Umělé oplodnění bez muže

Anonymní
23.8.21 19:15

Umělé oplodnění bez muze

Jsem sama bez chlapa 2 roky. Děti už sice mám školou povinné 5 třída ve stridave péči, často jsem sama. Ale mám svoji vytouženou práci, mam i pratele, jen nemám toho chlapa. Ale zatoužila jsem po miminku. A napadlo mě, jde umělé oplodnění ikdyž jsem sama? Můžu přijít na gynekologii říct že bych chtěla miminko, ale bohužel nemám muze, myslíte, že umělé oplodnění by mi udělali?? A jak to všechno probíhá???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4218
23.8.21 19:18

Umělé bez partnera v Česku nelze, v zahraničí asi jo tady ti to nikdo neudělá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42528
23.8.21 19:20

Ahoj v ČR není možné umělé oplodnění bez muže i když jde o darované spermie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 19:21

Aha, děkuji za odpovědi, to mi přijde hodně nefér  :(

• Citovat
  • Nahlásit
3335
23.8.21 19:27
@Anonymní píše:
Aha, děkuji za odpovědi, to mi přijde hodně nefér :(

No, ano, ve Tvé situaci. Chápu. Ale je to fér vůči těm dětem, že se, teda aspoň formálně, požadují oba rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
23.8.21 19:36
@Anonymní píše:
Jsem sama bez chlapa 2 roky. Děti už sice mám školou povinné 5 třída ve stridave péči, často jsem sama. Ale mám svoji vytouženou práci, mam i pratele, jen nemám toho chlapa. Ale zatoužila jsem po miminku. A napadlo mě, jde umělé oplodnění ikdyž jsem sama? Můžu přijít na gynekologii říct že bych chtěla miminko, ale bohužel nemám muze, myslíte, že umělé oplodnění by mi udělali?? A jak to všechno probíhá???

Kup si radši psa. Ten se za tři roky nebude ptát na tatínka. Oplodnění je jen pro páry. Proč asi? Dítě potřebuje oba rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34816
23.8.21 19:37
@Anonymní píše:
Aha, děkuji za odpovědi, to mi přijde hodně nefér :(

Co je nefér? Ty chceš hračku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
23.8.21 19:41

Díky bohu to nejde. Ty se nudíš a chceš si jen tak pořídit dítě? Tak se nech normálně od někoho obšťastnit ne. Ovšem je to dost smutné. Dítě není něco na zabavení a mělo by mít právo na to, aby mělo oba rodiče. Nemělo by se rodit z rozmaru a nudy matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1069
23.8.21 20:02

Přímo v ČR to je zakázané. Existuje ale nějaká klinika tuším v Olomouci, která to obchází spoluprací s klinikami v zahraničí. Příprava je v ČR, samotná inseminace nebo IVF proběhne v zahraničí. Zkušenosti s nimi nemám, ale jestli opravdu chceš dítě tímhle způsobem, zkus pogooglit. Možnosti tu jsou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19544
23.8.21 20:06

Vždyť máš děti. To chceš být další samoživitelka? Dítě má právo znát otce.
Je štěstí, že to u nás není možné. To by se pro děti chodilo jak do obchodu pro housky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
885
23.8.21 20:21

Tady v ČR to nelze, jedině vzít si sebou kamaráda který ti bude dělat partnera a bude ochotný jít do rizika že bude muset třeba platit alimenty…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
23.8.21 21:34
@Anonymní píše:

To nejde. Musí se prokázat že jsi neplodna. To by takhle mohla udělat každá kdyby to bylo tak jednoduché. Adopci také nedají jen samotnému rodiči ale páru. Je to logické. A ty děti máš. To je ti málo? To je takový problém si najít muze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 21:41

@Švédka87
Je to jednoduché, stačí vzít kamaráda nebo u lesbiček otce partnerky a stačí říct, že to tok nejde a chtějí dárce spermatu…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.21 21:42

@Švédka87
IVF podstupují i plodné ženy…

• Citovat
  • Nahlásit
4964
23.8.21 21:46
@Švédka87 píše:
To nejde. Musí se prokázat že jsi neplodna. To by takhle mohla udělat každá kdyby to bylo tak jednoduché. Adopci také nedají jen samotnému rodiči ale páru. Je to logické. A ty děti máš. To je ti málo? To je takový problém si najít muze?

Hele, všechno z toho, co jsi napsala,
(teda kromě faktu, že u nás je k umělému oplodnění potřeba souhlasu muže), je nepravda. K umělému oplodnění není třeba být neplodná a adoptovat u nás samozřejmě může i jednotlivec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat