Umele mleko a vyvoj miminka

3
4.3.21 09:37

Umele mleko a vyvoj miminka

Ahojte maminky, tak sem se rozhodla po nekolikatydnovem cteni diskuzi zalozit si profil a pridat sem par mych dotazu :D
Jsem prvorodicka takze me dotazy berte kdyztak s rezervou 🙏🏻
Mam skoro sestitydenni holcicku pro lepsi orientaci
Davam na noc prikrm Beba Ha, chtela jsem se zeptat jaky je rozdil mezi Bebou klasickou a bebou Ha?
Druha vec je ze mi mala stale spinka pouze na jedne strane hlavickou, prvni 3 tydny se nam to darilo krasne stridat to byla schopna spinkat i na boku ale ted chce jen na zadech a at delam co delam tak vzdycky to udela tak ze si lehne na tu jednu stranu.
Taky se mi zacala hodne tocit na bok, stejny jak dava hlavicku a hodne hlavu zaklani dozadu. Delali to i vase mimca?
Dost me to zneklidnuje
Dekuju :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1101
4.3.21 10:04

HA znamená hypoalergenni, je to pro děti, co mají nějaké alergie v rodině. Ale pokud má přímo to dítě alergie, tak to vhodné není.
Jinak dítě určitě polohovala jinak si stejně hlavu, záklon se resi správnou manipulaci, přečti si třeba Kiedroňovou. Zkus dítě v postýlce otočit, ať ta jeho oblíbená strana je u zdi, holá bílá zeď. A na druhé straně budeš ty, třeba nějaké světlo atp, prostě zajímavé věci. Mělo by se to střídat, každý večer jsem dávala spát hlavou na opacny konec postýlky. Jinak s takovým prckem jsi u doktora často, tak mu to řekni. On zhodnotí, jestli je to ejste ok, nebo dá zadanku na rhb. Ja jsem přesně těchto důvodů s prvním dítětem cvičila od 3 měsíců do roka. S dalšími dětmi už než tedy ano, ale sama doma, už jsem věděla, co a jak. Měli jsme jen cvičení hrou, motivace atp, děti to i bavilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1329
4.3.21 10:44

Mléko už ti bylo vysvětleno, HA je HypoAlergenní - pro alergiky a pokud žádnou nemá, tak by ho neměla pít.
Co se týče polohování, ono je to u dětí celkem normální, že si po čase vyberou jednu stranu a tu preferují. Syn mi to dělal taky. Je spousta rad, jak je donutit ležet na druhé straně - podložit je mantinelem - fyzicky jim prostě zabránit se na tu stranu otočit.
Mi pomohlo pořídit péřovou zavinovačku (+ s polštářkem). Tím, že syn jako by zapadl do zavinovačky, tak neležel hlavou na tvrdém a ta se mu přestala deformovat.
A další možností je speciální polštářek, který má tady tomuhle zabránit - v místě, kde je položená hlavička je taková díra, takže dítěti se hlava nezplošťuje, protože má pořád místo.
S tím záklonem mi to taky syn dělal. A ať jsem dělala cokoliv, nepřestal. Doktorka mi řekla, že je to normální a tím to haslo. Kolem těch 4-5 měsíců přestal a už to nedělá. Ale taky mě to děsilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
215
5.3.21 12:15

Všechny otázky už ti zodpověděly holky přede mnou, já jen dodám, že tu preferenci jedné strany doporučuju nepodceňovat. Hlava je v tomhle věku hrozně měkká a slehne se raz dva, náprava pak už tak jednoduchá není. Chce to něco měkkého, nejlépe ten speciální polštářek (např. Candide Panda) nebo péřovou zavinovačku. Obyč polštář samozřejmě ne. Měnit strany v postýlce a hlavu klidně manuálně otáčet.

Na šestitýdenní prohlídce o tom určitě řekni doktorce, zhodnotí situaci a kdyžtak vás pošle na RHB. Ale žádný strach, je to úplně běžný a snadno řešitelný problém. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat