Bolest hlavy, může za to krční páteř?

477
25.7.13 18:51

Umí toto krční páteř?

Ahojky chtěla bych se zeppat párkrát jsem měla problémy s páteří byla na rehabkách teď cca 2 roky klid, ale asi před 3 dny jsme se vzbudila a vůbec jsem nemohla dát hlavu dolů citíla jsem pnutí až bolest pak jsem to rozhýbala a lepší, ale stejně jak dám hlavu dolů tak citím pnutí bolestivé a navíc při pohybech hlavou dolů, do stran a nahoru citím motání hlavy. Myslíte, že to je od zad? Mám docela težkou práci jako pečovatelka v domově pro seniory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

41882
25.7.13 18:51

@vejisek Je to od zad, mám to taky a je to hnus :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
25.7.13 18:54

@vejisek Taky to takhle mám. Od mala problémy s krční páteří a při předklonu mě to tahne a při otočení hlavy do prava a do leva motání a bolest. Takže určitě od toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
25.7.13 18:54

@vejisek Jako pečovatelka máš přetížené svaly chce to taky trochu relax, masáž, koupel a cvičit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4981
25.7.13 19:06

@vejisek Krční páteř je svinstvo a umí různé věci! Začni s tím něco dělat ať nedopadneš ještě hůř a to mluvím ze své zkušenosti.

Já todle neřešila a jednoho krásného dne jsem se ráno probudila a chtěla jsem se zvednout, otočila jsem se z břicha na záda a najednou jsem se nemohla pohnout, ale vůbec (jako kdybych ochrnula). Ležela jsem nehybná a začala brečet, páč jsem se lekla a netušila co se stalo. Když na mě někdo šáhl a hnul mi třeba s rukou tak mi do hlavy vysřelovala neuvěřitelná bolest (jak kdyby mi někdo zabodával nůž od krku do hlavy). Příjela záchranka, injekce, kamačky, léky a měsíc na lůžku, cvičení a braní léků na bolest.

Lituju toho, že jsem to tehdá nechala zajít tak daleko. Vrací se mi to, ale už né zdaleka v této míře. Doktoři jen řekli, že to byla krční páteř a to bylo všechno. Kromě cvičení a léků na bolest s tím nic neudělaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
25.7.13 19:38

Jsou určitá onemocnění nervového systému (zánět mozkových blan,…), při kterých nelze sklonit hlavu k hrudi. Z toho popisu lze jen těžko poznat co za bolestmi stojí. Máš teplotu?
Jinak krční páteř je prevít a i tohle umí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
25.7.13 19:49

Ne teplotu nemám jako já jí skloním, ale to hnusný bolestivý pnutí cítím…A i normálně se různě kroutím a ulevuju na záda…a co na to pomáhá?? i tlak jsem si měřila ten mám normální..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
25.7.13 20:01

@vejisek Teplo, teplo, teplo. Něco kolem krku, pozor na průvan. Masáže od manžela - ideální mazáním je koňská mast. Do té koňské masti (popř. samotný – záleží co uneseš) mázla Stimulant masážní olje od firmy Dr. popov. Je to teda brutální, hřeje to tak, až je z toho člověku zima. Takže rozhodně Stimulant ne na noc, člověk pak nemůže ani usnout.
Jinak mám ještě výbornou zkušenost s masážním olejíčkem od Saloosu „Devatero kvítí“. Mě ze všech těchto přírodních přípravků pomáhá na blokády a namožená záda nejlépe.
Jako prevence cvičení na posílení svalových vzpřimovačů a dalších zádových svalů. Ideálně, aby ti je ukázali na rehábku. Popř. ještě jóga, ale to musí být páteř OK a i tak některé cviky cvičit nelze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
477
25.7.13 20:21

Díky moc :) Ja blbka taky hodně jezdím autem všechny okna dokořán aby to profukovalo a v noci si otviram okno dokoran v loznici i kuchyni, protoze bydlime ve stite v podkrovi takze hic.Tak jestli to neni i tim a premyslim jestli zitra zajet do rehabcentra uvidim v pondeli uz jdu do prace takze zase zacne kolotoc na zada…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
25.7.13 20:27

Já to mám taky :x někdy se v noci vzbudím a chci do sedu, ale hlava nejde nahoru ani o cenťák jak to bolí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
25.7.13 22:57

@vejisek Jojo, průvan v autě… Tak se dej do kupy, možná na to rehábko budeš potřebovat papír od obvoďáka :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama