Ultrazvuková čistička brýlí, ano nebo ne?

Lalelale
3.12.19 12:25

ultrazvuková čistička brýlí, ano nebo ne?

Ahoj holky, nemáte to doma někdo? Ráda bych ultrazvukovou čističku koupila jako dárek. Nicméně když jsem pátrala, našla jsem na diskuzích hodně příspěvků ve stylu „dělám 20 let v optice a můžu potvrdit, že ti to zničí brýle.“ údajně do toho vůbec nemáte dávat sklíčka, ale pak zase k čemu by to bylo? A taky bych se divila, že by se jich prodávalo tolik, když vám to tedy poškrábe sklíčka (prý kvůli tomu jak sklíčka přijdou do kontaktu se dnem nádoby) :think: Máte některá zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7878
3.12.19 12:41

Podle mě naprosto zbytečná věc. Jak často ty brýle chcete čistit? V optice se to uživí a vám tam brýle určitě rádi vyčistí. Jinak asi není problém to dovnitř nedat jak úplnej dement, aby to jezdilo sklama po dně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
608
3.12.19 12:46

Já v ní svoje brýle čistím obden, hadřík na brýle a sprej jsem furt někde nechávala a stejně nebyly nikdy vyčištěné jako utrazvukem, který krásně očistí i obruby. I v optikách čistí brýle ultrazvukem. Mám nějakou úplně obyčejnou kdysi z Lidlu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
3.12.19 12:47

A proč si kupovat další přístroj do domácnosti, když můžeš po cestě skočit do optiky a do 2 minut máš vyčištěno? :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31150
3.12.19 12:50
@Lalelale píše:
Ahoj holky, nemáte to doma někdo? Ráda bych ultrazvukovou čističku koupila jako dárek. Nicméně když jsem pátrala, našla jsem na diskuzích hodně příspěvků ve stylu „dělám 20 let v optice a můžu potvrdit, že ti to zničí brýle.“ údajně do toho vůbec nemáte dávat sklíčka, ale pak zase k čemu by to bylo? A taky bych se divila, že by se jich prodávalo tolik, když vám to tedy poškrábe sklíčka (prý kvůli tomu jak sklíčka přijdou do kontaktu se dnem nádoby) :think: Máte některá zkušenost?

Raději čas od času dojdu do optiky, aby mi je přeleštili. Jinak čistím na to určeným kapesníčkem. Brýle nosím 25 let a obešla jsem se bez ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
3.12.19 12:56

@Russet @HrozTaj @Cenarius holky opakuji, není to pro mě, je to dárek na vyžádání. Nezlobte se nechci být nepříjemná, ale neptala jsem se, zda tu čističku potřebuji když si můžu dojít do optiky, nýbrž jestli někdo má osobní zkušenost

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
3.12.19 12:58
@Maylaa píše:
Já v ní svoje brýle čistím obden, hadřík na brýle a sprej jsem furt někde nechávala a stejně nebyly nikdy vyčištěné jako utrazvukem, který krásně očistí i obruby. I v optikách čistí brýle ultrazvukem. Mám nějakou úplně obyčejnou kdysi z Lidlu

mockrát děkuji. Můžu se zeptat, jak dlouho ji používáš a jak to funguje? Na těch diskuzích co mě zmátly to popisovali tak, že čistička začne vibrovat a tím odírá brýle. A příjemce dárku právě pořád nadává na ten hadřík, takže by asi chtěl tu čističku používat denně.

• Citovat
  • Nahlásit
608
3.12.19 13:05

@Lalelale naplním vodou, kápnu trochu Jaru (ale nesmí to být ten s balzámem na ruce, ten je úplně naprd), vložím složené brýle sklama nahoru (takže nechápu, jak by to mohlo brýle poškrábat). Pak zapnu čištění a čekám, než se vyčistí. Vyndám, osuším a nasadím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
3.12.19 13:39

Mám a čistím celé rodině. Vlastně kdo přijde na návštěvu, čistím brýle, šperky a stříbro. Hele, jestli to někdo z rodiny chce, tak to kup, zas tolik peněz to nestojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31684
3.12.19 13:41

@Lalelale

Já mám a je tam návod, že se brýle čistí jen v košíku, aby se nepoškrábaly.
Je u toho i košíček.

Ale čistila jsem tam všechno možné krom brýlí, tak neporadím… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
3.12.19 13:44

@bonika69 @free333 díky moc holky, koupím to a snad to bude úspěch. :)

• Citovat
  • Nahlásit
31684
3.12.19 13:47
@Lalelale píše:
@bonika69 @free333 díky moc holky, koupím to a snad to bude úspěch. :)

Držím palce, myslím, že je to dobrá věc a v rodině se to využije… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
3.12.19 16:08

Holky tak update, začala jsem pátrat po modelu a v reviews jsem narazila na foto úplně zničených brýlí. Zavolala jsem si tedy do optiky a ti mi řekli, že v žádném případě nedoporučují to používat, že si člověk koleduje a poškození čoček. Tak jsem bez nápadu na dárek :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
608
4.12.19 03:53

@Lalelale a vysvetlili v optice jak k tomu poskozeni dojde? A proc oni ultrazvukovou custicku pouzivaji a ta bryle nenici? ;) Mohla bych poprosit o odkaz na tu recenzi? Zajima me to, ja tak cistim uz 5 let, druhe bryle a zadny problem :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
4.12.19 09:40

@Maylaa nejsem na pc ale zadej si do google něco ve smyslu can ultrasonic cleaner damage eyeglasses a určitě najdeš. No hele optika řekla, že by do toho sklíčka nikdy nedali, že je vždy demontují a dají tam jen rám, což jsem nevěděla. Jinak na netu se lidé shodují, že jakmile je v brýlích jen malý škrábanec, je velké riziko poškození coatingu (pardon nevím jak se to řekne česky) jelikož ten cleaner funguje na principu milionů miniaturních bublinek. Pokud někdo přidává jar, prý je to pro coating take hodně agresivní a může to coating poškodit. Hele takhle, u obyčejných bryli bych to asi zkusila když to tolika lidem funguje bez potíží, ale člověk pro koho to bylo má nadstandardně drahé designovky, tak to nechci riskovat.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat