Ulcerózní kolitida, léčba a těhotenství

7
5.2.20 12:15

Ulcerozni kolitida, léčba a tehotenstvi

Ahoj???‍♀️ Měla bych pár dotazů na ty z Vás, které mají stejnou či podobnou osobní zkušenost. Pokud by mi byl někdo ochotný odpovědět, budu mu moc vděčná. Pro informaci jsem v současné době ve 12. týdnu těhotenství a trpím ulcerozni kolitodou v aktivní fázi.

1. Byla jsem na kolonoskopické vyšetření vč. “Oblbovací” injekce. Nevěděla jsem ale, že jsem již byla cca 12 dni těhotná. Stalo se to někomu z Vás také? Pokud ano, bylo s mimčem vše v pořádku nebo byli nějaké komplikace?

2. Otěhotněla jsem v aktivní fázi UK. Všude čtu, že by se mělo otěhotnět v období remise ale nikde se neodčtu co by se mohlo stát, když bych otěhotněla v aktivní fázi. Jaké to tedy muže mít následky pro mimčo/mě?

3. Beru na UK pentasu sachet 2g. Pokud jste je někdo bral či stále berete také, za jak dlouho Vám začali zabírat? Mám všeobecně s léky na UK problém, nějak je moje tělo nechce tolerovat. Nyní mám pentasu a zdá se, že bych tyto léky konečně snesla.

Moc děkuji za odpovědi
Adél

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

898
5.2.20 12:51

Ja myslím, že Pentasa je v těhotenství v pohodě. Horší je třeba Imuran, ale ani ten se nemusí vysazovat, nebo kortikoidy, ty už asi mohou být problém. Ale pokud máš jen Pentasu, nemáš to až tak moc zlý? Následky pro mimčo při akutní fázi můžou být hlavně to, že nebude mít dost síly od tebe, protože tvoje tělo má dost práce s tím, aby vůbec fungovalo, pokud máš relaps, a máš treba málo železa, vitamínů a celkově málo síly. Ale pokud ti je relativně dobře, tak to zvládne i miminko :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama