Umělé oplodnění a zápis do rodného listu

7.10.19 20:06

Umělé oplodnění a zápis do rodného listi

Ahojky maminky potřebuji se zeptat prosim nesudte rozhodně nejsem žádná vyzirka co půjde na sociální dávky. Byla jsem na umělém a jsem v pátém měsíci jenže jsme se s přítelem po 9 letech rozesly a není biologickým otcem dítěte a dneska prisel stím že mi otcovství nepodepíše že už spolu nejsme a že na cizí dítě platit nebude. Když není otec samozdrejme u soudu neuspeji je nějaké jiné řešení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

280
7.10.19 20:08

Po umelem oplodneni je automaticky zapsan jako otec ten muz, ktery souhlas s oplodnenim podepsal, leda by prokazal, ze zena otehotnela jinak, nez po umelem oplodneni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54774
7.10.19 20:09

@Tuli1223 a s kým jsi byla na tom umělém oplodnění??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70019
7.10.19 20:09

@Tuli1223 Samozrejme, dolozit jeho souhlas s umelym oplodnenim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
7.10.19 20:10
@Petra Z píše:

Asi ma darcovske… no takhle to dopada kdyz lidi nutne neco potrebujou i kdyz jim normalne neni dano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1962
7.10.19 20:12

Hajzl. Logicky by si snad u soudu měla uspět, sice není bio.otec, ale s umělým souhlasil a porizovali jste si dítě společně. Ale opravdu netuším co na to říká zákon. Asi bych se poradila s nejakym právníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54774
7.10.19 20:13

@Kaileee no jo :think: to mi hned nedošlo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 20:13
@Safija píše:
Po umelem oplodneni je automaticky zapsan jako otec ten muz, ktery souhlas s oplodnenim podepsal, leda by prokazal, ze zena otehotnela jinak, nez po umelem oplodneni

Ikdyz mi ty papíry z porodnice nepodepíše a není biologickým otcem jinak dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 20:17
@Petra Z píše:
samozdrejme souhlas podepsal stím bývalím pritelem
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54774
7.10.19 20:17

@Tuli1223 ale máš papiry z car, kde musel podepsat všechny souhlasy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
252
7.10.19 20:18

To je hnus. Chlapi si asi fakt myslí, že otcovství souvisí jen s tím, že se vystříkal. Miminko se ještě ani nenarodilo a on už prohlašuje že nebude živit cizí jo. To je vůl. No ty nejspíš budes samozivitelka. Ale to dáš neboj, nebudeš jediná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 20:18
@JancaS84 píše:
Hajzl. Logicky by si snad u soudu měla uspět, sice není bio.otec, ale s umělým souhlasil a porizovali jste si dítě společně. Ale opravdu netuším co na to říká zákon. Asi bych se poradila s nejakym právníkem.
super děkuji zvládla bych to i sama ale proč se zbytečně dřít a brát prckovi čas na hraní atd
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.10.19 20:24
@dog.s píše:
To je hnus. Chlapi si asi fakt myslí, že otcovství souvisí jen s tím, že se vystříkal. Miminko se ještě ani nenarodilo a on už prohlašuje že nebude živit cizí jo. To je vůl. No ty nejspíš budes samozivitelka. Ale to dáš neboj, nebudeš jediná.

Ano dám mám úžasný rodiče který mě v tom nenechají a hlavně práci která se dá dělat i z domova jen jswm chtěla vědět zda není nějaká skulinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
280
7.10.19 20:50
@Tuli1223 píše:
Ikdyz mi ty papíry z porodnice nepodepíše a není biologickým otcem jinak dekuju
778 [Domněnka v případě umělého oplodnění neprovdané matky]

Narodí-li se dítě, které je počato umělým oplodněním, ženě neprovdané, má se za to, že otcem dítěte je muž, který dal k umělému oplodnění souhlas.

Toto rika obcansky zakonik. Jedina skulinka je, ze by se opravdu stalo, ze by to dite nebylo z umeleho oplodneni, proste pokud by matka jeste bokem k tomu s nekym soulozila a biologicky by sama otehotnela. Uz i takovy pripad se u soudu resil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8559
7.10.19 20:53
@Tuli1223 píše:
super děkuji zvládla bych to i sama ale proč se zbytečně dřít a brát prckovi čas na hraní atd

on je otec, u umělého podepsal souhlas, i s dárcovstvím, takže když půjdeš k soudu, tak se z to nevyvlíkne. Ale stojí to ti za to? Pak si bude dítě nárokovat třeba, nebo přes něj dělat naschvály a tak. Já bych to v tvé situaci zvážila, jestli chci, aby byl v RL, zvláště kdyý ani geneticky není dítě jeho. Spousta mamin, co jim dělají otcové peklo přes děti, by klidně oželela těch usmolených pár tisíc, kdyby mohli mít klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama