UM Přibírání...je to moc, co s tím?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Petula.Tyr.
3.1.22 11:22

UM Přibírání...je to moc, co s tím?

Zdravím Vás maminky, mám holčičku 25.12. ji bylo 6 měsíců, od narození je na UM Beba sensitive kvůli kolikám a toto ji vyhovuje. Když se narodila měla 50cm a 3,80kg, já měřím 175c, a tatínek 185cm, maličká je zdravá a strašně šikovná, od 5 měsíců jsem zavedla Hipp příkrmy, každopádně malá je pořád oproti jiným dětem co jsou stejně narozené úplný extrém, neřešíme to když je usměvavá a spokojená, každopádně raději se zeptám, v půl roce měřím 78cm a váží 12kg - je pohyblivá sice neleze po čtyrech a překulí se na břicho a plazí se pozpátku, pomalu sama sedí bez pomoci a i když mě teď asi odsoudíte tak 2× denně cca 30 minut běhá v chodítku. Krmím ji následovně: v 6h 160ml mléka, v 9h 160ml mléka, 12h 190ml zeleninový příkrm Hipp, 15h 160ml mléko, 18h 90ml přesnídávka Hipp, 20h 160ml mléko, 01h 150ml mléko pak zase až v 6h nebo v 7h podle toho jak vstane. Dáváme ji hodně??? Nevím zda to nedělá ta UM Beba sensitive, přeci jenom ostatní typy mají pokračování 1…2…3 dle věku a potřebám dítěte ale ta sensitive nemá, tak jestli po ní moc nepřibírá, zase se bojím přejít aby se koliky nevrátily? Doufám že se ten růst jak výškový tak tělesný nějak zpomalí, vím že jakmile začne lézt tak ta váha tolik neporoste…snad. Předem všem děkuji za reakce a přeji hezký zbytek dne. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
28204
3.1.22 11:25

Uplně normální mimino. A to chodítko zahoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14860
3.1.22 11:32

Choditko hoď do kontejneru. Vazi trošku víc, ale neresila bych to. Pak to vybeha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28763
3.1.22 11:33

Chodítko zahod než ji zničíš záda. Na zbytek říká Dr co? S kým srovnavas? Deti na um nabírají většinou rychleji, než třeba kojené. Jako je větší, moje děti mají tuhle váhu ve 2 a půl roce :D ale neuděláš asi nic, přece ji nebudeš držet o hladu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
988
3.1.22 11:59

Krásná holčička. Takhle z fotek bych ani ty kila netipla. Co na to říká doktorka?
Jinak tím choditkem jí opravdu škodíš, asi to víš, vid? Vždyť ještě ani pořádně nesedí a neleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18976
3.1.22 12:11

Je to tvoje dite, takze si s nim delej co chces.

Ale. Je velka a tezka, takze zahul na vyvijejici se klouby a pater uz tak velka, a ty ji jeste posazujes (kdyz si nesedne sama) a davas do choditka, no, to bych tipla, ze dceru hodne nenavidis, kdyz ji tohle delas.

(S vyskou a vahou nic nenadelas, to ma geneticky plus UM, ale s tim zachazenim muzes nadelat sakra hodne.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26412
3.1.22 12:17

Souhlas s tím chodítkem, fakt špatné, zvlášť pro těžší děti. Ona potřebuje hlavně pořádně zpevnit břišní a zádové svalstvo, než se začne stavět a běhat, jinak jí hrozí problémy se zády, koleny a chodidly mimo jiné. Jídlo neomezuj, ale spíš jí nech víc volně pohybovat. Maximum bdělého času někde na zemi na podložce. Vyběhá to, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Petula.Tyr.
3.1.22 12:19

@Micilin Doktorka neříká nic, prý je to kus ženský no :-D teď jdeme na kontrolu v 6 měsících tak se zeptám na tu změnu mléčka jestli opravdu nepřibírá po tom co jí dáváme teď. Neboť množství mléčka myslím dávám docela málo někdo dává už i 190ml to ona ani tolik nesní no. Chtělo by to aby se naučila lézt a měla více pohybu ale to jí moc nejde snahu má ale pořád to nejde a rozčiluje se.
Jinak o chodítku jsem četla množství článků a popravdě když v tom není celé hodiny ale opravdu jen 30 minut tak se snad nic hrozného nemůže stát. Za mé dětství jsem já a spoustu dalších jiných dětí chodily v chodítkách co měly kovovou konstrukci do tvaru X a jak jsme se v tom naběhaly, znám z vyprávění rodičů, a jak já, můj chlap a moji vrstevníci co to chodítko měli, nemají žádné zdravotní problémy…takže za nás se toho tolik neřešilo a jsme všichni v pohodě na rozdíl od dnešní doby kdy je zakázáno pomalu vše. :-)

• Citovat
  • Nahlásit
26412
3.1.22 12:22
@Petula.Tyr. píše:
@Micilin Doktorka neříká nic, prý je to kus ženský no :-D teď jdeme na kontrolu v 6 měsících tak se zeptám na tu změnu mléčka jestli opravdu nepřibírá po tom co jí dáváme teď. Neboť množství mléčka myslím dávám docela málo někdo dává už i 290ml to ona ani tolik nesní no. Chtělo by to aby se naučila lézt a měla více pohybu ale to jí moc nejde snahu má ale pořád to nejde a rozčiluje se.
Jinak o chodítku jsem četla množství článků a popravdě když v tom není celé hodiny ale opravdu jen 30 minut tak se snad nic hrozného nemůže stát. Za mé dětství jsem já a spoustu dalších jiných dětí chodily v chodítkách co měly kovovou konstrukci do tvaru X a jak jsme se v tom naběhaly, znám z vyprávění rodičů, a jak já, můj chlap a moji vrstevníci co to chodítko měli, nemají žádné zdravotní problémy…takže za nás se toho tolik neřešilo a jsme všichni v pohodě na rozdíl od dnešní doby kdy je zakázáno pomalu vše. :-)

Kdepak, nemáš pravdu. Tahle generace má prokazatelně mnohem více problémů s páteří, to je dohledatelné.
U velkých a těžkých dětí (také mám takové) je zvlášť důležité, aby všechny pohybové vzorce dělaly správně, jinak jim zaděláváš na průšvih. Co takhle k nějaké fyzioterapeutce skočit?
A samozřejmě, že se bude vztekat, že jí nejde se hýbat samostatně, když ví, že jí posadíš do chodítka :roll: Prosím, pro zdraví tvé dcery, nedávej jí tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Petula.Tyr.
3.1.22 12:31

Dobře dávat ji tam už nebudu.

• Citovat
  • Nahlásit
18976
3.1.22 12:33
@Petula.Tyr. píše:
@Micilin Doktorka neříká nic, prý je to kus ženský no :-D teď jdeme na kontrolu v 6 měsících tak se zeptám na tu změnu mléčka jestli opravdu nepřibírá po tom co jí dáváme teď. Neboť množství mléčka myslím dávám docela málo někdo dává už i 190ml to ona ani tolik nesní no. Chtělo by to aby se naučila lézt a měla více pohybu ale to jí moc nejde snahu má ale pořád to nejde a rozčiluje se.
Jinak o chodítku jsem četla množství článků a popravdě když v tom není celé hodiny ale opravdu jen 30 minut tak se snad nic hrozného nemůže stát. Za mé dětství jsem já a spoustu dalších jiných dětí chodily v chodítkách co měly kovovou konstrukci do tvaru X a jak jsme se v tom naběhaly, znám z vyprávění rodičů, a jak já, můj chlap a moji vrstevníci co to chodítko měli, nemají žádné zdravotní problémy…takže za nás se toho tolik neřešilo a jsme všichni v pohodě na rozdíl od dnešní doby kdy je zakázáno pomalu vše. :-)

Choditko opravdu skodi, pri jeji vaze je ta zatez obrovska.
Navic vubec nema motivaci se hybat sama, nedivim se, ze se neplazi a neleze.
Proste jsi ji ten vyvoj dost zasadne narusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26412
3.1.22 12:34
@Petula.Tyr. píše:
:hug: Uvidíš, že když jí dopřeješ víc svobodného pohybu, brzy se krásně rozleze a veškeré přebytečné špíčky zmizí ;) Mlíčko bych neomezovala, znám děti, co jsou takhle vypapané i po MM, a ten váš jídelníček není žádné přecpávání.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12232
3.1.22 12:38

Hele, malá je pěkňoučká, ale taky bych jí ta kila netipla. Naše malá měla 11 kg v roce, ale měla výšku vaší malé. Od té doby za rok a půl přibrala jen 1,5 kg a roste jen do výšky. Je z ní krásná štíhlá holčička.
Vím, že jsi to slyšet nechtěla, ale chodítko hodinu denně je v tomhle věku jí fakt ublížit může. Je to poměrně velká část času, kdy je vzhůru. Zpomalí to i fyzický vývoj, protože ty jí vlastně usnadníš to, co ji má motivovat k lezení a postupně k chůzi. Moje mamka používala chodítko u ségry, která měla v roce 14 kg a ta, byť je dnes štíhlá, má těžkou skoliozu a neustálé bolesti zad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28763
3.1.22 12:56

@Petula.Tyr. to chodítko je fakt blbě a je prokázáno, že to ničí záda, z naší generace to měl skoro každý a taky má z naší skoro každý oddělaná záda. Já snad nemám v okolí nikoho, kdo by neměl skoliózu, problémy s klouby a celkově pohybovým systémem. Holky na základce už nemohly nosit ani učebnice v aktovce na zádech, všichni chodí na rehabilitace, fyzio, před třicítkou mají v háji kolena atd. To je těma choditkama a blbinama co s náma dělali naši rodiče, jako předčasné posazování Apod. Navíc volný pohyb pomůže víc tomu nepribirani, začne dřív lézt, i to zažívání se zlepší, když se bude sama pohybovat, než když bude někde viset.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28204
3.1.22 12:56
@Petula.Tyr. píše:

Jde o to, aby děti dělaly věci až když je samy zvládnou. Takže žádné urychlování sezení s oporou, nebo chození když neumí chodit a její tělo tu váhu prostě ještě neunese. Všechno má čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat