Umí vaše děti na kole?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.18 11:00
Umí vaše děti na kole?

Ahoj, omlouvám za anonym, ale chodí sem i švagrová a zná můj nick. Nerada bych, aby na mě zase bonzovala tchýni.

Bydlíme ve velkém městě, na kole tu pořádně není kde jezdit. Všude kolem jsou rušné silnice. S manželem jsme taky na kole neseděli přes 20 let. A máme 2 kluky - 5 a 8 a nějak jsem to prováhali a zatím je neučili. Nedávno to nějak napadlo tchýni, jestli kluci už umí a totálně nás sjela. Chápu její argumenty, že by to každý měl umět. Ale i když se to teď kluci naučí, tak stejně nikam jezdit nebudou. Mám teď výčitky svědomí, protože uznávám, že je to základní dovednost. Jak jsou na tom vaše děti? Je tu ještě někdo tak nemožný jako my?

A také nevím, jak naučit toho staršího. On je celkově trochu poleno na sport po mě. A při jeho výšce už se ani kolo s přídavnými kolečky nedělá. Jsem z toho nějaká bezradná.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

neila
Extra třída :D 10527 příspěvků 05.05.18 11:03

No, děcka jsme učili na kole od 3 let, od té doby jezdí, zhruba dva týdny jezdily s kolečky, pak už bez. Nemyslím, že je to tragédie, to se naučí. Spíš se divím, že se toho kluci nedožadovali už dřív, aby mohli jezdit…

Rive
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 05.05.18 11:03

No. Měla jsem spolužačku a ta na kole neuměla, dost tím trpěla a hlavně měla problém s rovnováhou, na základce nedokázala ani přejít přes kladinu, podle všech doktorů, za to mohl nedostatečný trénink, kam patří i jízda na kole…

Leniczka23
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 05.05.18 11:05

Jo umi..M. jsou 4,5 a jezdi od lonska. Taky nikam na.kole nejezdime ja to. nesnasim, ale jsem.rada ze to.umi. Asi.si nemyslim ze jste nemozny, ale.naucila.bych je to, uz kvuli nim, aby se nedostali do. situace kdy jim bude treba trapne. Nebo pojedou se skolou nekam, dopravni hriste..aby se jim pak deti nesmaly. Nedavala bych v zadnym pripade kolecka. My jsme ani kolecka nepouzili. Presel s firstbiku zrovna na kolo a sednul a jel. To zvladnete.

Monchichik
Kelišová 5125 příspěvků 05.05.18 11:06

Náš mladej na kole taky neumí, prostě nechtěl. Ani jezdit na tříkolce, odstrkovadle, nic. Zkoušeli jsme i kolo, když byl starší, nešlo mu to, nechtěl. Tak třeba jednou bude chtít sám. Já teda taky nejsem žádnej sportovec, holt je po mě, no.

Taka
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 05.05.18 11:06

Určitě je to naučte, tady v okolí jezdí všechny děti od 2,5 - 3,5 let. Mladší bude ještě ok a staršímu pořiďte větší kolo a oddělejte šlapky, ať se jen odráží. Prostě větší koloodrážedlo, na tom se to učí skvěle ;)
Kluci se o to dřív nezajímali sami? Neviděli někoho jezdit? Zvláštní, že to nechtěli taky vyzkoušet…

alimdar
Zasloužilá kecalka 797 příspěvků 05.05.18 11:09

8o To se na 3leté a pak 5leté prohlídce neptal ani pediatr? To koukám teda. No upřímně si myslim, že jizda na kole stejně jako plavání patří k základním dovednostem a i ve škole to budou vyzadovat, až se pojede na sportovní tyden atd.
Výmluvy na velkoměsto tak nějak nechápu, to jako že by pražáci nemeli jezdit na kole nebo jak?
I na vesnici musíš přes provoz, když se chceš někam dostat.

Koukejte je to naučit dřív, než se stanou terčem posměchu, chudáci.

A k otázce, ano, naše děti všechny jezdí na kole od tech cca 3 let.

sven
Extra třída :D 10203 příspěvků 05.05.18 11:13

My jsme v tom taky opozidlci - mladší 5,5 bude se učit teď (zatím jezdí na koloodrážedle jak drak), starší nechcěl (bál se) a naučil se až v 7 letech (předtím též koloodrážedlo).
Přijde mi, že teď je doba, kdy když neumí dítě kolem tří let, tak už se na něj dívají mnohdy skrz prsty. Takže začněte teď, určitě to patří mezi základní znalosti.

mamoch
Zasloužilá kecalka 564 příspěvků 05.05.18 11:15

Myslím, že je to základní dovednost, kterou vyžadují na základní škole. Ve 3. třídě jezdí na školní povinný vyjížďky v rámci tělocviku, zrovna tak jako na plavání a bruslení. Dcery i vnučky kolem 4 let jezdily samy a na odrážedle bez šlapek od 2,5.

Kriss Tina
Kelišová 5480 příspěvků 05.05.18 11:17

Nás tříletak umí v pohodě, ale on je hodně sportovně nadaný, hraje fotbal se staršíma klukama, umí bruslit na ledě, začínali sme koloběžkou, odrazedlem pak kolo a všechno zvládá Prakticky hned jak na to vleze. Jestli to chcete zkusit tak bych se porozhlidla po nějakém sportovním okruhu kam chodí lidé na inliny apod a zkusila děti učit tam, pokud o to Teda stojí, pokud zájem nemají tak to není zrovna dovednost bez které by se v životě neobešli :nevim:

Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 70833 příspěvků 05.05.18 11:20

Dcera i vnučka umí od malinka.Bez problému. Syn neumí. Má vrozenou dysfázii a prostě se nenaučil. Učili jsme ho všichni, já, muž, dceřin expřítel to zkoušel i ve škole to zkoušeli a nikdo s nim nehnul.

Monchichik
Kelišová 5125 příspěvků 05.05.18 11:24

@mamoch Tak naše paní učitelka věděla, že na kole prostě neumí a že si na něj nesedne, tak ho nenutila. Na žádný povinný vyjížďky se tady nejezdí, chodili jen na dopravní hřiště. Jinak je na tělocvik šikovnej, nejlepší v běhu na krátký tratě, plave a potápí se úplně super, ale kolo prostě ne. Pro mě není kolo důležitá věc.

Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 70833 příspěvků 05.05.18 11:29
@Monchichik píše:
@mamoch Tak naše paní učitelka věděla, že na kole prostě neumí a že si na něj nesedne, tak ho nenutila. Na žádný povinný vyjížďky se tady nejezdí, chodili jen na dopravní hřiště. Jinak je na tělocvik šikovnej, nejlepší v běhu na krátký tratě, plave a potápí se úplně super, ale kolo prostě ne. Pro mě není kolo důležitá věc.

To rada čtu :kytka: opravdu, protože kluk je to samé, i když za to nemůže. Za velky úspěch považuji že umí plavat, lyžovat(to oceňuji o to víc že sama nelyžuju),rád se potápí…jen na kole prostě ne a ne se naučit.

Uživatel je onlineSára 1
Echt Kelišová 8826 příspěvků 05.05.18 11:34

Nedovedu posoudit, jaké je to ve velkem městě. My jsme na vesnici a deti jezdí na kole rády. A já taky. Máme to jednodušší, protože můžeme okamžitě vyrazit a nemusíme se někam dopravit. Taky nejsem extra sportovec a na lyžích jsem nestála tolik let, ze jsem si myslela, že už nikdy na lyže nepůjdu. Dcera neměla s kým jet, takže jsem jezdila já. A bylo to super. Uzily jsme si to obe. Myslela jsem si, že není moc nadaná a nakonec jsem se dozvěděla, že ji to jde fakt hodně a naučila se to hned. Překonala bych se pro děti a naučila je to. Aby jim to někdy v budoucnu nevadilo, že to neumí. A třeba te to překvapí, jak rychle se to naučí. Ve škole to třeba budou potřebovat. Často slyším, že děti jedou se školou někam na kole. Některé děti jezdí od tří, čtyř let. Znám ale děti, které se začínají učit v šesti letech.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1920 příspěvků 05.05.18 11:36

Moje dítko se to naučilo až teď v 8,5 letech, ale žádná sláva. A to na odrážedle drandila o sto šet a problém s rovnováhou nemá. Prostě se asi bojí, zkoušet to odmítla, pak už jsme jí to přestali nabízet. S bruslema to měla podobně pak se v sedmi rozhodla a naučila se za jedno odpoledne. Jinak je dost sportovně založená a my cyklistiku provozujeme běžně.
Ve škole to potřebovat nebude. U nás ředitel prohlásil, že škola nemůže nutit rodiče pořizovat kolo a on to jako školní pomůcku nepožaduje. Chodí jen na dopravní hřiště, ale to je nepovinné a chodí tak polovina třídy, někdy i méně a zbytek zůstává ve škole.
Já jsem z vesnice a na kolo jsem se taky naučila až v osmi letech a žádná tragédie to nebyla, ani jsem nebyla nijak mimo kolektiv vrtevníků. Nijak mě to nepoznamenalo. Dnes se děti všechno učí dřív, řekla bych.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >