Reklama

Umí se vaše děti (2 a půl) obléct a obout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 15.09.18 20:32
Umi se vase deti (2 a pul) oblect a obout?

Ahoj,

Jina diskuse (o opozdenosti deti) me ted privedla na otazku - umi se vase deti ve 2 a pul oblect a obout? Umi si sundat tricko? Muj syn to neumi, sundat tricko mu nejde a oblect se take ne a na uceni nema trpelivost.

Kdy se to vase deti naucily? A jak?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Micaella22
Kecalka 293 příspěvků 15.09.18 20:36

Umi. Ani jsem ji to neucila, proste chtela sama. Nezvlada moc fusekla a zip, ale to fakt neresim.

Moona1984
Kecalka 106 příspěvků 15.09.18 20:37

Ve dvou a půl letech se dcera obula, navlékla kalhotky a kalhoty. Tričko neoblekla ani nesvlekla.

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 15.09.18 20:37

@Limi123

Malý 2,5 roku se rozhodně sám neobleče :oops: Je ot i moje chyba, že pokaždé spěcháme aje pro mě rychlejší, že ho obleču. Pořád jsme ve spěchu a jemu to trvá a nemám na to nervy…Ale musme trénovat, než ůjde do školky.
Svleče se ale sám, boty, trenýrky, ponožky, tepláky, tričko teda ne, mikinu rozepne,rozepne bundu, umí si dát teda čepici. Taky už nad tím začínám přemýšlet, že by už mohl něco umět.
Jinak opožděný není, mluví v souvětích, umí barvy, počítat atd..

tynuska1990
Kecalka 217 příspěvků 15.09.18 20:39

@Limi123 To jste asi myslela moji diskuzi.Muj syn to neumí a budou mu v rijnu 3.Ucit ho jsem chtela ale proste vzdycky sím hodí ze se to ucit nechce.A ve skolce uz ho máte?

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 15.09.18 20:41

@Terez001 prave me prekvapuje, ze to asi vetsina deti ve skolce ve 3 letech umi… Syn si zatim jen sunda kalhoty a trenky. Oblect si umel sandalky, ale podzimni boty ne (jdou tezce pres paty).

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 15.09.18 20:43
@tynuska1990 píše:
@Limi123 To jste asi myslela moji diskuzi.Muj syn to neumí a budou mu v rijnu 3.Ucit ho jsem chtela ale proste vzdycky sím hodí ze se to ucit nechce.A ve skolce uz ho máte?

Ano, vasi. Nemam a jeste ho davat nebudu, neni na to pripraveny a mame doma miminko, takze nemusim.

Spis me nikdy nenapadlo, ze by syn mohl byt opozdeny tim, ze to neumi, prijde mi na stejne urovni, jak ostatni stejne stare deti. Tak me prekvapuje, ze by opravdu vsichni triletaci, kteri jdou do skolky, toto meli umet.

Take se to ucit nechce.

Příspěvek upraven 15.09.18 v 20:45

Helileli
Závislačka 2865 příspěvků 15.09.18 20:44

První dítě to neumělo, to si maximálně stáhlo širší kalhoty/tepláky a obul boty na suchý zip. Za to mladšímu to šlo tak nějak samo a v čerstvých třech letech se komplet obleknul. Myslím, že jak má člověk to jedno, tak za něj dělá spoustu věcí, když jich má víc, tak otrebuje, aby fungovaly víc samostatně, jinak by se zvencnul.

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 15.09.18 20:46

@Limi123

Já teda znám více dětí, co si úplně všechno obléct neumí. Zezačátku třeba pomůže učitelka, děti se rychle učí. Asi to chce trénink a děkuji za tuhle diskuzi, od zítřka začínáme :D Syn teda chodí do školky na dvě dopoledne (ale zatím do miniškolky)a žádná učitelka si nestěžovala. Doufám, že se tam trošku přiučí. Zrovna v rodině mám chlapečka, co chodí do školky, neumí pít z hrníčku, neumí do schodů, jen s pomocí a obléct se celý teda taky rozhodně nedokáže.(jsou mu 3 roky a 4 měsíce)

Příspěvek upraven 15.09.18 v 20:48

tynuska1990
Kecalka 217 příspěvků 15.09.18 20:47

@Limi123 To on taky dokaze si sundat sortky,trenky,vy­curá se ve stoje do wc,splachne po sobe,umyje si rucicky mydlem,sunda si bundicku nebo jako jen rozepne i mikinu,cepici si nasadí

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1569 příspěvků 3 inzeráty 15.09.18 20:47

Synkovi bude 2,5 za 2 měsíce a neumí se ani obléknout /svléknout, ani obout/zout. Starší má skoro 3,5 a s oblékáním pořád bojuje, zvládne pořádně snad jen kalhoty, které si i svleče. Ponožky taky sundá. Boty nazuje /vyzuje, ale toť vše :lol: Mikina a triko je věčný boj.

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 15.09.18 20:48

@Terezxx A chodí starší do školky?

Limi123
Závislačka 3313 příspěvků 15.09.18 20:50
@tynuska1990 píše:
@Limi123 To on taky dokaze si sundat sortky,trenky,vy­curá se ve stoje do wc,splachne po sobe,umyje si rucicky mydlem,sunda si bundicku nebo jako jen rozepne i mikinu,cepici si nasadí

Tak to jsme na tom stejne (muj je na konci ledna), umi to stejne, co vas a prijde mi v norme. Do schodu tedy chodit umi… Pri tom curani ve stoje si casto pocura trosku tricko nebo kalhoty. A jeste se pokakava, k tomu jeste nedozral (curani mu jde).

zrcadlo
Kelišová 6752 příspěvků 15.09.18 20:51
@Limi123 píše:
Ano, vasi. Nemam a jeste ho davat nebudu, neni na to pripraveny a mame doma miminko, takze nemusim.

Spis me nikdy nenapadlo, ze by syn mohl byt opozdeny tim, ze to neumi, prijde mi na stejne urovni, jak ostatni stejne stare deti. Tak me prekvapuje, ze by opravdu vsichni triletaci, kteri jdou do skolky, toto meli umet.

Take se to ucit nechce.

Příspěvek upraven 15.09.18 v 20:45

Tak tam byl ten opožděný vývoj asi myšlen spíš v souvislosti s tím, že chodil až ve dvou letech a teď skoro ve třech ještě nezvládne schody.

tynuska1990
Kecalka 217 příspěvků 15.09.18 20:51

Zeny dekuji moc za podporu,kdyz jsem se ptala na facebooku tak tam se do me pustily ze jsem mamka k h…u a ze jsem ho nic nenaucila.Jsem rada že vtom nejsme samy,urcite od zitrka zacnu trosku vice skola

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Mišíka a Arichtevu podržely divačky: Kdyby Bagárová hrála v seriálu...

Zatímco si publikum pochvaluje nadupadný ročník, soutěžící StarDance 2018... číst dále >

Největší Zemanův fanoušek: Zavařuje mu okurky a tapetuje si jeho fotkami pokoj

Pokoj, ve kterém žije, si tapetuje fotkami hlavy státu. K poslednímu září... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >