Ultrazvuk v pořádku, ale screening pozitivní

194
31.5.16 18:17

Ultrazvuk v pořádku, ale screening pozitivní

Ahojky,
jsem dnes 13+1 a byla jsem na prvním velkém ultrazvuku.
Ten je v pořádku, nosní kůstka je, NT 2,3 mm, což je také v normě.
Na miminku doktorka nevidí nic špatného, přesto jsem pozitivní a musím na genetiku a příp. na odběr choriových klků? :(
HCG mám 1,84 MOM
PAPP-A 0,57 MOM

Je mi 36 let a mám skoro 100 kg.

Myslíte, že je problém v tomhle?

Kombinované riziko T21 z výsledků v I. trimestru 1/140 ( v termínu )

Riziko T21 a priori dle věku 1/250. :(

Díky, jsem psychicky na dně :(

Jana

Příspěvek upraven 31.05.16 v 18:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10206
31.5.16 18:23

@Janulika Ahojky,osobně si myslim ze to bude věkem. Ze nad 35 let na genetiku ženou většinu maminek :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
31.5.16 18:26

@Janulika Taky si myslím, že to je primárně věkem + nadváhou. Celkové riziko ti vyšlo jaké? Jinak samozřejmě nikam nemusíš, všechna ta vyšetření jsou dobrovolná, navíc kromě amnio nebo odběru klků je možnost udělat i krevní testy (Prenascan apod., je toho víc).

• Citovat
  • Upravit
194
31.5.16 18:28

@Ellusa Kombinované riziko T21 z výsledků v I. trimestru 1/140 ( v termínu )

Riziko T21 a priori dle věku 1/250. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
31.5.16 18:28

Genetiky se neboj, genetik si s tebou jen popovídá, proberete rizika a pravděpodobnosti a doporučí nebo nedoporučí ti další případné vyšetření, které můžeš i odmítnout. Ale není se proč bát ani odběru.
Jaká čísla ti vyšla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
31.5.16 18:29

@Janulika tak to jsou čísla v pohodě, to vůbec neřeš!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10206
31.5.16 18:30

@Janulika podle me ty čísla nejsou nijak extra hroziva, podle me to,,táhne dolu " opravdu ten vek a možná i váha, tam tezko rict. Ale ten vek dela hodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
31.5.16 18:32

@Aliki S druhým dítětem jsem podstupovala podobné, ale u něj jsem měla hodně nízké HCG. Vím co mě na genetice čeká :( spíš ten strach o miminko.
Dneska jsem ho s přítelem viděla, jak se hýbe, kope nožkama a jakoby nám mává :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
31.5.16 18:32
@Janulika píše:
@Ellusa Kombinované riziko T21 z výsledků v I. trimestru 1/140 ( v termínu )Riziko T21 a priori dle věku 1/250. :(

Jestli tě to trochu uklidní, měla jsem čísla podobná a podle Prenascanu je malý v pořádku.

• Citovat
  • Upravit
767
31.5.16 18:33

@Janulika a kam chodíš na ta vyšetření?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
31.5.16 18:34

Právě, mě nehraje to, že ultrazvuk je v pořádku, ale přesto jsem pozitivní… tak fakt asi ten věk a váha? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
31.5.16 18:36

Ja jsem podle UTZ byla taky v pohode (tedy syn) a podle genetiky byl down. Ale nakonec se ukazalo na UTZ v genetickem centru, ze je naprosto v poradku ;) takze i testy se mohou velmi vazne zmylit ;)

Genetiky se neboj (centra), oni vedi, co delat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
31.5.16 18:43

To jsi snad vedela, ze mas vyssi vek a nadvahu, tak si ted nestezuj. Kazdy sveho stesti strujcem. Sama miminko ohrozujes :cert: @Janulika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ellusa
31.5.16 18:47
@Janulika píše:
Právě, mě nehraje to, že ultrazvuk je v pořádku, ale přesto jsem pozitivní… tak fakt asi ten věk a váha? :(

Ano, je to hodně pravděpodobné, ale samozřejmě jistotu ti dají jen vyšetření (plodovka atd.). Pokud jsi byla na specializovaném certifikovaném pracovišti, tak to celkové riziko počítá tak, že se do programu nahází výsledky UTZ, krve a další hodnoty jako věk, váha apod., a program podle toho spočítá výslednou pravděpodobnost vady. Ty nejsi pozitivní, vůbec to neříká, že budeš mít dítě s DS, ale to číslo, které vyšlo, je JEN statistické číslo, jak to dopadlo u srovnatelného vzorku žen, které měly stejné výsledky jako ty.

• Citovat
  • Upravit
194
31.5.16 18:48

@koala123 A já si stěžuju? Nejsem jediná, kdo je silný a těhotný. O tyhle rady fakt nestojím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama