Ulomený zub, zarostlý kořen

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenuka17
Povídálka 11 příspěvků 08.01.17 19:35
Ulomený zub,zarostlý kořen

Ahoj holky, mám takový problém. Hrozně se bojím zubaře, a nedávno se mi ulomil zub a kořen mi zarosl pod dáseň. Nevíte jak bude zubař postupovat? Co mě vůbec čeká až tam za týden půjdu? 8o :? nemáte s tím někdo zkušenost? opravdu moc moc moc se bojím toho co mi vlastně bude dělat. :(

Reakce:

Lychee13
Závislačka 3057 příspěvků 08.01.17 19:40

Umrtví, rozřízne a vyčistí. :nevim:

ivašot.
Kelišová 6549 příspěvků 08.01.17 20:05

Mě teď zubařka totálně zbrousila sedmičku v domnění, že na ni udělá korunku. Samozřejmě, že to nešlo, takže teď bude trhat ty kořeny a tvářila se, že to bude brnkačka. No jsem taky dost zvědavá :,(

růžový achát
Závislačka 4684 příspěvků 08.01.17 20:10

Ahoj, dneska uz se osetreni u stomatologa bat opravdu nemusis, ale chapu, ze urcity stres muzes mit. Pravdepodobne Ti udela vstupni vysetreni, muze zhotovit RTG snimek, pak ti aplikuje anestezii..to zarostle misto neres,,to odstrani treba vysokofrekvencnim proudem,,a potom ti radix pravdepodobne extrahuje,,neboj nic,,pod anestezii opravdu nic neucitis. 8)

Lenuka17
Povídálka 11 příspěvků 08.01.17 20:37

Já se právě bojím toho když mi to umrtví že to i přes to budu cítit když to musí rozříznout.. pořád na to myslím.. jsem posera co se týče zubaře

Pruzickova7
Stálice 64 příspěvků 08.01.17 20:43

Rozriznuti opravdu neboli ;) Rezali mi takto obe horni osmicky..

Lenuka17
Povídálka 11 příspěvků 08.01.17 20:44

A jak se postupuje po odstranění kořenu?

růžový achát
Závislačka 4684 příspěvků 08.01.17 20:54

Anestezie opravdu zajisti, ze te nic bolet nebude.Po vytahnuti korene se misto zhoji.Po zhojeni lekar navrhne dalsi reseni. Zalezi na tom co je to za zub. Zalezi na Tobe, zda to budes chtit resit

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.17 21:09

Me ceka trhani korenu a sem taky posera, dlouho sem zubaře zanedbavala :zed: ja se ale vubec nebojim bolesti ale me dela strasny. problém daveni u zubare..Holky kdyz mi to umrtvi, to necitim celou pusu? Vadi mi v puse savka hlavne :( nikdy sem. u zubare umrtvení nemela, tak vubec nevim jak to chodi ale pri vrtani zubu vzadu fakt trpim jak se davim
Anonymne, je mi to fakt trapný :(

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 08.01.17 21:12

Před půl rokem mi trhali kořen po zubu ve kterém jsem mela od 15 let náhradu (korunku), která teď dosloužila. Trhání pod lokální anestezií není tak hrozné (a to mám hodně pokroucené kořeny co jsou jako zpětný háček) teď čekám až se zahojí čelist a můžu volit mezi implantátem nebo můstkem. Cenový rozdíl je veliký. Můstek cca 5tisíc a zničené další dva zuby. Implantát cca 25 tisíc s tím, že by měl v puse vydržet 35-40 let.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 09.01.17 06:32

@Lenuka17 co by.. umrtví, rozžízne, odstraní.. naprosto bezbolestné :nevim: u nás se umrtvuje tim spešl perem, jen konkrétní zub, navíc ta aplikace fakt nebolí (a to jsem extra srab)..

růžový achát
Závislačka 4684 příspěvků 09.01.17 09:39

Savku zubar nemusi strkat az na koren jazyka nebo do krku, tohle s nim muzete dopredu vykonzultovat, vetsina ma i asistentku a ta muze pomoci, lekar urcite rad vyhovi.Ano radeji volte mene invazivni metodu,,pokud jsou proto podminky,,a tou je implantat, mustek to uz je cesta k proteze. :srdce: zuby pohroma huby, ale dejte si to krucek po krucku do kupy at vam vydrzi co nejdele a jste porad krasne

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >