Umělý přechod - menopauza, návaly horka, hrozné stavy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
thommaska
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 07.06.19 01:34
Umělý přechod - menopauza, návaly horka, hrozné stavy

Ahojky, ráda bych pomohla mamce. Je již 7 let po umělém přechodu a stále v létě v tuto dobu se začne měnit před očima :( trpí neskutečnými návaly horka, třes z toho až deprese, nechuť k životu. Tvrdí, že tento rok je zatím nástup nejhorší. V zimě a na podzim to jakž takž jde. Ale nyní v práci v těchto vedrech na ni přijdou tyto návaly a už to nezvládá, třeba se i rozbrečí (ví že nepomůže v tomto stavu jít domů, protože další den to přijde zas a zas) Má opravdu hrozné stavy. Pročítám diskuze, narazila jsem, že ženy byly spokojené s GS Merilin, nebo Menox 45, také jsem narazila na balíček homeopatické léčby, ale nevím co zkusit. Od své gynekoložky má předepsaný nějaký přírodní lék, ale vůbec ji tyto stavy nezmírňuje - nepomáhá. Ráda bych zkušenosti spíše nehormonální léčby, jelikož po umělé menopauze ji byla nasazena hormonální léčba, začala ale hrozně přibírat, je malá, měří cca 155 cm, věk 52 let, takže léčbu vysadila, psychicky ji to samozřejmě po tom zákroku moc nepřidalo. Budu ráda, za Vaše rady a zkušenosti jak s tím bojovat. Bolí mne ji takto vidět - bez radosti ze života :(

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 17243 příspěvků 07.06.19 05:09
@thommaska píše:
Ahojky, ráda bych pomohla mamce. Je již 7 let po umělém přechodu a stále v létě v tuto dobu se začne měnit před očima :( trpí neskutečnými návaly horka, třes z toho až deprese, nechuť k životu. Tvrdí, že tento rok je zatím nástup nejhorší. V zimě a na podzim to jakž takž jde. Ale nyní v práci v těchto vedrech na ni přijdou tyto návaly a už to nezvládá, třeba se i rozbrečí (ví že nepomůže v tomto stavu jít domů, protože další den to přijde zas a zas) Má opravdu hrozné stavy. Pročítám diskuze, narazila jsem, že ženy byly spokojené s GS Merilin, nebo Menox 45, také jsem narazila na balíček homeopatické léčby, ale nevím co zkusit. Od své gynekoložky má předepsaný nějaký přírodní lék, ale vůbec ji tyto stavy nezmírňuje - nepomáhá. Ráda bych zkušenosti spíše nehormonální léčby, jelikož po umělé menopauze ji byla nasazena hormonální léčba, začala ale hrozně přibírat, je malá, měří cca 155 cm, věk 52 let, takže léčbu vysadila, psychicky ji to samozřejmě po tom zákroku moc nepřidalo. Budu ráda, za Vaše rady a zkušenosti jak s tím bojovat. Bolí mne ji takto vidět - bez radosti ze života :(

To asi nebude přechodem a může trpět třeba jinou nemocí. Změnila bych doktora nebo prokonzultovala stav s jiným. Ale kašlat na léčbu, kterou doktor předepíše, by neměla.

cecetka
Echt Kelišová 8488 příspěvků 07.06.19 06:34

@thommaska Nez takhle trpet, to radeji hormony. Jen je potreba najit takove, ktere nebudou zpusobovat vetsi obtize nez je jejich prinos. Brecet nestaci, musi donutit lekare to resit. A sama musi chtit. :mavam:

dendishek
Zasloužilá kecalka 654 příspěvků 07.06.19 07:46

Co zkusit s maminkou zajít na kurz hormonální jógy? Když jsem byla na kurzu já, bylo tam plno padesátnic, které cvičením chtěly zmírnit příznaky menopauzy.

Lilliana12
Kecalka 142 příspěvků 07.06.19 08:28

@thommaska Také jsem po umělém přechodu, nic přírodního nezabiralo. JSem myslela, že se díky tem stavům zblázním, jak jsem byla vyčerpána, porad jenom vedro jak když se Vám vaří v těle krev.Pak mi gynekoložka předepsala Estrahexal 50. Jsou to naplasti. A můžu říct, že nával už za den nemam ani jeden. A dřív jsem je mela do hodiny i 5×. Klidně napíšu více info do zpráv.

thommaska
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 07.06.19 09:22

@Russet opravdu tyto stavy má až po umělém přechodu, co jsem počítala diskuze sedí to, každá žena to nese jinak. Každopádně mám v práci kolegyni, která je po tom krátce a stavy má stejné, i když ne tak silné

thommaska
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 07.06.19 09:25

@cecetka věřte, že chce. U lékařky už byla několikrát. Ale ono opravdu to přibírání na váze bylo velké. Lehce se to řekne, ale už tak není pro každou ženu lehká tato ztráta „ženskosti“, když se přidá tak velký nárůst váhy, nepřidá to na psychice, opravdu pak byla jak malý koblížek.

thommaska
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 07.06.19 09:26

@dendishek děkuji za rady, podívám se po něčem takovém v okolí, ještě jsem o tom neslyšela, tedy o normální józe ano, ale ne o hormonální ;)

thommaska
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 07.06.19 09:28

@Lilliana12 děkuji za radu, prosím více info do SZ, příbalový leták je tedy hrozný, po přečtení se až člověk lekne.

Russet
Neúnavná pisatelka 17243 příspěvků 07.06.19 10:00
@thommaska píše:
@Russet opravdu tyto stavy má až po umělém přechodu, co jsem počítala diskuze sedí to, každá žena to nese jinak. Každopádně mám v práci kolegyni, která je po tom krátce a stavy má stejné, i když ne tak silné

Kolegyně je pár let po zákroku a je celkem v pohodě. Spíš ji trápí kosterní a svalová soustava.

Váš příspěvek
Reklama