Reklama

Umělý stromeček - máte, doporučíte?

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Taciras
Extra třída :D 10837 příspěvků 28.12.16 11:52
Umělý stromeček - máte, doporučíte?

Ahoj,

chci se zeptat, zda máte umělý stromeček a jak jste s ním spokojeni? Jako rodina máme za sebou třetí koupi vánočního stromku a spokojená nejsem. Letos letěl 26.12., protože vypadal, jak zapomenutý z loňska. O tom, že by to kdovíjak provonělo byt, se nedá taky moc mluvit. Bordelu z toho bylo neskutečně a levné to taky nějak extra není.

Takže přemýšlím na příští rok o umělém (a třeba k tomu větev do vázy), co mě napadlo, zda by se po vánocích nesehnal výrazně levněji? Nebo je to jedno?

Předpokládám, že je to plast? Má to nějaké atesty, aby se z toho neuvolňovalo kdoví co? A ty „jehličky“ jsou měkké, nepíchá? Odolává dětem? Zatím je to jen úvaha, budu ráda za názory.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 28.12.16 11:56

@Taciras jestli má atest netuším.. koupili jsme 6 let zpět na trhu v polsku, vypadá dobře :think: odolává - je přivázaný k h áčku na stropě :lol:

Kamcca
Echt Kelišová 8735 příspěvků 28.12.16 11:59

My máme ze stránek http://www.umele-vanocni-stromky.cz/ a jsem hodne spokojená. Stromek sice drahý jak potvora, ale příbuzný mi chválili jaký mám krásný živý stromeček :). Vypadá krásně.

lasička1
Echt Kelišová 8021 příspěvků 28.12.16 12:01

@Taciras To vám třetí den od nazdobení stromeček vypadal jako z loňska? Nemáte ho u krbu, nebo u topení, které sálá hodně tepla? Máme už třetím rtokem jedličku z Muunfieldu a jsme spokojený. Nic neopadává. A to jsme jí kupovali hned v listopadu. Předtím jsme měli jedličku z jiné prodejny a také super. Stříbrný smrček opadává, klasický smrk asi nejvíc.

cecetka
Kelišová 7175 příspěvků 28.12.16 12:07

@Taciras Rada je jednoducha. Jakmile se ti v obchode bude stromek fakt libit, tak ho kup. Pres internet bych netiskovala, v realu se nemusi libit. Dneska i ty umele jsou hezke. Kupovali jsme pred asi 5-6 lety. Stal sice pres 2 tisice, ale stoji za to. Mrzi me jen jedna vec. Vel. 230 cm uz nebyl, tak mame mensi jen 210 cm :(

Malike
Extra třída :D 11599 příspěvků 28.12.16 12:13

@Taciras mám umělý ale už mu je 10 let tak bude zas novy.Za sebe doporučují ale kup dražší kvalitni :palec: pak se ti vyplatí.

Alčák1
Závislačka 2731 příspěvků 28.12.16 12:47

Taky mám umělý ze stránek http://www.umele-vanocni-stromky.cz/, kupovala jsem ho loni 180cm asi za 1800,– a jsem moc ráda. U nás to vypadalo podobně s živým stromkem :pocitac: :zed: dala jsem za něj pomalu 800,– než jsem ho dotáhla do auta :zed: popýchaná, vzteklá, těžkej byl jehličí všude :cert: pak domů k tomu malýho za krkem, chlap v práci a letos??? už mám dva malý kluky / 11 měsíců a 4 roky/, teď navíc oba před Vánocemi nemocní, manžel opět 14 dní mimo republiku a představa, jak nakládám dva nemocný kluky, táhnu stromek a 3 dny po Vánocích všude plno jehličí a stromek pomalu holej :roll: oni tady prodávají stromky u Kauflandu a Tesca už od Mikuláše, takže si myslím, že víc jak měsíc jsou uříznutý. Manžel se vrátil z práce den před Vánocemi, vytáhli jsem náš umělej a svatej klid :andel:. Máme ho nazdobený skoro až do února :lol: Pokud máš ráda vyšší stromky, kup raději tak 230cm nám tenhle stačí, já jsem malá a jsem ráda, že dosáhnu na špičku :mrgreen: :mrgreen:

Lilikaspi
Závislačka 2573 příspěvků 28.12.16 12:59

Mam uz tretim rokem z tesca myslim za 800,–husty vetve, stonek je ze 3dilu takze se muze sestavit i 3velikosti stromku

angelivanka84 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 13:03

Také máme umělý od Vietnamců za 1000,– ale přenádherný, má 180cm.
A vypadá jako živý, ne líp než živý :lol:

Taciras
Extra třída :D 10837 příspěvků 28.12.16 13:16
@Kamcca píše:
My máme ze stránek http://www.umele-vanocni-stromky.cz/ a jsem hodne spokojená. Stromek sice drahý jak potvora, ale příbuzný mi chválili jaký mám krásný živý stromeček :). Vypadá krásně.
Čemu říkáš drahý? Já jen v jaké cenové relaci se pohybuješ, protože jsem koukala, ty ceny mají dost velké rozpětí.

Taciras
Extra třída :D 10837 příspěvků 28.12.16 13:20
@lasička1 píše:
@Taciras To vám třetí den od nazdobení stromeček vypadal jako z loňska? Nemáte ho u krbu, nebo u topení, které sálá hodně tepla? Máme už třetím rtokem jedličku z Muunfieldu a jsme spokojený. Nic neopadává. A to jsme jí kupovali hned v listopadu. Předtím jsme měli jedličku z jiné prodejny a také super. Stříbrný smrček opadává, klasický smrk asi nejvíc.

Zase, kde jsi četla, že jsme ho zdobili 23.? Měli jsme ho od předchozí neděle, tedy cca 10 dní. I to mi přijde dost krátce na to, co pod ním bylo za hromadu jehličí. Byl to klasický smrček. Jedli jsme měli ten první rok, těšila jsem se, jak provoní byt a vůbec nezavoněla. Ten smrček trochu jo, ale kvůli tomu nemusím kupovat stromek, ale můžu dát větev do vázy.

angelivanka84 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 13:23
@Taciras píše:
Zase, kde jsi četla, že jsme ho zdobili 23.? Měli jsme ho od předchozí neděle, tedy cca 10 dní. I to mi přijde dost krátce na to, co pod ním bylo za hromadu jehličí. Byl to klasický smrček. Jedli jsme měli ten první rok, těšila jsem se, jak provoní byt a vůbec nezavoněla. Ten smrček trochu jo, ale kvůli tomu nemusím kupovat stromek, ale můžu dát větev do vázy.

Já taky od doby co jsou živý drahý a nevoní ani trochu koupila ten umělý.
Aspoň máme o pár korun víc na dárky :lol:
A bordel z jehličí a uschnul nám, protože jsme mu blbci zapomněly dát vodu :lol: :oops:
Njn :lol: :mrgreen:

Taciras
Extra třída :D 10837 příspěvků 28.12.16 13:24

@cecetka Pěknej :palec:. No, my kupujeme zatím spíš menší stromky, momentálně tak 150. Řídím se podle staršího dítěte, tomu tohle ještě přijde obří :lol:

Kriss Tina
Závislačka 4736 příspěvků 28.12.16 13:40

Já mam umělej stromek už asi 20 let ten samej (je mi jasný že ten samej už neseženu), ale drží- neopadává, vypadá dobře, dětem odolá- malej si s nim pořád chodí hrát :D Přes rok ho strčimj do pytle a schovam a nemam doma žádnej bordel a nemusim řešit km vyhodit živej :) Nehledě na to, že je mi těch živejch stromků líto, jo sou pěkný hezky voní, ale lidi to uříznou maj to pár dní v baráku a pak to pohodí k popelnicích jakoby nic.. :cert: Když sem před pár dněma viděla skládku stromků co se neprodali před vánocema tak bych pomalu brečela…

zrcadlo
Kelišová 6621 příspěvků 28.12.16 13:47
@Kriss Tina píše:
Já mam umělej stromek už asi 20 let ten samej (je mi jasný že ten samej už neseženu), ale drží- neopadává, vypadá dobře, dětem odolá- malej si s nim pořád chodí hrát :D Přes rok ho strčimj do pytle a schovam a nemam doma žádnej bordel a nemusim řešit km vyhodit živej :) Nehledě na to, že je mi těch živejch stromků líto, jo sou pěkný hezky voní, ale lidi to uříznou maj to pár dní v baráku a pak to pohodí k popelnicích jakoby nic.. :cert: Když sem před pár dněma viděla skládku stromků co se neprodali před vánocema tak bych pomalu brečela…

Ačkoli by se mohl zdát opak, přírodní vánoční stromeček je z ekologického hlediska lepší, než umělý. A to i v případě, že byl dovezen z větší vzdálenosti. Výroba plastového vánočního stromečku totiž planetu zatěžuje daleko více. A neprodané stromky se štěpkují a používají jako hnojivo, berou si je i zoo pro zvířata (ale jen ty neprodané, kde nehrozí zbytky ozdob), při pěstování na plantáži stromky produkují kyslík atd. atd.
Nechci tu nijak hanět ty, kteří se rozhodnou pro umělý (je to jejich volba), jen upozorňuju, že pokud to někdo dělá z pohnutky „je mi živých stromků líto“, tak uvažuje špatně.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

„Novotný má veliké problémy a já mu zařídím ještě větší,“ vzkazuje Řepka

Alespoň drobná záplata za půlroční vězení a tučnou pokutu? Pavel Novotný na... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama