Umělé ukončení z důvodu vývojových vad

Fotoalbum tématu (64) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mamuša
Kecalka 240 příspěvků 28.04.09 16:58
umělé ukončení z důvodu vývojových vad

Je tu nějaká maminka,která šla na umělé přerušení ve 13 týdnu z důvodu zjištění nějaké vývodové vady z amniocentézy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 260 Další »

Reakce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34066 příspěvků 28.04.09 17:03

je, nekoli (ja teda ne) ..ale jen pozn. nedela se amnio az v 16 TT?

Brum
Závislačka 4270 příspěvků 28.04.09 17:14

Ahoj, já jsem měla předposlední těhotenství ukončeno ve 13 tt z důvodu vývojové vady, byla jsem na nt+ a tam zjistili Patau syndrom. Dělali mě odběr plodové vody - teda to je odběr těch klků - výsledky jsou do 48 hod. A pak jsem šla do nemocnice, kde z důvodu toho že tam už nebyla srdeční akce udělali jen revizi. Kdybys ještě něco potřebovala vědět, napiš.

mamuša
Kecalka 240 příspěvků 28.04.09 20:57

Pudloslavo mě dělali mini amniocentézu,je to novinka,dělali mi ji v deset a v osm večer mi lékař volal jak to doapdlo,prý ať se netrápím 3 týdny,ono když je podezření větší tak to možná udělají za den,víš?

LenčaX
Kelišová 6260 příspěvků 30.04.09 18:33

AHoj, ja jsem šla v 19tt na přerušení těhotenství z důvodu vývojové vady.

mamuša
Kecalka 240 příspěvků 01.05.09 09:24

Lenčo to je mi moc líto,já to mám zasebou byla jsem ve 13 týdnu a teď jsem se vrátila z nemocnice,čekala jsem holčičku.Bylo to moc těžký,ještě teď jsem se s tím nesmířila,pořád hledám příčiny,proč a jak se to stalo a proč nám atd.Ale to si říká asi každá taková utrápená maminka.Zpět do reality mi pomohly myšlenky na mé dvě malé děti.

Už jsem se smířila s tím,že další děti mít nebudu a nechci,zůstanu u těch dvou.
Ale Leni Ty určitě budeš mít další děti a zdravé :wink:

zuzana.vas
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 03.05.09 18:40

Ahoj mamušo, je mi líto co se Ti přihodilo. Já si tím taky prošla. V 11 týdnu mi dělali utz, mimi bylo moc malý tak jsem šla znovu ve 12 tt a tam se to dr. nepozdávalo tak mě poslal na genetiku do HK, odebrali mi vzorek choriových klků a další týden na to mi volali, že mimi má Edwardsův syndrom, takže ve 14 tt jsem šla na ukončení, mě museli teda porod nejdřív vyvolávat, protože mimi bylo živý, ale nakonec jsem po neuspěšném týdnu šla na revizi. Taky by jsme měli holčičku. Dlouho jsem se s tím vyrovnávala, nevyšlo to ani napodruhé - zamlklé těhu.
Snad se to brzy povede a já se budu taky těšit s mrněte v náručí… Časem to přebolí, ale v srdíčku To zůstane napořád.
Drž se holka

mamuša
Kecalka 240 příspěvků 04.05.09 10:03

Ahoj Zuzi!

Je mi to rovněž líto.Zrovna včera jsme to doma opět řešili,nastala fáze vyčítání,jestli si to nechat nebo ne.Myslela jsem si,že další dítě už nebudu chtít,ale teď bych ho chtěla,jenže manžel je proti,že si nebudeme dělat náhražku za Barunku a taky se bojí,že bude muset tím vším procházet znovu,on nechtěl třetí,ale neplánovaně jsem otěhotněla(asi proto bylo mimi nemocné,protože jsem otěhotněla v době nemoci),tak má strach,že může být mimi zase nemocné.
Tak nevím jak ho přesvědčit k tomu miminku.Cítím strašnou prázdnotu.Nic mě nebaví,jedu sice dál,aby děti nic nepoznaly,ale cítím se velmi špatně.

Nevíte náhodou za jak dlouho se doporučuje po umělém přerušení otěhotnět?Ve středu mě čeká UTZ jestli je po zákroku vše zahojené a začít brát antikoncepci.

Lendula37
Stálice 77 příspěvků 04.05.09 11:01
Mamušce

Ahojky. Tak já jsem měla UPT z důvodu vážné vývojové vady na začátku 19. tt. Čekali jsme holčičku, třetí dítko po dvou klucích. V pátek to bude 6. týdnů. Že je to špatné se poznalo až z triple testů a z následného podrobného UTZ. Jsem zatím na neschopence a to jsem velice ráda.
Jinak otěhotnět doporučují po třech cyklech nejdříve, pokud už je to UPT v pozdějším týdnu. Má mudr. se dokonce přiklání až k 6 měsícům. Vím, že názory se liší ale ty tři cykly, by měly údajně být. Drž se. já se taky snažím, ale moc mi to nejde.

mamuša
Kecalka 240 příspěvků 04.05.09 11:08

Ahoj Lendulo!
Taky jsi to neměla jednoduchý,takhle při větším miminku.
A chcete mít další?Manžel nechce já ano.

Lendula37
Stálice 77 příspěvků 04.05.09 11:20
Miminko

Já chci, myslím, že je to jediné co mi pomůže dostat se z té deprese prázdné náruče. Manžel se snad taky chce, teď jsme to neprobírali, ale říkal, že to určitě ještě zkusíme, že třeba byla špatná doba pro miminko… tak doufám, že to ještě zkusíme.

mamuša
Kecalka 240 příspěvků 04.05.09 13:59

Lendulo,jestli jsem to pochopila tak už děti máte?
Jestli ano tak to bude třetí co plánujete?
To máš dobrý,že chce ještě dítě,manžel se bojí a už tím procházet nechce a taky se ve svém věku už necítí na miminko,takže ho asu nepřemluvím.To je právě to co by mi ty rány aspoń trochu zahojilo.Ale muž myslí jinak než žena,když se zasekne tak nic.

Lendula37
Stálice 77 příspěvků 04.05.09 14:02
Děti

Ano, máme dva kluky 10 a 15 let. No a Esterku jako andílka. My ji i viděli, proto má jméno i když oficiálně v 19 tt se samozřejmě nedává.

mamuša
Kecalka 240 příspěvků 04.05.09 14:03

Ještě je divné,že umírají nebo jsou nemocné hlavně holčičky,většinou co slyším tak říkají,že přišli o miminko a byla to holčička.Já tu svou i pojmenovala a založila jí albumek s fotkami s ultrazvuku a těhotenskýma testama,pojmenovali jsme ji Barunkou,moc jsme si přáli právě holčičku Barunku.

Lendula37
Stálice 77 příspěvků 04.05.09 14:08

Nám to bylo jedno, já se nějak podvědomě bála, že miminko nebude v pořádku. tak jsem si říkala holka nebo kluk, je to fuk, hlavně ať je to zdravé… Těšili jsme se všichni, o to víc to bolí. My zase chtěli Ester - znamená to hvězda, a to jsme nevěděli jak to všechno špatně skončí.
je to zvláštní, přitom když se holčičky narodí předčasně, říká se že jsou větší bojovnice.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 260 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Lekce tance probudily v Genzerovi kance: Noční rande s novou láskou

Po práci legraci. Přesně v duchu tohoto hesla si sobotní večer poskládal... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >