Ultrazvuk prsu, chodíte pravidelně?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
139
6.1.22 15:35

Ultrazvuk prsu, chodíte pravidelně?

Ahoj holky, objednala jsem se poprvé na ultrazvuk na mamologii jako samoplatce.
Pokud máte jakoukoliv zkušenost, můžete mi napsat, jak vyšetření probíhá a jestli vám třeba někdy něco odhalil ultrazvuk, pak se zřejmě posílá na mamograf? Mám z toho strach, hlavně se i dost stydím, prsa mi dělají větší problém než gynekologie :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1049
6.1.22 15:41

A přitom jsou prsa, na rozdíl od gynekologie, skutečně potřeba kontrolovat. Klid. Bude to dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18998
6.1.22 15:48

Chodim pravidelně jako samoplatce někdy od 28.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18998
6.1.22 15:49
@me57h píše:
A přitom jsou prsa, na rozdíl od gynekologie, skutečně potřeba kontrolovat. Klid. Bude to dobré.

A gynekologie jako potřeba není?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
6.1.22 15:53
@lachtanice86 píše:
Chodim pravidelně jako samoplatce někdy od 28.

A zacala jsi jen tak, nebo sis neco nahmatala? Mi taky jeste neni ani 30, ale citim, ze bych mela zacit preventivne chodit. I na gynekologii chodim kazdy rok a platim si tu lepsi cytologii, ktera je jinak hrazena az starsim zenam. Mam k tomu respekt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18998
6.1.22 15:56

@Nenitamduch ne, zacala jsem sama od sebe, navic od zhruba 20 dělám samovysetreni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4198
6.1.22 15:57

Chodím od šestnácti s přestávkou pravidelně. Přestávku jsem měla, protože jsem změnila gynekologa a on řekl, že to není potřeba. Mám v prsou od šestnácti boulicky. Předchozí doktor to hlídal a automaticky mi dával žádanku. Novej ne. Tak chodím jako samoplatce. Nechci to riskovat. Nemám přehnanej strach, ale myslím, že každá ženská by si tohle měla raději hlídat, rakovin prsu mi přijde, že je opravdu strašně moc. Navíc je to příjemný vyšetření, alespon pro mě, nevadilo by mi chodit každý týden :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1049
6.1.22 15:58
@lachtanice86 píše:
A gynekologie jako potřeba není?

Ne. Teď chodím a chodila jsem pravidelně kvůli těhotenství, jinak za mě je gynda zbytečná mimo problémy, stejně jako ostatní specialiasté. Chce to jen nebýt promiskuitní, pak ani nehrozí rakovina děložního čípku. Já měla celý život jen jednoho partnera, a to svého manžela, takže mi nic nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
6.1.22 15:58

Jak probiha? odlozis si v kabince, lehnes na lehatko na zada, ruku nad hlavu, dr. nanese gel a projede jedno a pak druhe… do 10min zase odchazis se zpravou :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
6.1.22 16:00
@me57h píše:
Ne. Teď chodím a chodila jsem pravidelně kvůli těhotenství, jinak za mě je gynda zbytečná mimo problémy, stejně jako ostatní specialiasté. Chce to jen nebýt promiskuitní, pak ani nehrozí rakovina děložního čípku. Já měla celý život jen jednoho partnera, a to svého manžela, takže mi nic nehrozí.

No ja teda nevim jak to vznika, ale kolegyni zemrela na rakovinu deloziho cipku dcera v 17 letech… nebyla promiskuitni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
6.1.22 16:01
@llida píše:
Jak probiha? odlozis si v kabince, lehnes na lehatko na zada, ruku nad hlavu, dr. nanese gel a projede jedno a pak druhe… do 10min zase odchazis se zpravou :mavam:

Diky :mavam: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4198
6.1.22 16:05
@Nenitamduch píše:
A zacala jsi jen tak, nebo sis neco nahmatala? Mi taky jeste neni ani 30, ale citim, ze bych mela zacit preventivne chodit. I na gynekologii chodim kazdy rok a platim si tu lepsi cytologii, ktera je jinak hrazena az starsim zenam. Mam k tomu respekt…

Probíhá to tak, že se svliknes v kabince do půl těla, pak si lehnes na lehatko, doktorka ti namatlá prsa tím gelem a pak jede sondou a kouká. Kouká i do podpaží na uzliny. Mně je to příjemný. No a to je vše. Doporučuju vzít si s sebou ručník, někdy se mi stalo, že jsem nedostala tolik utěrky na utření, kolik jsem potřebovala. Zprávu dostaneš hned po vyšetření. Nebo alespoň nějaký závěr. Kdyby se na něco přišlo, jakože nepřijde, na mamograf tě podle mě posílat nebudou, dělá se to obráceně - ženy chodí na mamograf a pokud se tam doktorovi neco nezdá, jsou na ultrazvuk. Pak biopsie atd. Podle mě ten ultrazvuk je přesnější, než mamograf, ale nevím, nejsem doktor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
139
6.1.22 16:07
@Azeretereza píše:
Probíhá to tak, že se svliknes v kabince do půl těla, pak si lehnes na lehatko, doktorka ti namatlá prsa tím gelem a pak jede sondou a kouká. Kouká i do podpaží na uzliny. Mně je to příjemný. No a to je vše. Doporučuju vzít si s sebou ručník, někdy se mi stalo, že jsem nedostala tolik utěrky na utření, kolik jsem potřebovala. Zprávu dostaneš hned po vyšetření. Nebo alespoň nějaký závěr. Kdyby se na něco přišlo, jakože nepřijde, na mamograf tě podle mě posílat nebudou, dělá se to obráceně - ženy chodí na mamograf a pokud se tam doktorovi neco nezdá, jsou na ultrazvuk. Pak biopsie atd. Podle mě ten ultrazvuk je přesnější, než mamograf, ale nevím, nejsem doktor.

Diky moc, i za ten tip s rucnikem :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4198
6.1.22 16:07
@me57h píše:

To je celkem odvážný tvrzení, stejně jako to, že když nekouřím, nemůžu dostat rakovinu plic. Ale asi zase trollis, tak tu nebudu ztrácet nervy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24300
6.1.22 16:11

@me57h Raději mlč. Rakovina postihuje i děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat