Ulomený zub - implantát inlay

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.04.19 13:24
ulomený zub - implantát inlay

Dobrý den, staršímu bráchovi se bohužel posledních pár let nedaří a zanedbal díru v předním zubu. Sám o sobě má zuby problematické a nepěkné, ale to bohužel není sám.
Po více než dvou letech se mu ulomil a zbyl mu tam takový ošklivý (nechutný) pahýl, který zhnědl. Byl na nějaké klinice v centru Prahy a tam mu řekli zhruba 40 tisíc za implantát.
nejprve vytrhnout zbytek kořene a pak navrtat čep do kosti a nasait korunku.
Mluvila jsem s jednou paní v obchodě, která má stejný případ a prý metodou inlay když je kořen v pořádku lze dosáhnout stejného efektu za zlomek peněz.
Nevíte prosím zda do takového zbytku lze zavést inlay implantát a na kolik by to asi tak mohlo vyjít peněz?
Dá se to aplikovat na nejvíce namáhanou horní jedničku? A kolik kořene by musel mít pod dásní aby to šlo?
Děkuji a prosím bez urážek.
Foto jen pro silné nátury.

Reakce:
dickys
Ukecaná baba ;) 1039 příspěvků 1 inzerát 08.04.19 13:47

No, tohle moc použitelně na kořenovou inlay nevypadá…

Gracelynx
Povídálka 43 příspěvků 08.04.19 13:57

tohle asi posoudi jen zubar a tezko bez rentgenu, kazdopadne ja kdyz resila zubni implantaty, sedla jsem k internetu, hledala a obvolavala, mimo kliniky v centru Prahy byli vsichni minimalne o pulku levnejsi, nasla jsem tenkrat doktora na poliklinice ve Vysocanech, jeden implantat vysel komplet i se sroubem do dasne na 20.000,–. a s kompletni peci a vsema navstevama.

smutná máma
Kelišová 5302 příspěvků 43 inzerátů 08.04.19 14:08

@Gracelynx já mám implantát ( i se šroubem a korunkou)asi za 16 000 Kč, bez dostavby kosti ( jižní Čechy))

paandatko
Ukecaná baba ;) 1252 příspěvků 08.04.19 14:35

Já mám implantát na šestce dole. I s keramickou korunkou vyšel na 25 000,–. Mám ho půl roku. Zlin

nozu
Extra třída :D 12429 příspěvků 08.04.19 19:00

do tohoto podle mě kořenový čep nepůjde dát. I mým laickým pohledem mi připadá, že je ten zbytek úplně shnilý… Bohužel to nechal dojít tak daleko, že jiná cesta než implantát a nebo díra nebude…

DanaHlinicka
Stálice 53 příspěvků 08.04.19 19:32

A je tu prosím nějaký zubař, který by to potvrdil?
Máme v rodině podobný problém.

Váš příspěvek
Reklama