Ultrazvuk ve 33. týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 2 inzeráty 04.03.17 17:56
Ultrazvuk ve 33 týdnu těhotenství

Ahoj holky, chci se zeptat. Byla jsem na velkém ultrazvuku ve 33 týdnu. Doktor změřil jen obvod hlavičky, vzdálenost temenních kosti, obvod bříška a délka stehenní kosti. Dvě hodnoty a to bříško a obvod hlavičky byly o 10 dní menši, zbývající dvě hodnoty odpovídaly. Přesto mi doktor řekl, že je malá větší. Což nechápu, když podle hodnot je pozadu o 10 dní. A vážila přesně ve 32 plus 2 1770gr. Nekontroloval ani množství plodové vody ani zda je malá správně vyživována. Jaký jste měly velký ultrazvuk vy a co vše vám u miminek vyšetřovali? Trochu mám obavy aby něco nezanedbal, kor když vim, že mi řekl, že je větší, ale hodnoty tomu neodpovídají :roll:

Reakce:

Tarinka
Echt Kelišová 8211 příspěvků 04.03.17 18:08

To vubec nehledej na netu, to je vse jen cca, moje dcery teda mely v 31+0 cca 1650g a pri porodu v terminu tri kila.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 2 inzeráty 04.03.17 18:12

Děkuju, no ale divný je že mi řekl źe je větší když právě podle těch hodnot není, když napsal, že bříško a hlavička je menší asi o 10-12 dní

Tarinka
Echt Kelišová 8211 příspěvků 04.03.17 18:21

Urcite nemyslel jen jednu hodnotu? Treba to meril vickrat a mluvil porad jen o jednom rozmeru. Ono deset dni neni nic, takze se nemusis bat, ze kdyz nejakej rozmer neodpovida, ze je neco v neporadku.

Pechynna
Kecalka 262 příspěvků 04.03.17 18:35

Hele me taky doktor rikal ze budu mit male miminko a malej mel 3420g kdyz se narodil.. taky mi rikal ze v tomto tydnu jak uz je mimco velke uz je vsechno jen orientacni ze uz se to tezko meri takze bud v klidu a uzivej si konec tehu

Helileli
Závislačka 2954 příspěvků 04.03.17 18:52

Při tomto utz se dělá váhový odhad, ten cca odpovídá týdnů, zjišťuje se poloha plodu a množství plodovky. 10 dnů tam či zpátky nic neznamená, víc by mě znepokojovalo, jestli neřešil plodovku :nevim: Opravdu tam nikde nemáš napsáno třeba VP a nějaký údaj k tomu?

kiwa
Závislačka 4671 příspěvků 04.03.17 19:01

Oni maji 4 hodnoty, ktery se zprumeruji. U nas treba mel malej hlavu o týden vetsi a nakonec je starsi jen o jeden den misto termínu, ktery nam vycházel…

jahuhudka
Extra třída :D 10977 příspěvků 04.03.17 19:07

@Lamátko 8o takze vystudovanyho doktora,, kontrolujes,, podle vseobecnych informaci z netu?

xk.kx
Ukecaná baba ;) 2187 příspěvků 04.03.17 19:16

Me teda pri tohle utz kontrolovali uplne vse, nejen zjistovali vahu a mnozstvi plodovky, ale i srdicko do detailu, mozkove komory, ukazovali prutoky pupecnikem.no byla jsem tam dlouho

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 2 inzeráty 04.03.17 19:21
@jahuhudka píše:
@Lamátko 8o takze vystudovanyho doktora,, kontrolujes,, podle vseobecnych informaci z netu?

Né z netu, ale dostala jsem papír kde jsou napsaný ty hodnoty a je mi divný že právě neměřil nic jiného tedy nepodíval se na srdíčko, na plodovku nic jen čtyři hodnoty, které mám na papíru a dvě z nich neodpovídají týdnu těhu, to je tam napsané a přesto mi řekl, že je velká, ale z čeho usoudil nevím, když hodnoty tomu neodpovídají

jahuhudka
Extra třída :D 10977 příspěvků 04.03.17 19:29

@Lamátko a jak vis ze nekontroloval plodovku? Mmch neni to zas tak davno co se deti rodily i bez UTZ

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 5 inzerátů 04.03.17 19:44

@Lamátko jestli je hlavička jakoby mladší než stehenní kostička, indikuje to, že v dospělosti to bude spíš vyšší člověk.. Kolik měříš ty i manžel? A že kontroloval plodovku nemusíš ani vědět ;) Kdyby jí bylo málo, neboj, že by na to neupozornil :D Srdíčko už je dávno zkontrolované kolem 24.tt, že tluče viděl, slyšel ;) Neplaš :)

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2492 příspěvků 2 inzeráty 04.03.17 20:06
@Hanka253 píše:
@Lamátko jestli je hlavička jakoby mladší než stehenní kostička, indikuje to, že v dospělosti to bude spíš vyšší člověk.. Kolik měříš ty i manžel? A že kontroloval plodovku nemusíš ani vědět ;) Kdyby jí bylo málo, neboj, že by na to neupozornil :D Srdíčko už je dávno zkontrolované kolem 24.tt, že tluče viděl, slyšel ;) Neplaš :)
Děkuju, manžel má 180 a je hubeňour, já měřím 169

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16444 příspěvků 04.03.17 20:13

Byla bych v klidu. Dr. se mohl trochu ukliknout a už jsme s údaji jinde.Nebo má malá prostě trošku jiné proporce, nikdo nejsme stejný podle šablony. :srdce: je anatomicky zkontrolované dávno a že ťuká je zjevné na první pohled. Totéž plodovka, vidí hned a mnohdy ani nekomentují.
Bud v klidu, ona se v tom břiše nějak doklube, nemá smysl plašit či řešit nějaké domnělé odchylky. Nech to na přírodě, vše bude v pořádku :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >