Ulomená stolička - vypadlá plomba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 17:37
Ulomená stolička - vypadlá plomba

Ahoj, asi před 2-3 roky mi zubařka vrtala dolní šestku, stoličku, normálně tam dala plombu a vše vypadalo dobře. Jenže asi tak rok zpátky mě ten zub začal znovu bolet, tak jsem naklusala k zubařce, ta nic nezjistila, jen se v tom trochu povrtala a řekla, že kdyby to stále bolelo, tak ať přijdu zase. Za pár měsíců to samé, opět bolest, dělala rentgen, všechno prý okay, vyvrtala tedy znovu plombu a dala novou. Jenže teď zase bolest jak něco, navíc dneska jsem kousla do oříšku a vypadla plomba a s ní i část té šestky. Díra to není zas tak velká, ale je tak 1/3 zubu pryč, je to ulomené jakože vertikálně dolů. Volala jsem zubařce, ale ta během těch 5-6 měsíců, co jsem tam byla naposledy, přestala ordinovat a teď jsem tedy bez zubařky, tak nevím, co dělat. Celkem to bolí, musím to tlumit ibalginem. O zub bych hodně nerada přišla, prakticky mám jen jednu plombu v celé puse a vždy jsem měla stav zubů na jedničku podle zubařky, takže na díru v puse se fakt necítím. Nevíte, co by se s tím dalo dělat? Zub je citlivý na studené i teplé, takže mrtvý asi ještě nebude, ale bojím se, aby mi ho nevytrhli :( :( o zuby se starám a snažím se chodit k zubaři dvakrát do roka, ale tohle mě celkem děsí. Máte někdo zkušenosti? K zubaři se pokusím objednat co nejdříve, mamka říká, že má jednu skvělou zubařku, ale neví, zda bere nové pacienty. Jsem teď na dovolené a vracím se příští sobotu, takže tak týden to budu asi muset ještě vydržet…máte někdo zkušenosti? Jak vám zub léčili?

Reakce:
pannda
Kelišová 7160 příspěvků 39 inzerátů 08.09.19 17:41

Vypadá to, že máš chycenou dřeň… Zřejmě tě čeká čištění kanálků, popř. repase zubů či korunka. Jedinou věc nechápu, že končící zubařka nedala svým pacientům vědět nebo náhradu za sebe.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 17:42

Nemám, ale být tebou začnu shánět zubaře už teď, ne každej bere a ty objednací doby jsou celkem taky sranda, máti v létě bolel zub, volala zubaře a dostala termín v listopadu :mrgreen:

Azeretereza
Závislačka 3018 příspěvků 08.09.19 17:43

Já to měla se sedmičkou, měla jsem tam pár let bílou plombu, ta po čase vypadla, taky mi chybí tak 1/3 zubu, možná víc. Naběhla jsem k zubařce, dala mi tam normální plombu a dobrý, už je to několik let, určitě víc než pět. Ale moje zubařka vždycky problém řeší, nikdy netrhá zuby, pokud se s tím dá něco dělat. Tak záleží, na koho narazíš, procti recenze.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 17:50

@pannda já to taky nechápu, prostě jsem tam volala a už prostě skončila, nikdo nic neřekl a žádný oznam se nekonal :nevim: jako mně je jedno, co mi bude dělat, hlavně nechci o ten zub přijít, protože to by mě hodně mrzelo a ve 25 letech mít díru v puse opravdu mít nechci…takže doufám, že když tak to půjde nějak vyřešit tou korunkou nebo čištěním a tak…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 17:51
@Anonymní píše:
Nemám, ale být tebou začnu shánět zubaře už teď, ne každej bere a ty objednací doby jsou celkem taky sranda, máti v létě bolel zub, volala zubaře a dostala termín v listopadu :mrgreen:

jo, mamka říkala, že zavolá té svojí a zeptá se jí, když ne jako nový pacient, tak aspoň poprosí, zda by mě mohla ošetřit…ale uvidíme

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 17:52

@Azeretereza dobře, zkusím se podívat, právě mamka si tu svoji zubařku pochvaluje, že právě se taky snaží zachránit, co se dá, ta moje minulá se taky snažila zachraňovat :nevim: ale teď jsem četla nějaké příspěvky a všude extrakce a extrakce a tak mám celkem nahnáno

Váš příspěvek
Reklama