Ultrazvuk po porodu - očistky a děloha

9
20.1.20 09:54

Ultrazvuk po porodu očistky a děloha

Dobrý den, jsem čtyři dny po porodu a na ultrazvuku mi zjistili, že ze mě nevyšly úplně všechny očistky a kvůli tomu se mi i špatně zavinuje děloha. Kvůli tomu mi pichli injekci do zadku, už dvakrát, to na vyvolání stahů v děloze abych to případné množství vyloučila. Zatím se to moc nepohnulo a hrozí mi vyčištění dělohy pres pochvu v anastezii. Mám nepopsatelný strach, že už se z porodnice nikdy nedostanu, nebo že jsem v opravdu vážném ohrožení života. Jsem laik a nerozumím tomu, doktoři mi nic moc nevysvětlili. Zažila jste některá něco podobného? Taky zmiňovali, že mám možná zbytky placenty (nějaké potrhané blány) v děloze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
20.1.20 10:24

Mám podobnou zkušenost. Ale v mém případě to teda byla nějaká sraženina, která bránila odchodu očistků tím, že zablokovala děložní hrdlo. Taky jsem dostala injekci do zadku, ale byla na to, aby se ta sraženina rozpadla. Pak mi dělali ještě kontrolní ultrazvuk druhý den - sraženina se dost zmenšila. Začalo to lépe odcházet ven po té, co jsem začala chodit normálně na velkou - při tlačení to prostě vyjde ven. Ještě teď, 3 měsíce po porodu, tam mám nějaký zbytek o průměru cca 2 mm. Buď to odejde s první menses nebo by se to dalo také odstranit operativně. Ale vzhledem k tomu, že nemám žádné bolesti, tak to tam prostě zatím necháme.
Ve tvém případe to kusy placenty asi nebudou - to by se zanítilo a měla bys velké horečky.
Neboj, bude to v pořádku. A doktoři tam jsou od toho, aby tě pořádně informovali. Tak se ptej.

• Nahlásit
  • Citovat
2745
20.1.20 10:25

Měla jsem po porodu druhé dcery totéž. Injekce zabraly, očistky se posunuly. Buď ráda, že to sledují, kdyby si toho nevšimli, mohlo by to vyústit v nějaký nepěkný zánět. V porodnici mi řekli, že kdybych musela na čistění v narkóze, šla bych ráno a odpoledne by mě pustili domů. Neboj, bude to dobré. Já jsem po těch injekcích ani nijak výrazně víc nekrvácela, tak jsem se bála, že půjdu na zákrok, ale bylo to nakonec ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
20.1.20 10:40

@ProfZav Já mám právě už druhou injekci, ta první prý zabrala jen trochu, něco málo se vyloučilo, ale ne všechno. Už jsem tu od 16.1. a vážně na mě jde poporodní splín, ty dlouhé dny tady jsou k nevydržení :(. Navíc jsem opravdu hrozný cita jak jde o mé zdraví, mám vidinu těch nejhorších scénářů. Děkuji že to můžu s někým sdílet, má rodina to vůbec nikterak neprožívá, jako by o nic nešlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21820
20.1.20 10:43

Stalo se mi dvakrát. Jednou pomohly ty injekce, dali mi tuším dvě a normálně mě pustili domů. Vím, že jsem 14 dní po porodu šla ke své gyndařce na kontrolu a už tam nic nebylo. Čištění pod narkozou mi dělali dávno, není to nic příjemného, kor když máš čerstvé miminko. Ale nijak mě to nepoznamenalo, bez potíží jsem později otěhotněla znovu.
Ale když to srovnám, injekce jsou šetrnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
20.1.20 11:01

Neboj :). Taky jsem pri propusteni z porodnice mela podle ultrazvuku zbytky placenty v pochve, nevycistily se a videl je tam i gynekolog po sestinedeli. Tak jsem sla radsi na zakrok - vycisteni. Mela jsem obavy z celkove anestezie, ale nic to nebylo, uspani asi na 15 min., celkem i s prijmem a naslednym odpocinkem na pokoji jsem tam byla asi 3 hodiny. Kojila jsem (pred jsem odstrikavala pro malou, po jsem odstrikala na vyliti, protoze by to mliko kvuli anestezii nebylo dobry) a hned ten den jsem byla v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
20.1.20 11:17

@AnnaAd Já dostala 3. A ono vážně o nic hrozného nejde, děje se to běžně a když se to kontroluje, není to žádný problém. Přeju ti, ať jsi brzo ok a můžeš s miminkem domů, já to taky těžce nesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
161
21.1.20 19:50

Já dostala injekci při propuštění z porodnice a druhou asi týden nato. Mně naštěstí sraženina opustila do půl hodiny po druhé injekci. Taky se mi do narkózy nechtělo, navíc s mimčem doma :roll: Doktor mi doporučoval víc se hýbat, že se to třeba pohne a odejde. Někdy stačí málo ;) A i kdyby ne, v dnešní době to není neřešitelný problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 21:16

Měla jsem to samé pri prvním i druhém porodu. Davali mi injekce na zavinovani dělohy, to nepomohlo a pak jsem ještě čtyři týdny po musela doma brat nějaké opiaty na to vylučování. Nicméně ani ty nezabrali
Strasili mě taky čištěním v narkoze, ale doktor nemel naštěstí čas. Zbytky pak odešly sami. Neboj se. Není to nic neobvyklého. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama