Ulevilo se vám po porodu?

Anonymní
6.2.21 06:36

ulevilo se vám po porodu?

Jasně, něco velkého už je pryč, to je asi jasné, jen už si na ten stav začínám tak zvykat..nespavost, pálení žáhy, huř se mi dýchá, zadýchávám se, pořád na wc, bolest třísel… ale zároveň pohoda, že se mohu rozvalit na gauč a na nic nemyslet nebo usínat u knížky..

jak jste se cítily bezprostředně po porodu? Myslím spíš fyzicky. Je to velký rozdíl? Uleva? Nebo ani tak ne, zapomenete co bylo a prostě nastoupí jiné věci a problémy(nespavost a kojení?)

Já se třeba těším, až přestanu narážet do věcí, až se zase ohnu a až mi nebude zle :)))

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20912
6.2.21 06:45

Měla jsem naprosto pohodové těhotenství, kdybych neměla to břicho, tak ani nevím, že jsem těhotná a ani ten pupek nebyl nijak obří, takže mě se bezprostředně po porodu určitě neulevilo. Bolel mě spodek, do toho absolutní nevyspání, péče o mimino, hormonální koktejl,… jako mazec. Už jsem nikdy nepocítila touhu zažít to znova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
978
6.2.21 06:56

V porodnici resis uz pak hned miminko. Je to tak, ze par dni po porodu si uvedomis:,, Je hele, me uz vlasne nepali zaha." :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
6.2.21 07:22

Trvalo několik dnů, možná i týdnů, než jsem si uvědomila, že mě vlastně už nebolí záda a žebra. Porod skončil akutním císařem, takže místo toho bolest jizvy, obtížné vstávání, nevyspání z nočního
kojení atd., zkrátka nic moc a samozřejmě pryč byla pohoda, kdy jsem ráno snídala u filmů a pak četla knížky, ale s tím jsem počítala :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
545
6.2.21 07:40

Mě se ulevilo hodně. Měla jsem strašný tlaky na hrudi až v uších, straně unavená, těžkopádná a porodem toto vše skončilo. Pak jsem se taky cítila chvíli pod psa, zase jinak. Ale jak jsem přijela s malým domů a začala se hýbat a nelezela jen v posteli, tak to bylo lepší. Pak ještě jsem měla problémy s kojením. Měla jsem z toho i teploty. Takže se ti asi uleví, ale zas přijde něco nového :-) teď jsem po porodu 5 měsíců a už vše dobré, řekla bych asi po těch 2 měsících. Ono to tak souhlasí nějak po tom šestinedělí. Ale to uteče, ani nevíš jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17730
6.2.21 07:42

Já jsem teda měla docela nepříjemné těhotenství, břicho mi všude zavazelo, takže pár dnů po porodu jsem se cítila naprosto bezvadně, miminko bylo hodné, skoro neplakalo. Rozdíl byl markantní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63534
6.2.21 07:46

Moje poslední těhotenství bylo šílené, hlavně nevolnosti, bolesti kyčlí, pánve atd.. Zvracela jsem i na sále.. A pak jak když lusknes, vše bylo pryč.. Úplná paráda.. Jo, ulevilo se mi hrozně moc.. 2 hodiny po porodu mi dali oběd a bože, to bylo úžasné se najíst normálně :mrgreen: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6398
6.2.21 08:08

Po prvním a druhém porodu mě dost bolelo zavinování dělohy, po druhém fakt intenzivně a několik dní. Po třetím mi nebylo nic, to byla pohodička okamžitě. Celkově jsem ale měla vždy bezproblémové těhotenství i šestinedělí ale nemuset vláčet to břicho byla úleva vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4089
6.2.21 08:11

Ani ne. Druhy syn sel sekci, ja malem vykrvacela, vubec mi neslo kojeni a neurologicky nalez mimina byl stradidelny. Mne se ulevilo asi tak po roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
6.2.21 08:18

@fenny takže úplně padá pravidlo, že zavinování bolí víc s každým dalším porodem :) Doteď jsem myslela, že to mají všechny ženy stejně. Mě po prvním nebolelo vůbec, po druhém tak nějak středně a po třetím a čtvrtém už dost intenzivně, v podstatě kontrakce.

Jinak u mě byla úleva hlavně v tom, že skončila šílená zácpa, na to jsem trpěla ve všech těhotenstvích.

• Citovat
  • Nahlásit
1939
6.2.21 08:19
@Anonymní píše:
Jasně, něco velkého už je pryč, to je asi jasné, jen už si na ten stav začínám tak zvykat..nespavost, pálení žáhy, huř se mi dýchá, zadýchávám se, pořád na wc, bolest třísel… ale zároveň pohoda, že se mohu rozvalit na gauč a na nic nemyslet nebo usínat u knížky..

jak jste se cítily bezprostředně po porodu? Myslím spíš fyzicky. Je to velký rozdíl? Uleva? Nebo ani tak ne, zapomenete co bylo a prostě nastoupí jiné věci a problémy(nespavost a kojení?)

Já se třeba těším, až přestanu narážet do věcí, až se zase ohnu a až mi nebude zle :)))

Ulevilo se mi hrozně moc. Hned po porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16401
6.2.21 08:21

Mě se ulevilo tak leda, že jsme porod zvládli a nebyly komplikace. Nevím proč předpokládáš problémy s kojením a nespavostí. Nic z toho nastat nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1419
6.2.21 08:29

První těhotenství jsem měla víceméně v klidu. Až teda na konci jsem byla neskutečně oteklá, ale opravdu hrozně. Už jsem se nemohla dočkat, až budu mít svoje tělo zase jenom pro sebe a až ty otoky splasknou.
No a pak najednou porod… Trvalo mi tak 3 týdny si uvědomit, že je moje tělo zase jenom moje, že otoky zmizely a všechny ty ostatní problémy už taky nejsou :D Byl to šílený zápřah, kdy jsem lítala jenom kolem dítěte a na sebe měla minimum času. Člověk totiž musí okamžitě fungovat a nemáš čas řešit, že teď už se v pohodě ohneš pro něco na zem.
Doteď si pamatuju, jak jsem jednou unavená seděla u stolu, elektrickou odsávačku na koze, rychle rychle jsem tlačila jídlo, než se dítě vzbudí, a došlo mi, že jsem vlastně matka. Že mám syna. :D Ono to zní možná divně, ale pro mě to byla chvíle, kdy už jsem se začala s miminem víc sžívat a i ten denní režim byl lepší, takže člověk měl sílu i na nějaké myšlenky :D K tomu po těch 3 týdnech už po porodu nic moc nebolelo, takže jsem si mohla uvědomit, jak moc je mi zase fyzicky fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
6.2.21 08:39

U prvního syna, byl konec těhotenství šílený. V noci na wc asi 15×, přes den jsem nemohla jít ven, protože se mi chtělo neustale na wc. Všechno mě bolelo, byla jsem unavená, pořád mi tvrdlo břicho a bolel mě nějaký vaz u dělohy, kdy jsem nemohla stát natož chodit. Pak porod a po porodu, to bylo ještě horší. Velká ztráta krve, totální vyčerpaní, spodek zrychtovaný tak, že jsem chodila 14 dní v předklonu, nemohla jsem sedět, stát. Pak bolavé bradavky, zanícené stehy, hormonální koktejl, kdy jsem doma hystericky brečela, že jsem neschopná postarat se o syna. Pak cca po 14 dnech jsem si uvědomila, že už je mi mnohem líp. A pak už konečně si to sedlo a byla jsem víceméně v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
6.2.21 08:39

Ano ulevilo. Přestaly bolet kyčle, nemusela jsem se otáčet jak vorvaň. Ještě ten den porodu jsem seděla skoro v pohodě a tak týden než přestaly bolet a dráždit stehy. Po par týdnech kojeni začaly bolet zada, ale změna polohy pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat