Ultrazvuk zaměřený na vývojové vady v 10. týdnu těhotenství

Anonymni
11.9.09 14:39

Ultrazvuk zaměřený na vývojové vady v 10tt

Zdravím všechny těhulky a ty co se o to snaží jako já před nedávnem,
momentálně jsem dnes 7+5tt podle prvního a zároveň posledního ultrazvuku, můj gynekolog - soukromník mi nabídl ultrazvuk již od 10 tt, já jdu 10+4 tt ( a mám v tom zmatek, někdo počítá,že je to 11tt, jiný 10tt a dny navrch), tvrdí mi,že je to moderní ultrazvuk, který dokáže odhalit vrozené vady už od 10 tt a od velikosti plodu 2,5 cm. Slyšela jste o tom některá? Doktor tvrdil,že to nahrazuje ultrazvuk v pozdějších týdnech, protože je modernější… alespoň tak jsem to pochopila :-)
Na ultrazvuk jdu koncem září, ale zajímaly by mě zkušenosti.
Děkuji
Sluničko

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

18639
11.9.09 14:42

Tak to slyším, prvně, al eono se to pořád posunuje kupředu. CO já vím, tak I.tr. se dělá nejdřív 11+6 do 13+6. Ale třeba to vím blbě…Já jdu 13+1tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.9.09 15:13

Pokud je lepší přístroj,jistě i víc vidí,ale určitě ne všechno.Vše v tělíčku je malinkaté,málo vyvinuté.Třeba jak by poznal u srdíčka zda jsou tepny správně napojeny,či zda mají ledviny rozšířený systém,to netuším.Ale určitě se dá odhalit víc,než na běžném ultrazvuku.Jediná otázka která mě napadá-není to placený USG s tím,že je „lepší“?

• Nahlásit
  • Citovat
1357
11.9.09 15:28

Anonymní, soukromník si to asi nechá pěkně zaplatit, že? Přesně jak tu píše někdo přede mnou, všechno bude malinké a i tak ještě nedovyvinuté, ale i tak si myslím, že všechny by jsme na tento UTZ stejně šly. Placenej nebo neplacenej zbytečnej nebo ne, ale já teda bych prostě šla i když pochybuji o jeho dokonalosti.
Mooooc držím palce a hezky si to užij:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.9.09 15:51

Ahoj,
tak screening sa robi od 11 tt (prebiehajuceho 11, takze podla mna uz od 10+1tt) a jedna sa o vysetrenie sijoveho projasneni s vysetrenim nosni kustky.
Odchylky od normy pri takomto vysetreni poukazuju na rozne geneticke vady a chromozomalne abnormality.
Je to spolahlivejsi screening ako iba samotny tzv. tripple test, kt. sa robi z krvi. Na nete je vela citania o tomto, napr. tu: http://ulg.upol.cz/…tificate.htm

Ak je Tvoj lekar na toto certifikovany a ma vybavenie, osobne si myslim ze by si ho mala absolvovat, takymto sposobom sa da detekovat az 97 percent postihnutych plodov.

Ak nemas nejaku extremnu financnu nudzu, sla by som do toho.

• Nahlásit
  • Citovat
4270
11.9.09 15:53

pokud se bavíme o tom stejným, tj. NT+ tak to se dělá od 12 týdne. Nejvíc vad se odhalí mezi 13 a 14 tt. Čím jdeš dřív tím je to hůř vidět. A dělají to specializovaná pracoviště, takže pozor na vikuky kteří za to zinkasují peníze a pak zjistíš na velkým ultrazvuku že vadu neodhalili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
11.9.09 15:56

Obyčejní gynekologové na to nemají specializovaný ultrazvuk. Moje zkušenost z minulého těhotenství:
moje gynekoložka mě pár dní před nt+ udělala ultrazvuk, žádnou vadu neobjevila, poté jsem šla do centra kde ho udělali a byl zjištěn Patau syndrom a přerušeno těhotenství.

Takže aby ti ten tvůj soukromní, jako že všichni lékaři jsou soukromní, kromě nemocnic, neudělal víc problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
11.9.09 16:42

Ahoj, já tedy byla taky na ultrazvuku v 11tt, na specializovaném pracovišti pro genetiku, a taky mi říkali, že tento test sice není hrazený pojišťovnou, ale je spolehlivější, než stejný, pojišťovnou hrazený, v - myslím 14tt?, to si fakt nepamatuju. Vím, že mi tam říkali, že to sice zní nelogicky, ale některé vady jsou odhalitelnější na menším plodu, později je prý zjistitelnost o x procent (to si taky nepamatuju) menší. Byl to ultrazvuk + mi brali krev a výsledky jsem měla asi za týden.
Co se týče konkrétních informací, není to tak dávno, ale stejně jsem skoro všechno zapomněla, protože to pak už bohudík nebylo důležité. Ale aspoň jsem o tom taky slyšela, a to na specializovaném pracovišti, takže nepředpokládám, že by se jednalo o nějakou fintu soukromníka, jak na mě vydělat. A i kdyby, uklidnilo mě to, a za to bych si klidně zaplatila i zbytečně ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1575
11.9.09 16:57

Vim ze se to dela, ale muj gynekolog rikal, ze to delaji jen specializovanych pracovistich. Ze ti co to maji musi mit nejaky specialni certifikat, takze nevim, nevim, jestli ho tvuj gynekolog ma. Radsi se poptej…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
11.9.09 17:37

Zkus mrknout na tento seznam . Pokud má tvůj gynekolog certifikaci bude tam uvedený a vyšetření, které nabízí se jmenuje NT screening. Pokud nemá tu certifikaci, tak se jedná o běžný ultrazvuk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1357
11.9.09 20:11

Ajo, on jí vlastně nabízí 11-13 tt screaning. Jsem blbá. Myslela jsem, že jí nabízí něco zase úplné jiného. Ale koukla jsem se na seznam akreditovaných MUDr a ten ke kterému jsem měla jít tam vůbec není uveden. Já ten screaning tehdy nestihla bo mi můj gyndař řekl, že je to stejně jen tahání peněz a že nemá důvod mi dát žádanku, tak jsem chtěla jít jako samoplátce, ale nestihla jsem to.

Takže bacha na vydřiduchy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
14.9.09 08:17

katko m,
přesně tak nějak mi to doktor vysvětlil, že to odhalí až 97 procent vrozených vad, že na to jít nemusím, ale doporučuje… myslím,že je dobře vybaven, nevím jestli to je už u všech doktorů běžné, ale má utrazvuk propojen v počítačem, ukládá si do něj všechny záznamy o kontrolách včetně ultrazvuku … sice si hrabe jako většina doktorů, ale zase poskytuje služby jako 24 hodin na mobilu, který těhotné dostanou a můžou mu zavolat i o půlnoci, pronajímá si sál v nemocnici, provádí různé zákroky … tak snad je dobře vybaven ultrazvukem jak mi tvrdí - tvrdil, že ho má nově …
seznam lékařů se mi bohužel nepodařilo otevřít …
Děkuji všem za názory, na ultrazvuk půjdu, doktora sice považuji za zlatokopa, ale na druhé straně je to odborník,s kamarádkou jsem se o tom bavila a říkala,že jí to nabídli také, ale za daleko větší sumu, po mě chce 500,– , takže určitě jdu … páček sluníčko

• Nahlásit
  • Citovat
misaadomca
27.1.11 20:39

screening

ahoj holky, ja jdu na ten screening zitra, dela se v 10tt kde doktor odebere krev a udela podrobny uz a potom mate druhou navstevu asi v 16tt a porovnava jak se hodnoty plodu vyviji a jak prospiva, podle toho potom udela zaver, stoji to od 900 do 1000 a plati se teda az na druhe schuzce co mi bylo receno, tak hlavne aby vse dobre dopadlo, je to nase druhe a moc se tesime :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
5331
27.1.11 20:47

Já jdu 10+4 a i tak podobně jsem byla už 2 krát. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
27.1.11 20:47

baby a u vas sa za ten NT bezne plati?

lebo u nas to dok robia, ale nic nepytaju, aspon som o tom nepocula. moj nastastie na tom zozname je :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama