Uměle přerušení těhotenství, další těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
6.1.22 08:21

Uměle přerušení těhotenství, další těhotenství

Ahoj holky, když jsem byla mlada podstoupila jsem miniinterrupci (prosím nesoudit do teď to velmi špatně nesu) jde o to, ze s přítelem se teď snažíme o miminko, jelikož už jsem po vysoké škole a mám delší dobu dobrou práci.. chybí mi v životě už jen toto.

Moje otázka zní, je tu někdo, kdo také podstoupil tento zákrok a potom mohl normálně otěhotnět a hlavně za jak dlouho?? Hrozne se toho bojim a doufam, ze jsem v pořádku.. popr. Poznala by to doktorka na běžné prohlídce, ze neco není v pořádku? :andel: Děkuji. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
269
6.1.22 08:40

To asi nepoznala. Ja jsem po revizi normalne otěhotněla a spousta dalsich žen taky. Nemusíš mit zatim zbytecne obavy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 08:41

Ahoj, chápu že se toho bojíš. Sama jsem před x lety byla na miniinterrupci (bylo to po znásilnění bývalým přítelem a věděla jsem, že bych to dítě nedokázala mít ráda) a teď už se s přítelem 2 roky snažíme marně o dítě. Na běžných kontrolách doktorka tvrdí, že je všechno v pořádku, přítel je na 100% v pořádku, takže ne na běžné kontrole by na to doktorka nepřišla. Přeji ti hodně štěstí :hug: Anonym z pochopitelných důvodů.

• Citovat
  • Nahlásit
6.1.22 08:47

Tento zákrok jsem nepodstoupila ale věřím, že se ti určitě podaří miminko mít :). Chce to jen klid, on vám ho/ji čáp donese :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
6.1.22 08:57

Kamarádka byla na střední škole také na miniinteeupci. Teď je jí 23, doma má roční holčičku a každým dnem má termín porodu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25915
6.1.22 08:58

Miniinterupce není jako klasická interupce. I tady se dočteš, kolik žen běžně chodí na revize po zamlklých těchotenstvých, což je jako interupce a normálně poté otěhotní. Pokud budeš mít problémy s početím, nebude to způsobeno tímto zákrokem. Komplikace po interupcích jsou v dnešní době už hodně vzácné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2228
6.1.22 08:59

Ja jsem podstoupila mimi interupci pred 13 lety a vubec jsem nelitovala, protoze jsem vedela co chci. Pritel na pytel(mesic po interupci jsme se rozesli kvuli jiny), priserny bydleni a spatne placena prace.

Pred 5 lety jsme se zacali snazit se soucasnym pritelem a ejhle ono to neslo, tak jsem zacala premyslet jestli to mam za trest a nakonec se ukazalo, ze je to spatnou imunitou. No a za dva mesice a kousek cekame nase prvni mimco :D

Takze se neboj, hod se do pohody a ono to brzo vyjde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
771
6.1.22 09:17

Měla jsem miniinterrupci před 5 lety. Teď mám doma ročního chlapečka. Cca rok to nešlo, ale bylo to spíš tím, že jsme se na to až moc soustředili. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70813
6.1.22 09:19
@Anonymní píše:
Ahoj holky, když jsem byla mlada podstoupila jsem miniinterrupci (prosím nesoudit do teď to velmi špatně nesu) jde o to, ze s přítelem se teď snažíme o miminko, jelikož už jsem po vysoké škole a mám delší dobu dobrou práci.. chybí mi v životě už jen toto.Moje otázka zní, je tu někdo, kdo také podstoupil tento zákrok a potom mohl normálně otěhotnět a hlavně za jak dlouho?? Hrozne se toho bojim a doufam, ze jsem v pořádku.. popr. Poznala by to doktorka na běžné prohlídce, ze neco není v pořádku? :andel: Děkuji. :srdce:

podstoupila jsem to dvakrát, otěhotněla taky dvakrát a kdyby do toho nevstoupil osud, tak se obavám, ze bych to resila ještě víckrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 09:24

Já teda měla zamlklé těhotenství v 10. týdnu, takže revize a potom jsem si rok a půl rovnala myšlenky, než jsme se pustili do výroby potomka. Ale zadařilo se hned první měsíc. Dneska už je z toho holka velká jako já a má další dva sourozence. Tak nestresuj, třeba vůbec žádná potíž nebude. Každopádně držím palce. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.1.22 09:43

Já jsem měla vyvolávaný potrat s revizí v 17tt a do roka jsem rodila znovu :srdce:. Po dvou letech jsem otěhotněla zas, vzhledem k bohužel nespolehlivé formě antikoncepce to nebylo chtěné, takže jsem to řešila miniinterupcí. Už je to rok, problémy nemám, a kdybychom nezměnili formu, tak si jsem jistá, že i přes pokročilejší věk, bych beztak otěhotněla znovu.
Osobně si nemyslím, že by problémy s otěhotněním vyloženě souvisely s prodělanou interupcí, pokud zákrok proběhl v pořádku a kontrola taky. Spíše to bude mít na svědomí svědomí, resp. psychika.
Držím palce, ať se miminko brzy podaří a hlavně ať je vše v pořádku. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
6882
6.1.22 09:52

Po revizi, ktera je vetsi zasah nez miniinterupce se zadarilo hned kdyz jsme se zacali snazit. U tebe to bude psychika nebo pripadne jiny problem. Mas ovulaci? Jako hodne malo pravdepodobne, ale jakou mas krevni skupinu? neni to RH-, ze by si telo tvorilo proti dalsimu potomkovi protilatky? Ale to by jsi spis prochazela biochemkama a potratama uz hned v druhem mesici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82627
6.1.22 10:35
@Janli píše:
Miniinterupce není jako klasická interupce. I tady se dočteš, kolik žen běžně chodí na revize po zamlklých těchotenstvých, což je jako interupce a normálně poté otěhotní. Pokud budeš mít problémy s početím, nebude to způsobeno tímto zákrokem. Komplikace po interupcích jsou v dnešní době už hodně vzácné.

Tak může to tím být způsobeno, znám jednu, co měla v pohodě 3 děti, pak zamklé těhotenství s revizí a čtvrté dítě má po dlouhém snažení z IVF. Ale souhlasím s tebou v tom, že je to vzácné, nicméně stát se to může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27972
6.1.22 10:56

Já bych se zaměřila na to, jestli správně funguje cyklus. Mohlo by tě to uklidnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
6.1.22 22:50

Zakladatelko, z neplodnosti po miniinterrupci nemusíš mít strach a nemusíš toho litovat. Moje spolupracovnice zkoušela pilulky, tělísko a nakonec se dala sterilizovat, ale nic nepomáhalo a opakované interrupce byly pro ni jediné řešení. V SSSR a nástupnických státech byly antikoncepční prostředky velmi těžko dostupné. Prakticky všechny vysokoškolačky si klid ke studiu musely zajišťovat potraty, přesto nebyly neplodné a některé musely tyto zákroky opakovat. Buď ráda, že nežiješ v Polsku a nikdo se na Tebe kvůli interrupci nedívá přes prsty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat