Umístění dítěte do "polepšovny" z rozhodnutí rodičů. Ano/Ne

432
10.11.19 18:07

Umístění dítěte do "polepšovny" z rozhodnutí rodičů. Ano/Ne

Hezký podvečer všem. :kytka: Co říkáte na tento návrh? Souhlasily/i byste? Já se přiznám, že nemám jasno.

https://www.novinky.cz/…vny-40302807

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.11.19 18:16

@Popeladym jenže to by tam hned bylo přeplněno. A přijde mi dost nízká ta částka, kterou by měli hradit rodiče. Dala bych 2× - 3× vyšší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
10.11.19 18:21

@DoktorkaZorkaHorká Ano, přeplněno by asi bylo. Mnozí by rádi přehodili odpovědnost na diagnosťák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 18:23
@Popeladym píše:
@DoktorkaZorkaHorká Ano, přeplněno by asi bylo. Mnozí by rádi přehodili odpovědnost na diagnosťák.

Jenže možná by to nakonec pro ty děti nebylo tak špatné, pokud to rodiče nezvládají anebo nechtějí zvládat. Co ty na to?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8233
10.11.19 18:25

Obávám se, že jako první by se řešilo, že lidé na hmoutné nouzi by žádali o prominutí poplatku, odkazovali by se na obdobné případy (= kde všude už mají úlevy), pak by spustili, že když to dítě má školní obědy kvůli sociální situaci zadarmo, tak je nesmysl, aby je v diagnosťáku platilo apod.
Ano, souhlasila bych, ale brala bych diagnosťák podobně jako lázně - člověk bez žádanky od lékaře tam jet může, ale zaplatí mnohonásobně víc, než člověk se žádankou. A platba předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2266
10.11.19 18:27

Já si myslím, že je to dobrý napad Částka adekvátní. Lidé sociálně slabší, alkoholici, fetaci apod. Si ji stejně nebudou moci dovolit, takže nehrozí prehozeni odpovědnosti na diagnostak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
10.11.19 18:28
@zrcadlo píše:
Obávám se, že jako první by se řešilo, že lidé na hmoutné nouzi by žádali o prominutí poplatku, odkazovali by se na obdobné případy (= kde všude už mají úlevy), pak by spustili, že když to dítě má školní obědy kvůli sociální situaci zadarmo, tak je nesmysl, aby je v diagnosťáku platilo apod.
Ano, souhlasila bych, ale brala bych diagnosťák podobně jako lázně - člověk bez žádanky od lékaře tam jet může, ale zaplatí mnohonásobně víc, než člověk se žádankou. A platba předem.

jj. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11407
10.11.19 18:28

Řekněte mi, co je to za rodiče, který svoje dítě dobrovolně pošlou do dětského kriminálu? Bych tam spíš poslala ty rodiče… A na tom termínu trvám!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.11.19 18:32
@MartinaIrena píše: Řekněte mi, co je to za rodiče, který svoje dítě dobrovolně pošlou do dětského kriminálu? Bych tam spíš poslala ty rodiče… A na tom termínu trvám!

Myslím, že jich není málo. A většina dětí bude stejných. Podívej se, jak jsou přeplněné věznice. A nejsou v nich jen bezdětní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
10.11.19 18:35

@DoktorkaZorkaHorká No jo, ale stejně tak to může jejich situaci zhoršit. Asi by to mělo být vždy až krajní řešení. A to, že rodič dítě nezvládá, nebo hůř, nechce, ještě neznamená, že je zralé na převýchovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1131
10.11.19 18:47

Jo, souhlasila bych. Zneužívání bych se nebala. Cena se mi zdá v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.11.19 18:58
@MartinaIrena píše: Řekněte mi, co je to za rodiče, který svoje dítě dobrovolně pošlou do dětského kriminálu? Bych tam spíš poslala ty rodiče… A na tom termínu trvám!

Jednu takovou znám a musím říct, že to bylo asi nejlepší výchovné rozhodnutí, které v životě udělala. Matka padesátnice, dítě vymodlené po 20+ potratech. Dcera těžce hyperaktivní, lehká schizofrenie. Léky odmítala, cca od 10 let tráva, od 13 perník. Kradla, lhala, nechodila do školy. Ani zamknout doma nefungovalo - škrábala se do krve, mlátila hlavou do zdi apod. V diagnosťáku několikrát odvykala, několikrát utekla, ale do jisté míry ji tam dokázali srovnat. Teď jí táhne na 30, je na substituční léčbě a většinou i pracuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
10335
10.11.19 19:01

To je naprostá marginalita, dokud se nezačne řešit proměna výchovných ústavů v něco, co připomíná 21. století. O dětské domovy se někdo stará, pěstouni mají vcleku dost pozornosti a podpory. Ale smradi s pasťáků nikoho nezjaímají a lidi co s nima pracují a ještě nevyhořeli nemají prostor a sílu k nějakému lobbyingu.

Takže maximálně si je občas berou do huby fašizující populisti, co chtějí přitáhnout řemen…

Jinak teda v současnosti je možnost s dítětem s výchovnými problémy pracovat buď ambulantně a nebo i pobytově v rámci Středisech výchovné péče.

Jenže voni většinou taky chtějí pracovat s rodiči a v tom jaksi bývá kámen úrazu - protože jaksi když si dítě porouchali, tak doufají, že ho někdo opraví a oni svoje patologizující chování přece nebudou muset měnit.

A to už vůbec nemluvím o tom, že klíčová je prevence, tedy nutnost proměny OSPOD tak, aby se výrazně posílila složka terénní práce a zajistil se systém sociálního bydlení, protože to je dost často u kořene významné části průšvihů.

To jestli se do pasťáku dá dostat jen rozhodnutím soudu a nebo to jde využívat jako službu je prostě zcela okrajové a nedůležité téma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11407
10.11.19 19:05

@Ou Máš pravdu, takhle blbě ten systém je opravdu nastavený. Líp bych to nenapsala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
10.11.19 19:14
@DoktorkaZorkaHorká píše:
Jenže možná by to nakonec pro ty děti nebylo tak špatné, pokud to rodiče nezvládají anebo nechtějí zvládat. Co ty na to?

No ze by to vyuzivali jen rodice, kteri maji tendenci budto nevychovavat nebo hazet zodpovednost za stav svych deti na nekoho jineho. Otazka je, jestli by tam detem nebylo lepe. Ale diagnostaky jsou fakt sila. Byla jsem v jednom na praxi a vsude jsem chodila v doprovodu hlavniho vychovatele ( mel v kapse permanentne peprak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama