Ulomená dětská stolička nebo kaz? Co s tím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Genovesa
Extra třída :D 11250 příspěvků 18.12.18 18:52
Ulomená dětská stolička nebo kaz? Co s tím?

Ahoj, dcera měla před dvěma měsíci na čtyřce flíček na sklovině. Zubař říkal, kdyby to zhnědlo, že máme přijít. Na zubu jsem změny neviděla, ale včera, když jsem jí čistila zoubky zubní nití, všimla jsem si, že má kousek stoličky ulomený (jedla mandle). Je možné, že by se za dva měsíce kaz tak rozjel? Nebo se může dětský zub ulomit? Má to na čtyřce, vprostřed zubu směrem k pětce.
Zítra jdeme k zubaři, co mám čekat? Bude to hrůza? Děkuju.

Přečtěte si článek: Pozor na zubní kaz u dětí: Zoubky čistěte pečlivě

Reakce:
bublinek
Kelišová 5295 příspěvků 18.12.18 19:01

Dceři mléčná 5 praskla, takže ano, může se ulomit.

nozu
Extra třída :D 11946 příspěvků 18.12.18 19:12

ano, je to možné. u mléčných zubů jedou kazy velmi rychle. snažila bych se zub zachránit za každou cenu. stoličky se mění až cca ve 12 letech…

Samarlenka
Kecalka 235 příspěvků 18.12.18 19:13

@Genovesa
Dětské zuby se kazí oproti dospělým extrémně rychle, pravděpodobně se to vykazilo zboku a pak se nezpevněných vrch propadl dovnitř, vidím obden, pokud to nebude až do dřeně, tak se vyvrtá a zaplombuje. Čtverky jsou na tohle náchylné, mezizubním kartáčkům i u dětí zdar, jinak ty prostory mezi zuby neuhlídáte

Genovesa
Extra třída :D 11250 příspěvků 18.12.18 19:16

@Samarlenka Krtáček tam ani jedné dceři nenacpu, ale čistím zubní nití. Zub je jinak bílý, je možné, že by byl kaz tak hluboký? 1× týdně jsem jí tam dávala elmex gel.

Genovesa
Extra třída :D 11250 příspěvků 18.12.18 19:17

@Samarlenka Dírka je malinkatá z boku, kousací ploška je v pořádku.

Genovesa
Extra třída :D 11250 příspěvků 18.12.18 19:19

@Samarlenka Bolí vrtání? To teda nevím, jestli to vydrží. Zoubek ji nebolí.

nozu
Extra třída :D 11946 příspěvků 18.12.18 19:24

@Genovesa ano, i u mléčného zubu může vrtání bolet, pokud je kaz hluboký. Jak je dítě staré? nechá si dát umrtvovací injekci?

Samarlenka
Kecalka 235 příspěvků 18.12.18 19:28

Pokud je to malá dírka, tak dítě mnohem lépe snese odvrtání bez injekce, ta je většinou děsí nejvíc. Pokud je kousací ploška v pořádku, tak to nebude nějak obrovské. Záleží taky jak šikovného máte zubaře, já u toho dětem vykládám, jak honím červotoče a sprchuji zoubek a podobně. Hlavně ji nestrašte, ale ani nelžete, že se nic dělat nebude. Děti nejsou hloupé a příště by už nemusela spolupracovat.

Samarlenka
Kecalka 235 příspěvků 18.12.18 19:31

@Genovesa
A věřte, že pokud se to nespraví, tak to tahání dětských stoliček je zážitek pro všechny. Takže radši spravit malou dírku teď.

Genovesa
Extra třída :D 11250 příspěvků 18.12.18 20:43

@Samarlenka Ještě jsem na to koukala, dírka má tvar klínu, špička směřuje do zoubku. Zoubek kolem je bílý a nezdá se mi měkký, ale samo do mezizubního prostoru jí nevidím. Mrzí mě to. Je jí 4?5 roku. Starší má 7 a zatím bez plomby. Čistíme poctivě, dáváme hodně sušené ovoce, oříšky, mandle místo sladkého, mají rády tyčinky z ovoce bez přidaného cukru i mussli tyčinky. Pije od malička vodu. Bohužel ve školce si mohou děti dát sladký čaj. :zed:

Genovesa
Extra třída :D 11250 příspěvků 18.12.18 20:44

@Samarlenka Kdyby to bylo jen vyštíplé, jak se to bude řešit? Díky.

Samarlenka
Kecalka 235 příspěvků 18.12.18 22:04

@Genovesa
Záleží jak moc je to vyštíplé, pokud jen trošku, tak se to zaleští, ať to není ostré, pokud víc, tak plomba

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >