Ultrazvuk - rozumí mu někdo ?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
22
1.7.22 11:08

Ultrazvuk - rozumí mu někdo ?

Holky mám prosbu, jak je velký gestacni Vacek na tomhle ultrazvuku? Těch 7mm je na sirku? A délka je jiná? Nebo jak se tedy měří velikost? A já jaké staří by to cca odpovídalo? Doktorka řekla, ze je uvnitř žloutkový váček a něco se tam tvoří. Víc nic ☹️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1599
1.7.22 11:12

A proč ses nezeptala doktorky a řešíš to tady? A proč to vůbec řešíš? Asi je vše ok, jinak by doktorka něco řekla.
A jestli stáří odpovídá… čemu? Ty snad víš, kdy přesně jsi měla ovulaci? Termín podle MS někoho zajímá jen do 1.screeningu, kdy se to přeměří pořádně a to bude směrodatné. Lišit s termínem podle MS se to může lišit až o dva týdny.
Na fotku se ani nedívám, nevyznám se v tom, já jsem tohle na začátku rozhodně neřešila, zbytečnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
960
1.7.22 11:17

Možná přesně z podobných důvodu mě Dr objednala za dalsich14 a obrázek dala až v případě, že bude vidět srdíčko. Proč to řešíš? Je úplně jedno jak je to velké. Každé měření je orientační a ne vždycky odpovídá tabulkám nebo hodnotám pro narození. Čím míň budeš řešit tím víc budeš v klidu a celkově si celý to období užiješ víc. Určitě víc než když se v tom holky nimraj a hledaj blechy :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57151
1.7.22 11:57

Gestační váček se začínajícím se tvořícím žloutkovým je slušný nález na začátku těhotenství, tipuji tak 5+0 plus minus týden. Pokud máš krátce po vynechání MS, je to normální nález. Ale pokud už meškáš měsíc a po celou dobu máš pozitivní testy, tak to moc nadějně nevypadá. Za 14 dní budeš z ultrazvuku moudřejší, závěr ze současného je asi - začátek těhotenství, více říci nelze. Předpokládám, že něco podobného ti řekla i tvá dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
1.7.22 12:06

@ugluk Moc děkuji. Moje doktorka není moc sdílná, do konce 1 trimestru neřeší prakticky nic, řekla mi jen - že zatím dobrý, že uvidíme za 14 dní. Dle MS bych měla být 6+4 - na to se mi zdál váček malý. ALe nemám pravidelné cykly a je možné, že ovu byla déle a že bych mohla být 5+. MS jsem měla mít cca 14 dní zpět.
K dotazu - Mám za sebou ZT i samovolné potraty, takže se dost bojím. Včera jsem začala trochu špinit, zmizela bolest prsou.. Tak jsem se hned začala domnívat, že o to znovu přijdu. Je teda fakt, že jsem před tím neměla ani jednou na testu dálnici. Spíš jen ducha.
Ještě jednou děkuji za odpověď, chtěla jsem vědět trochu reálněji na čem jsem. Odpoveď " zatím dobrý " mi prostě nestačila :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57151
1.7.22 14:35

Tak po 14denním meškání by asi mohlo být vidět víc, ale s nepravidelnými cykly je to celkem normální nález. Teď už je to opravdu jenom o čekání. Mám za sebou několik těhotenství prosperujících a neprosperujících a za sebe můžu říct, že objevování a zase mizení příznaků, stejně jako občasné zašpinění o prosperitě těhotenství nic neříká. Že to umí vyděsit, si sama pamatuju moc dobře. Tak hodně štěstí! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.22 21:52

@Ev.Ev mám v celku pravidelné cykly +- 2 dny a přesto jsem u 3 ze 4 těhotenství ( jedno nedopadlo) cca 14 dní po vynechání ms měla pouze gestecni+žloutkový váček.. poslední těhotenství jsem v začátku i často špinila.. bohužel je to buď a nebo.. ale určitě není nic ztraceno :hug: držím pěsti, ať to dobře dopadne..

• Citovat
  • Nahlásit
358
1.7.22 22:36

Já jsem taky byla na první kontrole u Dr v 7+ týdnu…a místo srdíčka tam byl jen gestacni váček…no doktor mi řekl, ať se moc netěším a objednal mě za 3 týdny…úplně tě chápu, byli to sakra dlouhý 3 týdny…ale pak už tam to srdíčky bylo… akorát místo v 10tt jsem byla někde v 8 :) takže hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
7.7.22 08:55

Kdyby to nějaké mamince jednou k něčemu bylo - dnes sono znova a plod odpovídá 6+2. Srdeční akce je krásně vidět. Sono vložené nahoře je dle MS 6+4, ale odpovídá 5+2. Dnes mi vše pan doktor skvěle vysvětlil. Plus mínus týden tedy nemusíme strašit žádná z nás :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat