Ulcerozni kolitida a délka léčby

Anonymní
1.6.20 07:44

Ulcerozni kolitida a délka léčby

Ahojte všechny. Chci se zeptat, jak dlouho se cca léčí UK? Ze začátku jsem brala cipky salofalk, které mi nedělali dobre. Doktor mi místo nich předepsal jiné, které jsem nakonec také brát nemohla. Namísto čípku jsem dostala pentasu sachet (Granulky na zapiti), které fungovali asi měsíc a poté se problémy opět vrátili. Nakonec mi predepsal pentasu cipky, které zafungovali ihned. Hned po prvním užití krev zmizela, na záchod jen jednou deně a bolesti také pryč. Doktora jsem se zapomela zeptat, proto se chci zeptat vás, které jste měli podobé problémy, jak dlouho jste cipky užívali? Je potřeba je již užívat cely život nebo za nějakou dobu lze přestat? Určitě se doktora při příští návštěvě zeptám, jen mi ta otázka vrtá v hlavě, zda budu do konec života dokázána strkat si před spaním cipky tam kam slunce nesviti.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5775
1.6.20 08:14

Chce si vypozorovat, co tělo snáší a co mu nedělá dobře. V remisi asi nebudeš muset být závislá na lécích, ale záleží, jak to máš rozjeté, UC se chová dost individuálně. Raději ale počítej s tím, že léčba bude celoživotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3486
1.6.20 08:54

Léčba bude doživotní, kolitida se vyléčit neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21353
1.6.20 09:21

No to nikdo neví co ul udělá ani mudr to neví je do nevyzpytatelný, takže bud ráda za čípky který ti pomáhají a doufej že se to nezhorší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat