Umírá mi maminka, dostanu neschopenku, abych mohl být s ní?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 11:15
Umírá mi maminka, dostanu neschopenku, abych mohl být s ní?

Pochopte anonim.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
Jančakecalka
Generální žvanilka 22329 příspěvků 08.01.19 11:20

Naše doktorka by mi ji napsala.Záleží na Vaší lékařce, ale myslím, že ano.je mi to moc líto :hug:

Kriss Tina
Kelišová 6990 příspěvků 08.01.19 11:21

Nejspíš ne, neschopneka je dávka kterou dostává zaměstnanec, když je sám nemocny a není schopný vykonávat práci. Můžeš zkusit spíš OCR na maminku, v nejhorším si v práci domluvit dovolenou a neplacené volno, tohle by měl každý zaměstnavatel pochopit…

Lucka1111
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 08.01.19 11:22
@Anonymní píše:
Pochopte anonim.

tak neschopenka se dává na zdravotní důvod. Tak záleží na tvém obvodním lékaři, bude muset „vymyslet“ nějakou diagnozu a budeš mít omezené vycházky. Tady ti to nikdo neřekne. Ze zákona na ní nárok nemáš. A maminka je doma? Kdyby byla třeba týden v nemocnici a pak sis jí vzal domů tak je nárok na dlouhodobé ošetřování člena rodiny, až 3 měsíce. Ale podmínkou je týdenní pobyt v nemocnici (což je dle mého nesmysl, nechápu proč by vážně nemocný člověk musel být předtím minimálně týden v nemocnici)

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33683 příspěvků 10 inzerátů 08.01.19 11:29

:hug: :hug: Chjo, drž se, hodně síly. Neschopenku ne, můžeš dostat příspěvek na péči. Kontaktuj odbor sociální u vás na úřadě, tam tě nasměrují a vyplníte potřebné papíry, většinou to u těžce nemocných jde naštěstí rychle.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 11:32

Mamka umírá v nemocnici. Už to na doma není. :,(

vertunka
Závislačka 4814 příspěvků 08.01.19 11:34

Já si brala neplacené volno. Potom na pohřeb jsem dostala 2 dny volna.

Drž se :hug:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 11:36

Diky

1mila2
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 08.01.19 11:37
@Anonymní píše:

Zas aby na tebe neprisla kontrola, kdyz budes na neschopence a s mamkou v nemocnici. To by snad bylo lepsi vzit dovcu nebo neplacene volno. Kdyby te nejaka dobra duse nahlasila, tak si socka smlsne :roll:
Mrzi me to, drz se :kytka:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 08.01.19 11:38
@Anonymní píše:
Pochopte anonim.

Normálně si vezmi ošetřovacku na maminku. Dojdi za jejím praktikem,on ti ji napíše. Také jsem to tak měla. Nějaké příspěvky na péči jsou nesmysl,to je všechno na dlouhé lokty,trvá to měsíce a ty to předpokládám potřebuješ řešit teď hned. A hlavně to neřeší tvoji nepřítomnost v práci. Ošetřovacku máš sice placenou jen 9 dní,ale předpokládám,že ti jde hlavně o to být doma s maminkou a neschopenka slouží hlavně jako omluvenka v práci. Drž se, také to mám za sebou :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 11:38
@Anonymní píše:

Tak to nedostanes nic :,(
Kdyby vam ji pustili domu, v nemocnici muzou vystavit rozhodnuti o potrebe dlouhodobe pece a ty pozadas zamestnavatele o dlouhodobe osetrovne. Ale pokud je maminka v nemocnici, pak je pece zajistena.
Neschopenku si jedine domluvit s vlastnim lekarem treba z duvodu psychickeho vycerpani.

Drzim pesticky, taky mame vazne nemocnou maminku v nemocnici a nevime, jak to dopadne :nevim:

Tichošlápek
Extra třída :D 11544 příspěvků 08.01.19 11:39

@srpen89 maminka je v nemocnici, tam leda vzít si dovolenou

srpen89
Ukecaná baba ;) 1986 příspěvků 08.01.19 11:41
@Anonymní píše:

To jako že chceš neschopenku na návštěvy v nemocnici ? Na to nepotřebuješ neschopenku. Myslela jsem,že se chceš o ni starat,ne jí navštěvovat v nemocnici. Návštěvy jsou všude každý den odpoledne,takže v pohode.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.19 11:43
@srpen89 píše:
Normálně si vezmi ošetřovacku na maminku. Dojdi za jejím praktikem,on ti ji napíše. Také jsem to tak měla. Nějaké příspěvky na péči jsou nesmysl,to je všechno na dlouhé lokty,trvá to měsíce a ty to předpokládám potřebuješ řešit teď hned. A hlavně to neřeší tvoji nepřítomnost v práci. Ošetřovacku máš sice placenou jen 9 dní,ale předpokládám,že ti jde hlavně o to být doma s maminkou a neschopenka slouží hlavně jako omluvenka v práci. Drž se, také to mám za sebou :?

Osetrovacku právě nedostanu, nemáme stejne bydliště. Tak nevím. Dik

Kriss Tina
Kelišová 6990 příspěvků 08.01.19 11:45

Když je v nemocnici tak leda ta dovolená nebo neplacené volno. Můžeš rislnout neschopenku, pokud máš vstricneho dr, který si vymyslí diagnózu a napíše ji, ale to neřeší tvoji situaci že budeš moct být s maminkou pořád, budeš mít omezení vycházkama… Je to blbá situace, osobně bych to řešila tím neplacenym volnem, pokud to tvoje finanční situace aspoň trochu unese. A přeji hodně síly :hug:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >