Umělé mléko a první příkrmy

520
19.6.21 23:03

Umělé mléko a první příkrmy

Ahoj všem, zajímá mne od jakého měsíce jste začaly první příkrmy pokud je miminko pouze na UM. A co jste dávali jako první za zeleninu? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
212
19.6.21 23:34

Začali jsme od ukončeného 4. měsíce a jako první měl mrkev, pak dýni, cuketu, batátu.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
19.6.21 23:45

@Letynka16 Moc děkuji ☺️ A vlastně ukončený 4. měsíc znamená začátek 5 měsíce že? 😄 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
19.6.21 23:53

U všech děti jsem zaváděla příkrm od ukončeného 5. měsíce… U nejstarší jsem začínala mrkví, u dvou dalších dýní (je lépe stravitelná než mrkev)…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
20.6.21 00:03
@Adri56 píše:
@Letynka16 Moc děkuji ☺️ A vlastně ukončený 4. měsíc znamená začátek 5 měsíce že? 😄 🙂

Ano ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
20.6.21 00:12

@Pocahonta Děkuji :) Takže je lepší začít dýní tedy jo? ☺️ Takže do půl roka s temi příkrmy určitě začít :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
20.6.21 00:23
@Adri56 píše:
@Pocahonta Děkuji :) Takže je lepší začít dýní tedy jo? ☺️ Takže do půl roka s temi příkrmy určitě začít :)

U dítěte plně na UM určitě do půl roku začít… Ze začátku je to stejně jen o ochutnávání pár lžiček… Na plnou dávku obvykle najedeš tak kolem 2-4 týdnů (ale záleží na dítěti). Třeba nejstarší holka - na té bylo opravdu poznat, že je na příkrm připravená - pozorovala tě, když jsi jedla, úplně hypnotizovala každé moje sousto a otevírala při tom pusinku… Zase ale moje třetí dítě to byl pravý opak - na plnou dávku najel po cca 2 měsících…
Za mě dýně lepší… Jo a cuketu nedávej samotnou (je málo výživná), tu dávej pouze s nějakým dalším druhem zeleniny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
520
20.6.21 00:30

@Pocahonta Moc díky za poznatek, tak jsem zvědavá na toho mého jak se mu do toho bude chtít :lol: Zkoušela jsem alespoň dát vodu či čaj a obojí mi odmítá, plive… Tak se docela bojím těch přikrmů, no hold si bude muset stejně zvyknout 🙂
Jasný cuketu dám pak s něčím jiným ještě, ale kombinovat druhý můžu až pak od nějakého určitého měsíce myslím že jsem četla.. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7624
20.6.21 03:03

@Adri56 klidne dej ze zacatku cuketu samotnou, stejne dite jen ochutna lehce, tam nejde jeste o vyzivnost…a lepsi zjistit, zda mu nejak nevadi (coz sice asi u cukety nebyva, ale neva).

Jinak dcera byla na MM, zacinala jsem v pul roce, nekojene zacinaji driv. Ja zacinala cuketou, brokolici, kvetakem, maslovou dyni,…ale dcera mela ekzem z kvasinky a tam je lepsi zelena zelenina, pomaha strevum bojovat s kvasinkou. Mrkev stavi, nedala bych jako prvni. Kazdy to ale dela podle sebe, tak uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
20.6.21 08:22

@Adri56 ukončeny 4.mesic a ano, zelenina, kterou mi nejedl, takže pak přesnidavky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1286
20.6.21 08:30
@Adri56 píše:
@Pocahonta Moc díky za poznatek, tak jsem zvědavá na toho mého jak se mu do toho bude chtít :lol: Zkoušela jsem alespoň dát vodu či čaj a obojí mi odmítá, plive… Tak se docela bojím těch přikrmů, no hold si bude muset stejně zvyknout 🙂
Jasný cuketu dám pak s něčím jiným ještě, ale kombinovat druhý můžu až pak od nějakého určitého měsíce myslím že jsem četla.. 🙂

Základ je, aby si nedala dva druhy zeleniny, které dítě před tím ještě neochutnalo - kdyby se náhodou vyskytla alergie, tak nepoznáš z čeho to bylo… Můžeš klidně dát první tři dny dýni (mrkev) a čtvrtý den přidat k dýní bramboru (zase 3 dny po sobě)… První měsíc dáváš pouze zeleninu, pak přidáš maso… Ovocné přesnídávky bych zařadila tak dva měsíce po zavedení zeleninových pokrmů, aby si dítě hned nezvyklo na sladkou chuť (opět ale záleží na dítěti). Tu cuketu jsem měla na mysli, aby jedná plná dávka nebyla pouze cuketa (z toho by se dítě nenajedlo).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat