Umělé oplodnění? Hromada otazníků a strach..

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
11.1.22 23:59

Umělé oplodnění? Hromada otazníků a strach..

Ahoj děvčata, s manželem jsme se více jak rok snažili o miminko.. Já mám z předchozího vztahu 8 letého chlapce. Manžel nemá žádné. Po absolvování vyšetření jsme zjistili, že má azoospermii. Mě při kontrolním vyšetření pri ovulaci bylo řečeno, že mám polycysticke vaječníky. Manžel podstoupil Tesa/Mesa a máme 18 slamek. Teď já čekám na schválení hormonálních léků od pojišťovny, pak se to bude vyvíjet dál… Jenže ať přičítám všude možně, tak jsem ze všech zkratek a názvů zmatená a vůbec tomu nerozumím. A co když to třeba nezvladnu psychicky? Strašně moc se všeho bojím? Máte někdo podobné obavy/ zkušenosti? Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
55485
12.1.22 07:45

Já bych se pro začátek vykašlala na zkratky, důvěřovala doktorům a ptala se jich, co se zrovna děje a proč. U každého to může probíhat trochu jinak. Ale v podstatě ti nastimulují vaječníky (hormonální injekce), pak píchneš jednu závěrečnou na dozrání, provedou ti odběr vajíček v narkóze (ovariální punkce - OPU), ta oplodní (přirozeně nebo jinými metodami - ICSI/ PICSI…) a po několika dnech kultivace to nejperspektivnější embryo zavedou zpět (embryotransfer - ET). Případná ostatní embrya zamrazí pro případné použití v dalších pokusech (kryoembryotransfer - KET). Po ET/ KET bereš další podpůrné léky a čekáš na výsledek.
Co se psychiky týče - proč bys to nedávala? Ber to jako ohromnou šanci, kterou ti dnešní moderní medicína dává. Naději, kterou neplodné páry ještě před pár desítkama let neměly. Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42605
12.1.22 08:40

@MishalkaK ahoj, mám za sebou 4ivf (umělé oplodnění) a mám 2 krásné děti. Je to šance… Držím palce. A i když to moc nejde, snaž se nepanikařit. Stimulace jsem dávala v pohodě. Je tu spousta diskusí, možná se k tobě někdo přidá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat