Umí si děti v dnešní době hrát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 11:19
Umí si děti v dnešní době hrát?

Holky, zakládám anonym, jelikož nevím, jestli maminky dětí mají také emimino. Děti mám celkově ráda, sama mám zatím jedno dítě. Teď v létě často i hlídám přes noc. Momentálně tu mám dohromady 3 děti ve věku 4 let, plus jednu 8 letou. Co si pamatuji z dětství, tak při takovém počtu jsme si sami naprosto vystačily. Máma o nás vůbec nevěděla celé dny. Ale přijde mi, že tyhle děti se vůbec nezabaví, vše je baví chvilku, musím vymýšlet zábavu… Když jsem se o tom bavila se stejně starými rodiči, tak jsme se nejspíš shodli, že za našeho dětství nebylo tolik hraček. Dnes má každý na zahradě bazén, trampolinu, pískoviště, zahradní domek… tohle vše máme my a přesto jim to nestačí 8o Plus k tomu křídy, klouzačku a další hračky… Já vařila z písku, hráli jsme na honěnou, na schovávanou, míčové hry… Když je syn sám doma, většinou o něm nevím. Tak jsem se chtěla zeptat, když máte více dětí doma, zda je také nějak zabavujete, popřípadě dáváte různé úkoly, hry… Nebo je necháváte být a poté se třeba zabaví sami :think:, zda si umí normálně hrát při takovém počtu

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
unuděná
Kelišová 5941 příspěvků 1 inzerát 15.08.18 11:25

Já mám děti dvě (3 a 6 let) a zrovna dnes o nich celé dopoledne nevím. Udělali si bunkr z dek a něco tam kují. Když jsme někde hromadně s dalšími dětmi, třeba nedávno na vodě, tak jim jen občas podstrkujeme nějaké jídlo :mrgreen: Asi záleží na dětech. Ale zrovna včera jsem to psala, on ten dnešní trend stálého všímání si dětí, rozvíjení, věnování se, není tak stoprocentně zdravý, pokud se to přehání.

iwa83
Kelišová 7226 příspěvků 15.08.18 11:25

Já mám dceru 2 roky a 4 měsíce a když máme na hlídaní sousedovic skoro 6ti letou nebo z druhé strany děti 4 a 6, tak je to pohoda. Vystačí si spolu. Minule jsem u nich ožehlila, v klidu šiju, oni si hrají. prostě paráda. Ale nesmí tady být dohromady. Je v tom jeden takový „bavič“ co hrozně zlobí a dělá kraviny, když má obecenstvo, takže toho „baviče“ spíš solo. Ale jinak zatím je mi „líp“ když je jich víc. Ale i když je dcera samotná, tak se umí zahrát a zabavit sama. Ne na 100% ale jde to.

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2104 příspěvků 15.08.18 11:28

Teď jsem byla na dovolené s kamarádkama, 3 matky, 5 dětí. Věk 3,5 - 12. Zabavili se sami, v podstatě jsme o nich nevěděli. Ono je taky důležité ty děti nechat, jenže mi přijde, že dnešní rodiče jsou dost často dětem furt za zadkem a kontrolují, jak si hrají, s čím si hrají, jestli je jim u toho dost teplo, ale ne zas moc, jestli se moc neušpiní atd.atp…Myslím, že děcka by si i hrály, kdyby je ti rodiče nechali v klidu dělat si svoje…

ugluk
Hvězda diskuse 44719 příspěvků 15.08.18 11:29

Ne, už když má šestiletá na návštěvě jednu kamarádku, zalezou do pokoje a nevím o nich. Hrají si s legem, panenkama, na obchod… Ve víc dětech je jen víc hluku a bordelu, ale zabaví se taky. Maximálně občas některé vyleze a zeptá se, jestli si můžou něco půjčit, dám jim napít… Venku to samé, sednem na lavičku na hřišti nebo na plácku se stromem a jen je pozorujem, vystačí si sami. Možná až poporostou a dostanou do ruky mobila, bude hůř.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20566 příspěvků 15.08.18 11:29

Víc dětí běžně doma nemívám, ale mám zkušenost, že když se děti dostatečně dlouho nudí, nějakou hru vymyslí ;)
Takže o tom to je, podle mě, protože mají rodiče stabilně pocit, že se musí dětem věnovat a hrát si s nimi (divoké maminky párměsíčních miminek, co pomálu lezou i po zdech, aby dítě zaujaly „pro hru“) a pak to dopadá tak, že si samy děti hrát neumí.

My děti vypustíme třeba u hřiště a víc se o ně nestaráme. Chceš se houpat? Řekni si jinému dítku, ať se s tebou houpá. CHceš na strom? Vylez si, kam sám zvládneš atd atd atd.
Nedávno jsme byli na dovolené, kde sme našim dětem v kempu řekli jen „nelezte k vodě a do tmy doma“, krásná věta, co si pamatuju z dětství a těšila jsem se, až jí budu moct říct synovi, a jinak jsme je normálně od nás dospělých vyhnali :P a ono to „kupodivu“ fungovalo :lol: :lol: :lol:

Příspěvek upraven 15.08.18 v 11:32

mayecka
Ukecaná baba ;) 1287 příspěvků 15.08.18 11:30

Ahojky je jiná doba já byla spokojená se skákací gumou :mrgreen: vyhráli jsme si celý den. Mám tři děti (3,6,9) a většinou o nich nevím, miluji stavebnice takže jsem rada. Ale taky jak říkáš mají v Polsku na baráku trampolínu, prolézačky a kolikrát sedí a nudí se, to by mě piclo :mrgreen:

veria
Generální žvanilka 24366 příspěvků 15.08.18 11:30

6leta dcera se se stejně starými kamarádkami zabaví doma už dávno samy. Třeba 2 hodiny o nich nevíme. Hrajou si s hračkami, lítají po zahradě atd. A to není většinou k dispozici ani bazén, ani trampolina, houpačka atd.

divine woman
Extra třída :D 10240 příspěvků 15.08.18 11:31

Umí. Stačí vypnout počítače, odebrat mobily, vypnout wifinu a vyhnat je ven.

iwa83
Kelišová 7226 příspěvků 15.08.18 11:33

@mayecka Jj, guma, to bylo něco. Když nebyly kamarádky, byly dvě popelnice a skákala jsem si sama. Nebo stačila jedna popelnice a jedna kamarádka :D To by si asi dnešně 10ti leté klepaly na čelo :mrgreen:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 1863 příspěvků 15.08.18 11:36

Taky to neznam, kdyz tu ma syn kamarady, tak o nich nevim. Jen obcas se postekaji kvuli hracce, ale to si resi sami.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20566 příspěvků 15.08.18 11:38

tak zase abych nebyla za chytrou…tak náš malej se taky věčně nudí. A chce tablet.
Základ je vytrvat a to je najednou překvapení, co za nápady z něj vypadne.
Ale fakt to chce nepovolit a tu bednu prostě nezapnout.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.18 11:38
@mayecka píše:
Ahojky je jiná doba já byla spokojená se skákací gumou :mrgreen: vyhráli jsme si celý den. Mám tři děti (3,6,9) a většinou o nich nevím, miluji stavebnice takže jsem rada. Ale taky jak říkáš mají v Polsku na baráku trampolínu, prolézačky a kolikrát sedí a nudí se, to by mě piclo :mrgreen:

Joo guma to bylo něco :lol: Přesně tak, tolik hraček a nudí se. Do toho máme 2000m čtvereční oplocený pozemek a oni prostě neví. :lol: Možná je i rozdíl v tom, hlídat je na pár hodin, to vždy o nich nevím. Než na noc až do večera

iziwolvie
Kecalka 410 příspěvků 15.08.18 11:41

Mám tři děti ( 3, 5 a 7 ), občas se nudí, ale to jsou jen výjimky. Když je vypustim na zahradu, tak o nich nevím. S hračkami si tam sice moc nehrají, ale věčně jsou někde v trapu a někde něco kutí nebo zkoumají. Nebo řádí v bazénu.

tininas
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 15.08.18 11:42
@Anonymní píše:
Holky, zakládám anonym, jelikož nevím, jestli maminky dětí mají také emimino. Děti mám celkově ráda, sama mám zatím jedno dítě. Teď v létě často i hlídám přes noc. Momentálně tu mám dohromady 3 děti ve věku 4 let, plus jednu 8 letou. Co si pamatuji z dětství, tak při takovém počtu jsme si sami naprosto vystačily. Máma o nás vůbec nevěděla celé dny. Ale přijde mi, že tyhle děti se vůbec nezabaví, vše je baví chvilku, musím vymýšlet zábavu… Když jsem se o tom bavila se stejně starými rodiči, tak jsme se nejspíš shodli, že za našeho dětství nebylo tolik hraček. Dnes má každý na zahradě bazén, trampolinu, pískoviště, zahradní domek… tohle vše máme my a přesto jim to nestačí 8o Plus k tomu křídy, klouzačku a další hračky… Já vařila z písku, hráli jsme na honěnou, na schovávanou, míčové hry… Když je syn sám doma, většinou o něm nevím. Tak jsem se chtěla zeptat, když máte více dětí doma, zda je také nějak zabavujete, popřípadě dáváte různé úkoly, hry… Nebo je necháváte být a poté se třeba zabaví sami :think:, zda si umí normálně hrát při takovém počtu

Určitě bych to neviděla nějak černě.

Mám dva kluky. Ještě jsou poměrně malí a hrají si spíš vedle sebe než spolu (např. mladší si jezdí s autíčkem a starší si staví z kostek. Samozřejmě, že auto po chvilce zboří hrad. :) A končí to řevem a rvačkou. Ale už pozoruji, že mezi nimi funguje interakce, např. si rádi hrají na honěnou nebo jsem jim včera koupila bublifuk. Starší dělal bubliny a mladší se je snažil chytit. Po očku jsem je sledovala a fakt se bavili.

A se starším jsme teď byli v restauraci s dětským koutkem. Byly tam další děti a starší kluk se bez potíží zapojil s nimi do hry. Překvapivě i když byl z nich očividně nejmladší - ty starší děti ho vzaly na první dobrou. A my jsme si s manželem mohli v klidu vychutnat burger.

Takže já si osobně myslím, že ta hravost v dětech je a nejsou ještě úplně degenerování technickými výdobytky dnešní doby. :)

Příspěvek upraven 15.08.18 v 12:15

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >