Ultrazvukový plašič ptáků - zkušenosti

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2483
16.5.22 22:08

Ultrazvukový plašič ptáků - zkušenosti

Prosim, nemate nekdo s timto pristrojem zkusenosti? Pripadne od jake znacky? Na okna mi poradaji nalety nejake vlastovky nebo co, a chteji si tam hnizdit. Minuly rok zabral igelitak, ktery jsem tam tukla hrebickem, ale ten se urval :( rada bych zkusila neco jineho, nez jen furt davat igelitaky. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2098
17.5.22 09:12

Lidi uz jsou fakt tezce odtrzeny od reality. Vybagrovat, vybetonovat, znicit hmyz, ptactvo, predatory. Jen bychom se mozna meli zamyslet, ze tech cihel se jednou nenapijem ani nenazerem. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
17.5.22 09:23

Nepotěším tě, ale i u vlaštovek platí zákon o ochraně, rspn. Vlaštovka obecná náleží v Česku dle vyhlášky č. 395/1992 Sb. mezi zvláště chráněné druhy v kategorii ohrožených a v Červeném seznamu ptáků ČR se řadí do kategorie NT – Téměř ohrožený.[51] Úmyslné maření hnízdění nebo poškozování a shazování jejích (i použitých) hnízd je výslovně zakázáno (zákon č. 114/1992 Sb.).

Jinak hnízdo nad oknem nemůže ničemu vadit, max. tím, že zpívají, tak asi po ránu zavřít okno nebo si vzít špunty do uší… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2098
17.5.22 14:18

Jeste ti poradim, na zelene domacnosti kup betonova hnizda pro jiricky, vlastovky, pridelej je, pod ne tukni prkynko, aby ti nepadal bordel na parapet a můžeš se jeste bit v prsa, ze pomahas prirode. A třeba se ty ptaky naucis mit i rada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
17.5.22 14:46
@Scara píše:
Nepotěším tě, ale i u vlaštovek platí zákon o ochraně, rspn. Vlaštovka obecná náleží v Česku dle vyhlášky č. 395/1992 Sb. mezi zvláště chráněné druhy v kategorii ohrožených a v Červeném seznamu ptáků ČR se řadí do kategorie NT – Téměř ohrožený.[51] Úmyslné maření hnízdění nebo poškozování a shazování jejích (i použitých) hnízd je výslovně zakázáno (zákon č. 114/1992 Sb.).Jinak hnízdo nad oknem nemůže ničemu vadit, max. tím, že zpívají, tak asi po ránu zavřít okno nebo si vzít špunty do uší… :nevim:

já jim nechci hnízda shazovat, zatím začali stavět, takže jim chci zabránit v porkačování. Bydlíme v paneláku, jsou tu opravdu nálety. Ten plašič je pouhá krabička vydávající jakési zvuky, není to žádná mechanická zábrana. Bohužel z těchto divokých ptáků se do bytu lehce dostane havět, jakési ptačí štěnice, které žijí v hnízdech a z nich lezou do bytů, takže uplně netoužím potom, podporovat je ve stavění. Plus samozřejmě nečistoty. Zrovna kousek odsud jsou stáje, at si jdou tam, místa tu opravdu mají hodně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
17.5.22 14:48
@Villanelle píše:
Lidi uz jsou fakt tezce odtrzeny od reality. Vybagrovat, vybetonovat, znicit hmyz, ptactvo, predatory. Jen bychom se mozna meli zamyslet, ze tech cihel se jednou nenapijem ani nenazerem. ;)

až ti naleze do baráku havěť z jejich hnízd, tak si popovídáme. Pro me je to tedy noční můra a děsím se toho, že by k tomu mohlo dojít. Nehledě na to, že já tedy divoký opeřence nejím. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
17.5.22 14:53

Je celkem ujetý bojovat proti operencum v míste, ke jsou stáje, nebo hospodářská staveni, tam bude neustále něco. Vlaštovky jsou nádherné a je jich tak málo. Zrovna jim bych absolutně nebránila. Navíc nosí štěstí a žerou taky komray a mouchy, kterých ty tam budeš mít díky stájím tři prd*e. A že ti něco poleze do bytu? Tak se zabetonuj, až vlezes do nějakého parku jak největší haurka, sednes na zadecek, kousne tě klíště nebo komár a chytneš boreliózu, tak budeš ještě na vlaštovky vzpomínat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
17.5.22 15:35

@Quinn7 Než to vyzkoušíš, raději se poraď s veterinární správou, protože i plašiče ptáků můžou být dle zákona považovány za maření hnízdění. Tohle ti musí schválit oni, protože ten plašič nebude plašit jen vlaštovky, ale i jiné ptáky a je to prostě problém, naše legislativa je v tomhle směru dost přísná a je to jen dobře. Štěnice ptačí zalézá do lidských bytů velmi extrémně výjimečně, je větší pravděpodobnost, že si přineseš štěnici ze sedačky v tramvaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
22.5.22 12:45

Mám dvoulete zkušenosti z holuby a ultrazvukové plašiče mám od třech výrobců. Výsledek po dvou letech je, že holuby jsou hluší je jich sice méně, ale problém s trusem a celodenním křikem to neřeší Mezitím jsem byl několikrát pokousán různým souvisejícím hmyzem borelioza, alergie, klištata jsou denním chlebem. Vůbec nechápu jak tyto parazity na rozdíl od vlaštovek někdo může krmit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
23.5.22 13:28
@TomRous píše:
Mám dvoulete zkušenosti z holuby a ultrazvukové plašiče mám od třech výrobců. Výsledek po dvou letech je, že holuby jsou hluší je jich sice méně, ale problém s trusem a celodenním křikem to neřeší Mezitím jsem byl několikrát pokousán různým souvisejícím hmyzem borelioza, alergie, klištata jsou denním chlebem. Vůbec nechápu jak tyto parazity na rozdíl od vlaštovek někdo může krmit.

takže v podstatě je ten plašič na prd :(. To krmení taky nechápu, sousedka má na balkoně krmítko a kromě vrabčáků tam samozřejmě lítají i vypasení holuby :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
15.6.22 21:46

Na holuby platí umělý havran… Ten zabral.. Pokud začali stavět hnízdo už bych nebránila… Nechala je tento rok vyvést mladé a příští rok to zavcasu řešit. Prostě tuknout hřebíček s igelitovým. Sackem či lesklým celofánem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat