Ulomený zub a nejspíš zánět

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 05:49
Ulomený zub a nejspíš zánět

Před pěti roky jsem měla kaz na spodní stoličce (5 v pravo). Doktorka mi kolikrát zub vrtala, měla jsem v něm obrovskou díru ale plomby pořád padaly. Tak jsem se pak na další plombování vyprdla. Před třemi roky se mi kus zubu ulomil, jak byl slabý a před rokem a půl jsem přišla o další půlku. Takže mám v dásni pouze zbytek zubu. Nikdy to nebolelo, mohla jsem normálně jíst všechno. Poslední dobou mě ale začala pravá strana při kousání občas pobolivat a včera mi oteklá pravá tvář a je nateklá i dáseň a bolí to jak čert :oops: :oops: jenže k zubaři se hrozně bojím, zaprvé kvůli bolesti, pak mám i další kazy ( máme to rodové, babička měla protézu ve 40ti a máma ve 32 letech). Nechci aby se mi vrtal zubař v ostatních zubech, ale tohle už je na prd :( :oops: :oops:
Dá se nějak zmírnit bolest a hlavně ten otok? Protože s tímhle otokem fakt nemůžu vyjít z baráku :oops: :oops: :,(

Reakce:

brumi
Kelišová 6536 příspěvků 11.10.18 06:09
@Anonymní píše:
Před pěti roky jsem měla kaz na spodní stoličce (5 v pravo). Doktorka mi kolikrát zub vrtala, měla jsem v něm obrovskou díru ale plomby pořád padaly. Tak jsem se pak na další plombování vyprdla. Před třemi roky se mi kus zubu ulomil, jak byl slabý a před rokem a půl jsem přišla o další půlku. Takže mám v dásni pouze zbytek zubu. Nikdy to nebolelo, mohla jsem normálně jíst všechno. Poslední dobou mě ale začala pravá strana při kousání občas pobolivat a včera mi oteklá pravá tvář a je nateklá i dáseň a bolí to jak čert :oops: :oops: jenže k zubaři se hrozně bojím, zaprvé kvůli bolesti, pak mám i další kazy ( máme to rodové, babička měla protézu ve 40ti a máma ve 32 letech). Nechci aby se mi vrtal zubař v ostatních zubech, ale tohle už je na prd :( :oops: :oops:
Dá se nějak zmírnit bolest a hlavně ten otok? Protože s tímhle otokem fakt nemůžu vyjít z baráku :oops: :oops: :,(

na otok studené,proti bolesti mastička kamistad je umrtvující a protizánětlivá,nebo odvar z řebčku případně přímo celý rozkousat v místě bolesti,ale k zubnímu jdi určitě a neboj,raději to ošetřit teď než se ti to rozjede a dostaneš třeba zánět zubní dřeně ,to už pak stojí zato…nej by asi bylo nehat ten zybtek zubku dát venpřeléčit zánět a bude dobře :)

chaela
Ukecaná baba ;) 1377 příspěvků 2 inzeráty 11.10.18 06:57

Každý normální zubař ti dá injekci na umrtvení, takže se není čeho bát, ošetření nebolí. Ale u bolaveho zubů se zánětem teda nevím, měla jsi tam být už dávno a ne nechat zub postupně se rozpadat. A vymlouvat se na rodové špatné zuby je vcelku směšný, když v zápětí napíšeš, že máš víc kazu, ale ošetřit si je nenecháš. Je mnohem příjemnější nechat si ošetřit malý kaz než zub v zánětu.

Proto02
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 11.10.18 07:18
@Anonymní píše:
Dá se nějak zmírnit bolest a hlavně ten otok? Protože s tímhle otokem fakt nemůžu vyjít z baráku :oops: :oops: :,(

To jako opravdu? Chceš skončit v nemocnici? Co co popisuješ je ten nejhorší postup a jízdenka k protéze, dispozice nedispozice.

Tichošlápek
Extra třída :D 10840 příspěvků 11.10.18 07:23

Lékař ti nesmí ošetřit nic bez tvého souhlasu. Takže si klidně můžeš nechat jen vytáhnout ten zbytek zubu a vyčistit ranu. Samozrejme s umrtvenim. Zrovna dneska taky jedu k zubari, rozlomil se mi zub :zed: hlavně se na to nevykasli, zánět uz není sranda

Uživatel je onlinepannda
Kelišová 6634 příspěvků 33 inzerátů 11.10.18 07:25

Zánět máš, protože ti kaz prostoupil do dřeně…z toho můžeš mít zánět do kosti, takže pokud nepůjdeš k zubaři, samo se to nezastaví a ještě zhorší. A je to hlavně proto, že ti posledné plomba vypadla a ty jsi zub nechala otevřený.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4378 příspěvků 3 inzeráty 11.10.18 07:49

milá anonymní - chováš se ke svému zdraví teda hodně nezodpovědně, na rodové zatížení to nesváděj, plomby vypadávají při zánětu dásní, takže si zřejmě nečistíš dobře zuby, a to že to všechno necháváš tak a nechodíš k zubaři :nevim: v dnešní době je to docela neodpustitelné, zánět ze zubu ti může též sednout na srdce, a to není žádná sranda
a moje babička měla protézu ve 42 letech, matka má 59 a má teda dva můstky, ale jinak zuby vlastní,
já mám 26 a mám zaplombovaný 1 zub, jinak vše zdravé, ono je to o čistění zubů a návštěvách u hygienistky :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 08:55

@stinga zuby si čistím :roll: a k doktorům prostě nechodím skoro vůbec, naposledy jsem byla jen kvůli těhotenství, jinak ani předtím jsem j doktorů nebyla čtyři roky.
@chaela ano ale po zkušenostech, kdy mi pětkrát vrtala zubařka zub a nedokáže udělat správně plombu, tak to radši budu mít menší kaz v zubu 8o

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.10.18 09:02
ano ale po zkušenostech, kdy mi pětkrát vrtala zubařka zub a nedokáže udělat správně plombu, tak to radši budu mít menší kaz v zubu 8o

Z menšího stane velký, pokud nebude ošetřený.
A je čištění zubů a čištění zubů. Také se mi do určité doby dělaly kazy ač jsem používala značkové kartáčky a pasty. Pak jsem začala používat relativně levné kartáčky a asi i změnila způsob čištění (ale nejsem si toho vědoma) a najednou více jak pět let se žádný kaz neudělal.

Jednou se mi stalo, že jsem po injekci dostala zánět, tak jsem skončila s rozvrtaným původně opraveným a ještě dalším zubem a drénem v patře. A nedovolím si říci, že za to může zubařka.
A taktéž po dalších věcech - jako třeba opakovaná reakce na lokální anestetika jsem nepřestala chodit k zubaři, jen kvůli špatné zkušenosti.

Uživatel je onlinestinga
Závislačka 4378 příspěvků 3 inzeráty 11.10.18 09:16
@Anonymní píše:
@stinga zuby si čistím :roll: a k doktorům prostě nechodím skoro vůbec, naposledy jsem byla jen kvůli těhotenství, jinak ani předtím jsem j doktorů nebyla čtyři roky.
@chaela ano ale po zkušenostech, kdy mi pětkrát vrtala zubařka zub a nedokáže udělat správně plombu, tak to radši budu mít menší kaz v zubu 8o

když myslíš, tvoje volba, tvůj vzhled :nevim:

brumi
Kelišová 6536 příspěvků 11.10.18 09:16
@Anonymní píše:
@chaela ano ale po zkušenostech, kdy mi pětkrát vrtala zubařka zub a nedokáže udělat správně plombu, tak to radši budu mít menší kaz v zubu 8o

tak pokud máš špatnou zubní, zkus najítnového sie je to teďproblém ale zkoušej, každopádně to chce co nejdříve ošetřit,protože jestli máš jeden takto hodně špatný, riskuješ fakt hodně,není to sranda,copak chceš aby ti nakonec ještě museli pusu řezat? jak se zánět dostane hluboko do kosti pak klidně do tváří je kolikrát třeba chiurgie,takže nečekejte a šup dokud to půjde léky,a ty malé by jsem taky nehala opravit pidi kazík stále lepší než velký,navíc tobě se může zdát malý ale pod zubem se může dělat díra jak vrata,a nejhorší jsou mezizubní ty nebolí a pak bum a je to většinou velké. Pokud máte dispozice ke kazivosti je třeba být právě o to víc opatrná chodit často na preventivky, tak samo dodržovat přísnou hygienu,koupit kvalitní zubní pasty,doplňovat fluorid a kup si elmex žele gel je to pasta která udržuje zubní sklovinu, a zabraňuje kazům,mám na jednom zubu pidi kazík jen povrchový pastu používám pravidelně na radu zubního a kaz stojí na mrtvé bodě díky tomu už 4 roky

Safrik
Kecalka 205 příspěvků 1 inzerát 11.10.18 11:21

Taky mi vypadla pulku a dostala jsem zanet. Mou chybou teda, po tydnu bolesti jsem zajela k zubarce, vycistila mi to, zbytek zubu mi zadelala nez to prestane bolet. A pul hodiny bolesti stala za to. Vecer uz jsem na ten zub mohla jist.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >