Ukrutná bolest kostrče ve 20. týdnu těhotenství

133
18.3.17 13:07

Ukrutná bolest kostrče ve 20.tt

Ahoj všem,
Moc prosím o radu či zkušenosti.
Jsem ve 20.TT, už od 10. týdne mám problémy se stydkou sponou, z důvodu rozvolňování celé pánve mě bolí stydká kost a třísla. Ale je to v únosné míře, už jsem si na to i zvykla. Před 2 týdny se přidala bolest hýždí - bolí mě jakoby kosti v zadku. I to není žádná hrůza, snažím se šetřit, beru 2× denně 2tbl Magnesium lactici a 1× denně 2tbl Osteogenon a říkám si, že to vydržím.
Ale včera mě z ničeho nic začala bolet kostrč, přes noc to dost vygradovalo, bolí mě skoro jakýkoli pohyb, nemůžu si sednout, lehnout na záda, ohnout se, jakýkoli prudší pohyb je skoro utrpení. Můžu jen ležet ne boku nebo se vzpřímeně pohybovat. Jsem z toho celá nešťastná, tohle se nedá dlouhodobě vydržet. Četla jsem, že i tohle se v běhu bohužel stává, ale jak si pomoci nejlépe sama? Můžu přidat ještě více magneska, zkusit nějaké cviky nebo si tu kost masírovat? Je to k něčemu, za jak dlouho by se mi ulevilo?
Předem děkuji za jakoukoli radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

6305
18.3.17 13:13

Nemáš ji nějak bloklou? Zkus se dle možností prohýbat, třeba ti tam nějaký ten kloub lupne a uleví se ti. Dokud se to znovu neblokne… V těhotenství jsem si tohoto užila dost a dost, někdy jsem ani nemohla sama vstát :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
18.3.17 13:26

Ahoj, já jsem ve 28.tt a měla jsem také tyto problémy. Mě pomohlo Magnesium, těhotenská masáž a při spaní jsem měla pod nohama dva velké polštáře. Určitě vyzkoušej. Přeji ať brzy bolesti odezní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3611
18.3.17 14:47

Já to bohužel také měla, mě tedy bylo zvýšeno magnezium, měla jsem maximální dávku, určitě sama bych nezvyšoval až po konzultaci s dr. nevím jaké množství ted máte. Byla to zablokovaná část zad v křížové části, bohužel tím jak mimi tlačilo. Manžel mi to místo lehce masíroval a já jsem zkoušela malinko uvolnovat na velkém gymnastickém míči, sedět a zlehka kroutit boky z jedné na druhou stranu. Asi moc nepotěším ale úplně to přešlo až po porodu. V posteli pak různé polohování polštáři aby to bylo co nejpříjemnější pokud to je…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
18.3.17 19:16

@Petule030

A pomáhalo ti něco? Bolelo to takto ukrutně nonstop až do porodu, nebo to občas povolilo? Mě z toho dnes chytá trochu zoufalství. Hlavně si neumím představit, co budu dělat v práci - jsem kancelářská kryska :nevim:
Zkoušela jsem se dopoledne protahovat, kočičí hřbet, pohupování zadkem, ale nic tam neluplo :(
Taky jsem si tu kost masírovat koňskou mastí… Ale že by to bylo lepší, to moc není :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
18.3.17 19:26

@Marthi
@MARKETAB81

Děkuji za reakce.
Magnesko jsem si zvýšila o 2 tabletky. Dle lékaře můžu az 6 tbl denně, dosud jsem brala 4. Zkouším se všemožně protahovat, masíruji si kost koňskou mastí ( ale po hmmatu je ta kost jakási jiná, než dříve…) Večer si na to zkusim namířit proud sprchy a modlím se, ať se mi ulevi. Nevim, jak to zvládnu v práci celej den sedět v kanclu :(
Dnes jinak téměř celý den ležím na boku a skučím když se musím pohnout. Než se zvednu z leže a trochu se rozhýbu, tak to skoro až štípe :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3611
19.3.17 10:09

No možná než teplou sprchu asi by bylo lepší nahřívací polštářky, dečku apod., mělo by být spíše suché teplo. Ale určitě bych radši konzultovala s dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3586
19.3.17 10:13

Měla jsem taky, chce to často střídat polohy, takže sezení v kanceláři tomu rozhodně neprospěje. Zvaž neschopenku, aspoň na týden, 14 dní, dokud se ti trochu neuleví. Mě to v podstatě bolelo až do porodu, ale ne stále v takové intenzitě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6305
19.3.17 11:56
@vémach píše:
@Petule030A pomáhalo ti něco? Bolelo to takto ukrutně nonstop až do porodu, nebo to občas povolilo? Mě z toho dnes chytá trochu zoufalství. Hlavně si neumím představit, co budu dělat v práci - jsem kancelářská kryska :nevim:
Zkoušela jsem se dopoledne protahovat, kočičí hřbet, pohupování zadkem, ale nic tam neluplo :(
Taky jsem si tu kost masírovat koňskou mastí… Ale že by to bylo lepší, to moc není :roll:

Pomohlo mi tam nějaký kloub „lupnout“, jinak by to bolelo permanentně. Dokud to šlo, tak někdy mi pomáhalo schoulit se do klubíčka a silou si přitáhnout kolena co nejvíc na sebe. Ale jen někdy, později už přes břicho nebylo možné. :( Vím, že to moc není útěcha, ale po porodu bude líp :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
19.3.17 19:18

@Petule030
@Amalthea
@MARKETAB81

Zítra zkusím obvolat nějaké fyzioterapeuty, snad mi někdo pomůže.
Holky, a je taky normalni, že ta kost je trochu naběhla? Dívala jsem se do zrcadla a mám to tam trochu červený a oteklý, i po hmatu tam mám takovou boulicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6305
20.3.17 11:02

@vémach Tak tohle jsem já nezpozorovala. Asi to máš z toho, jak tě tam miminko tlačí, možná by ta bolest mohla odeznít, až se děloha i miminko posune víc nahoru. Raději ale zajdi k nějakému lékaři :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
21.3.17 18:02

@Petule030
@Amalthea
@MARKETAB81

Tak jenom pro zajímavost, jak skončilo moje trápení. Včera večer jsem už plakala bolestí, bylo to nesnesitelné trápení. Ta boulička na kostrči se zvětšovala, do rána jsem měla prádlo mokré - potřísněné od vytékající ho hnisu. Běžela jsem k obvoďákovi a odtamtud rovnou na chirurgii. Udělal se mi tam abces, takže to museli rozříznout a propláchnout. Dělali mi to za živa, bez jakéhokoli umrtvení, tak to bylo celkem výživný. Za deset minut bylo po všem a ta neskonalá úúúleva.
Takže ano, bolest kostrče v těhu je asi normální, ale podvědomě jsem věděla, že tohle je už moc…
Mám zafačovanej celej zadek, ráno jdu na převaz, sice to ještě pobolívá, protože je to rozpitvaný, ale jinak je to paráda, už se můžu zase hýbat :)
:mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6305
21.3.17 19:50

@vémach Jejda, to už fakt musela být bolest 8o Taky zamonitorem se těžko soudí, jak moc to bolí. Hlavně, aby už bylo líp :kytka: A z čeho ten abces vznikl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
133
21.3.17 21:31

@Petule030
Hmm, tak to byla kombinace tlaku té vychýlené kosti na tkáň, navíc ta oblast je citlivá, i přes všechnu hygienu se tam běžně tvoří maz, otírá se prádlo…a bebino je na světě. Ale už je dobře :dance: Koho by to napadlo… I mimčo mám radost se mnou, dneska se tam mrská jak na diskotéce :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Graces
22.3.17 14:18

@vémach Moc tě nepotěším, mě bolela šíleně kostrč po prvním porodu, trvalo více jak tři měsíce, než to samo odeznělo. Nic na to nepomáhalo. Kdyby nebylo té kostrče, tak byl porod skvělý, docela rychlý, bez nástřihu, žádné velké hojení, akorát ta kostrč, kdy jsem musela u kojení jen ležet na bocích, protože v sedě to byla šíleně ostrá bolest.

Teď v druhém těhotenství mě bolí jakoby kost cca od 2.měsíce v levé půlce zadku, na internetu jsem se dočetla, že je to pravděpodobně nějaké SI skloubení a uvolňování vazů. Nepomáhá opět nic, ani osteogenon. Teď jsem v 27. týdnu a bolest sama pomalu ustupuje, akorát v noci se nemůžu rozejít na záchod a bolí to i po delších procházkách. Nezbývá nic, než jen vydržet.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama