zakarpatí a už jich tam hodně zemřelo, viděla jsem pomníčky, mají to vystavené ve vesnicích na náměstíčkách u nějakých pomníků i s jejich fotkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 21:39
@bigl píše:
Jezdíváme do Lvova, tam po válce není ani památky. A nikdy nebylo. Ale povolávají kluky tam ze západu ze Zakarpatí a už jich tam hodně zemřelo, viděla jsem pomníčky, mají to vystavené ve vesnicích na náměstíčkách u nějakých pomníků i s jejich fotkama.

To je hrozný, ale to se dalo čekat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.3.17 21:41
@bigl píše:
@fidorka56 píše:
Ahoj, můj manžel je z Ukrajiny. Má tam celou rodinu, žijí v Kyjevě. Žijí normálním způsobem a válka se jich naštěstí nijak nedotýká, vše se odehrává údajně na východě v oblasti Doněcka. V dubnu tam na týden letíme… Kdybys chtěla jakékoliv bližší informace, neváhej se zeptat, manžel určitě bude vědět i detaily.

Ahoj, zajímají mě věci, jako kolika civilistů se dotýká válka, jak je to s lékařskou péčí, potravinami, děti… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1830
21.3.17 21:46

@Borůvka1990 Tak já ti můžu jen napsat, jaká je situace na Ukrajině obecně, ale jak je to ve válečném pásmu, to by museli lidé z východu Ukrajiny. Vím, že tam působí nějaký český kněz, byla jsem jednou na nějaké jeho přednášce on je přímo někde v té válečné zóně, už si ani nevzpomenu na jméno. Dělal i nějaké sbírky oblečení a tak.
J
Ono je to totiž vcelku daleko, ze Lvova je to jak od nás třeba di Itálie, takže na ten západ to moc nedolehne. Vím jen, že v supermarketech jsou koše, kam můžeš dávat trvanlivé potraviny a hygienické potřeby pro lidi na frontu. Někde se vybírají i peníze. Jinak je tam, kam jezdíme my život úplně normální. Restaurace a supermarkety plné lidí, všecko jak po staru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.3.17 09:09

@bigl
I tak děkuju za informace :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu