UM, zácpa, časté krmení po 2-3 hodinách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mimci1
Povídálka 22 příspěvků 14.11.14 10:44
UM, zácpa, časté krmení po 2-3 hodinách

Ahoj holky, prosím velmi o radu, snaž mi některá dokáže poradit.
Mám 5,2 měsičního chlapečka. Od začátku to bylo s krmením katastrofa, ale to je jiná kapitola. Důležité je to, že jsem odsávala a dávala to malýmu, od cca 3-tího měsíce jsem začala přikrmovat(protože odsávat ve městě nešlo). Začala jsem nutrilonem, dostával max.2 dávky za den. Měsíc po tom jsem začala víc přecházet na UM-ale nutrilon jsem vyměnila za hipp, jelikož jak jsem mu přestávala dávat MM, tak ho bolelo bříško a kakání bylo katastrofa. Celou dobu jsem mu i dávala svoje mléko-2× denně, ale nyní-5,2 měsíce co je jen na um a svoje mléko mu dám vyjímečně mu ten hipp asi taky nevyhovuje. Já nevím. Celou dobu jsme používali od medely calma systém-pro kojené děti, savička zachovává sací reflex. Nyní jsme přešli na láhev avent a začali jsme savičku 0+ pomalu chci přecházet na správnou savičku podle jeho věku. Co se týče těch mlík, jsem zkusila i sunar, ale nejhorší-pěnil boleloho ho bříško atd…
A další problém mám, že stále pije co 2-3 hodiny, i když nepije moje mléko. Zkusila jsem večer od nutrilonu kaši, večer v 19hod.jsem to malýmu dala lžičkou vše snědl a ve 22 hod. šílený plakání, takže se musel vykakat a dokrmit mlékem.
Prosím o radu, jestli mi můžete poradit, co dělám špatně? Nyní je situace taková, že krmím hippem, avent lahví, večer bez kaše a stejně stále krmíme 2-3 hodiny. Když jdeme ven, tak samozřejmě lahvičky, voda, um mlíko s sebou a čurdit venku :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 14.11.14 10:59

A co jídlo? Normální myslím, třeba dýni? Mrkev často staví.

Palyyy
Kecalka 130 příspěvků 14.11.14 11:05

Já mám 7 týdenního chlapečka a přikrmuju mlékem Babylove. Moc mu chutná, snadno odříhne a netrpí na prdíky. Také krmím po 3 hodinách, ale to je myslím normální cca 90ml.

Syringa
Nováček 14.11.14 11:05

Starší dcera také byla na UM, a jen ucucávala, co 1,5-2h vypila třeba 60ml mléka, a za hodinku zase, nikdy nevypila tu dávku, která je uvedená na UM. 150ml vypila až v 1,5roce :lol:. Chápu, že si chceš odpočinout, příprava UM zabere nějaký čas, ale já bych ho nechala, asi je to jeho rytmus :nevim:.

Edit: na vycházky (1-2h)jsem si mléko namíchala, a dala do termo obalu :palec:.

mimci1
Povídálka 22 příspěvků 14.11.14 11:18
@Sibyla0 píše:
A co jídlo? Normální myslím, třeba dýni? Mrkev často staví.

Jídlo zatím nezkoušíme

mimci1
Povídálka 22 příspěvků 14.11.14 11:19
@Palyyy píše:
Já mám 7 týdenního chlapečka a přikrmuju mlékem Babylove. Moc mu chutná, snadno odříhne a netrpí na prdíky. Také krmím po 3 hodinách, ale to je myslím normální cca 90ml.

zapomněla jsem asi napsat, že malej pije nyní cca 90-150ml mlíka, je to jak kdy.

mimci1
Povídálka 22 příspěvků 14.11.14 11:22
@Syringa píše:
Starší dcera také byla na UM, a jen ucucávala, co 1,5-2h vypila třeba 60ml mléka, a za hodinku zase, nikdy nevypila tu dávku, která je uvedená na UM. 150ml vypila až v 1,5roce :lol:. Chápu, že si chceš odpočinout, příprava UM zabere nějaký čas, ale já bych ho nechala, asi je to jeho rytmus :nevim:.Edit: na vycházky (1-2h)jsem si mléko namíchala, a dala do termo obalu :palec:.

děkuji za Tvoje zkušenost :-) mně jde spíš o delší výlet třeba do města, než na vycházku :-) vždy když jdeme na delší dobu tak mám s sebou vodu, mlíko atd… vždy se snažím, aby jsme šli ale ven až po jídle a po hodině hraní, aby se venku vyspinkal :-)

Syringa
Nováček 14.11.14 11:24
@mimci1 píše:
děkuji za Tvoje zkušenost :-) mně jde spíš o delší výlet třeba do města, než na vycházku :-) vždy když jdeme na delší dobu tak mám s sebou vodu, mlíko atd… vždy se snažím, aby jsme šli ale ven až po jídle a po hodině hraní, aby se venku vyspinkal :-)

Já to znám no, tahala jsem s sebou kabelu jak na týdnní výlet, ale čím starší bude, tím se to bude zlepšovat :hug:.

mimci1
Povídálka 22 příspěvků 14.11.14 11:38
@Syringa píše:
Já to znám no, tahala jsem s sebou kabelu jak na týdnní výlet, ale čím starší bude, tím se to bude zlepšovat :hug:.

jo? já jsem nikdy nikoho neviděla, že by měl věčně narvanej kočár a někdě čurdil vodu a mlíko :mrgreen:

Keyllah
Extra třída :D 11118 příspěvků 14.11.14 11:54
@mimci1 píše:
jo? já jsem nikdy nikoho neviděla, že by měl věčně narvanej kočár a někdě čurdil vodu a mlíko :mrgreen:

U nás klasika - na výlety jsme jezdili s krabicí UM, lahvičkou, termoskou s teplou vodou a petkou se studenou a míchali kde se dalo :-)) v autě, na parkovišti, v parku :-)))

mimci1
Povídálka 22 příspěvků 14.11.14 11:56
@Keyllah píše:
U nás klasika - na výlety jsme jezdili s krabicí UM, lahvičkou, termoskou s teplou vodou a petkou se studenou a míchali kde se dalo :-)) v autě, na parkovišti, v parku :-)))
:lol: ale krmili jste jednou za odpoledne, ne? My opravdu každý 3 hodiny :lol: jít s malým třeba do města na celý den nepřichází v úvahu :mrgreen:
Keyllah
Extra třída :D 11118 příspěvků 14.11.14 12:01
@mimci1 píše: :lol: ale krmili jste jednou za odpoledne, ne? My opravdu každý 3 hodiny :lol: jít s malým třeba do města na celý den nepřichází v úvahu :mrgreen:

Tak my většinou nakrmili doma a vyrazili, po třech hodinách nakrmili někde venku a měli další tři hoďky na prochajdu a pak vyrazili autem ku domovu a když bylo potřeba znovu nakrmili v autě:-)) já to brala jako zpestření-) pořídila jsem si novou termosku, hezkou dávkovací dózu na UM atd. no a spešl kabelu jen na krmení :-))ale dalo se to a celkem jsme si to vejletnění užili :-))

Keyllah
Extra třída :D 11118 příspěvků 14.11.14 12:03

@mimci1 My byli s UM i na čtyři dny pod stanem. Vždy jsem se domluvila někde v restauraci a poprosila o teplou vodu do termosky, jednou ji i zaplatila jako vodu na čaj…on jde vše, jen je fajn mít na to parťáka, obzvlášť když pak v noci ve stanu mixuješ teplou a studenou :-))

Syringa
Nováček 15.11.14 07:45

@mimci1
PO 3h je ještě dobrý, jak jsem psala, my dávali mléko i po 1,5h ;). Lavička před obchodem, parkoviště… Jojo, prso je praktičtější, ale někdy to prostě nejde. Jsem moc ráda, že u druhé mám mlíčka dost :*, a nemusím řešit termosky s vodou :mrgreen:.

mimci1
Povídálka 22 příspěvků 23.11.14 11:19

@Syringa @Keyllah
Holky, dlouho jsem tu nebyla, ale upřímně jste mě potěšily, že v tom nejsem sama :)
Když jsem četla Vaše příspěvky, tak jsem se celkem dost nasmála :mrgreen:
Já jsem měla vždy právě pocit, že to mám takový jen já, ale je fajn, že je nás víc. My máme příští středu 6.měsíců, tak zkusíme mrkev a uvidíme :-) Měli by jsme jít na prohlídku půlroční a napadá mě se vás zeptat, chodíte/chodily jste každý měsíc do poradny? Jakou máte doktorku?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >

Český lev ON-LINE: Červený koberec zazářil hvězdami, kdo ale zazáří u cen?

Dnes je tu 26. ročník Českého lva, kdy se po červeném koberci do Rudolfina... číst dále >