UM očkování ekzem vyvolání alergie

19
18.11.20 02:07

UM očkování ekzem vyvolání alergie

Dobrý den maminky,
ráda bych se zeptala zda je možné že syn ( za týden 3m) má alergickou reakci na očkování či mohlo vyvolat alergii na mléko. Syn je plně na UM od 7. týdne a žádný problém nebyl, ani dnes u něj nevidím co se zažívání týká žádný problém pravidelná stolice míchaná vajíčka 1× denně (zřídka 2×), nezvrací, občas zaražený prdík. Před 1. očkováním jsem měla podezření na AE (oba s manželem AE máme, já trpěla jako miminko alergií na laktózu ale zvracela jsem obloukem po každém jídle + vodnatá stolice ) pan doktor napsal masti a v podstatě jsme vše zaléčili během pár dní… Nyní je to týden po očkování a u syna se před dvěma dny začala objevovat vyrážka i na obličeji ale velmi nepravidelně zejména v noci, může to být ještě reakce na očkování nebo spíš alergie na mléko?
Předem děkuji jsem z toho nešťastná :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12724
18.11.20 06:19

Ja jsem z toho teda dost zmatena, ockovani alergii na mleko nevyvola, to je blbost, a jakymi mastmi jste co lecili? Mastmi se alergie neleci, pokud vyvolava ekzem tak samozrejme na zklidneni kuze pomuzou, ale zakladem je vyloucit alergen ze stravy, ne? Vyrazka muze mit tech pricin fakt hodne, a aby se objevovala hlavne v noci, to je dost zvlastni, nepoti se ti ve spani treba? Pokud mas podezreni na alergii na mleko (a urcite na laktozu? U laktozy to byva intolerance, neni to to same jakotime alergie, ta byva na mlecnou bilkovinu co vim), tak se porad o nasazeni specialniho UM. Muj mladsi mel problem s kravskym mlekem, ale projevovalo se to zvracenim aand zelenou stolici, pomohlo vysazeni mlecnych vyrobku u me (kojila jsem) a vymizelo to kolem pul roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7355
18.11.20 06:24

@Doris27 jako že by 6 týdnů zvládal UM v pohodě a najednou je alergickej, jo? To se mi nezdá, buď je to reakce na očkování nebo něco úplně jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
18.11.20 07:11
@kacz píše:
@Doris27 jako že by 6 týdnů zvládal UM v pohodě a najednou je alergickej, jo? To se mi nezdá, buď je to reakce na očkování nebo něco úplně jiného.

No právě že celou dobu byl v pohodě a až teď poslední dva dny se objevuje vyrážka. Asi poprosím pana doktora o odležení očkování dokud se nezahojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
18.11.20 07:18

@beruska9
Dostali jsme Linolu fett, Lipobase a namíchanou mast… Nechci právě plašit s HA mléky pokud je to „jen“ reakce na očkování protože si myslím, že kdyby byla nějaká nesnášenlivost mléka tak by se to projevilo na stolici ae ta je jako na výstavu ;) nebo zvrácením (nezvrací vůbec občas u krknutí ublinkne). Hlavně si myslím, že by měl příznaky už dřív než až po měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4565
18.11.20 08:32

Pokud jste oba atopici, tak dítě má velkou pravděpodobnost, že bude atopii trpět také. První známky atopického ekzému se začínají objevovat ve 2-3 měsíci života zejména v obličeji nebo i na těle.

Já jsem atopik a můj syn začal mít ekzém na tvářích krátce po druhém měsíci. Měl jít na očkování hexy, ale odložilo se to kvůli ATB co právě bral na zánět očí (stenóza slzných kanálků). Kdybych ho nechala naočkovat v termínu..cca 9 týden..tak mám za to, že ekzém byl vyvolány očkováním..ale objevil se i tak bez očkování.

Jinak do 6 měsíců špatně snášel UM. Musel mít UM pro děti co trpí abkm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12724
19.11.20 22:10

@Doris27 : na stolici asi jo, ale ty priznaky se nemusi objevit hned. Cim to je, tomu nerozumim, ale u syna se to takytak projevilo az po nekolika tydnech. Ale jestli jste oba s manzelem atopici, tak to bude nejspis ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
20.11.20 01:11

@beruska9 AE má, to vím… Spíš mě zajímalo zda očkování mohlo vyvolat alergickou reakci na mléko (četla jsem, že je to možné u citlivých děti) :think: ale nyní s odstupem času je patrné, že vyrážka je mírně na ústupu a stále krmíme stejným UM takže to byla opravdu reakce na očkování

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
22.11.20 07:33

My jsme měli taky reakci na očkování po 1 Hexe AE spánkách a čele, po zklidnění očkování v termínu. Po posledním oč. z února byl už AE hodně i na těle a bojujeme pořád až teď v jejích dvou letech postupné zlepšení. Přeji ti aby vám to zmizelo co nejrychleji je to velká zátěž pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
22.11.20 07:47

A ani jeden z nás a našich rodin atopici nejsme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
22.11.20 09:21

@mosaika už to máme na ústupu ale děkuji za info, trošku jste mě uklidnila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat