Umístění tepelného čerpadla

1944
21.3.16 12:36

Umístění tepelného čerpadla

Dobrý den, třeba jste někdo řešil něco podobného: Bydlím v dvojdomku a moji sousedi (se kterým nemáme dobré vztahy), si minulý týden pořídili tepelné čerpadlo (asi voda-vzduch). Začala jsem totiž slyšet hučení a venku na zahradě jsem si všimla, že na mě proudí studený vzduch. Tak jsem pátrala (máme totiž z obou stran plotu keře), a mezerou mezi domem a plotem jsem si všimla, že mají ze sklepa vyvedou docela velikou rouru, jež je otočená na naši zahradu, je to asi dva metry od plotu. Jsou na to nějaká omezení?
Na netu jsem zatím zjistila, že se nedoporučuje dávat čerpadlo do řadovek a že by to mělo být min. 5 metrů od hranic pozemku a hluk z čerpadla by též neměl sousedy obtěžovat, nedoporučují umístění u obytných místností, což bohužel je. Chci se dojít ještě zeptat na stavební úřad, abych měla přesné informace a sousedům asi napsat, víc mě nenapadá. Jak byste to řešili?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

JayLee
21.3.16 12:39
@Bufanda píše:
Dobrý den, třeba jste někdo řešil něco podobného: Bydlím v dvojdomku a moji sousedi (se kterým nemáme dobré vztahy), si minulý týden pořídili tepelné čerpadlo (asi voda-vzduch). Začala jsem totiž slyšet hučení a venku na zahradě jsem si všimla, že na mě proudí studený vzduch. Tak jsem pátrala (máme totiž z obou stran plotu keře), a mezerou mezi domem a plotem jsem si všimla, že mají ze sklepa vyvedou docela velikou rouru, jež je otočená na naši zahradu, je to asi dva metry od plotu. Jsou na to nějaká omezení?
Na netu jsem zatím zjistila, že se nedoporučuje dávat čerpadlo do řadovek a že by to mělo být min. 5 metrů od hranic pozemku a hluk z čerpadla by též neměl sousedy obtěžovat, nedoporučují umístění u obytných místností, což bohužel je. Chci se dojít ještě zeptat na stavební úřad, abych měla přesné informace a sousedům asi napsat, víc mě nenapadá. Jak byste to řešili?

neresila bych to ;) taky mame klimatizaci v byte a slysi ji všichni kolem tu jednotku co fouka a kape z ni voda ale splnuje parametry hlucnosti a všechny ty testy co ma mit takze pokud se to nekomu nelibi tak ma smulu my ji jinam dat nemůžeme nez ji mit na balkone ;) takze jediny co muzes das podnet na hygienu aby zmerili hluk a zda ma vsemozne atesty coz pokud je to novy tak mit urcite bude ale nic nezmuzes a je jen na sousedovi zda s tim něco udela nebo ne ;)

• Citovat
  • Upravit
1944
21.3.16 12:50

Ono se to má totiž tak, že kdybych to, co oni, udělala já, tak by si stěžovali. Nemyslím si, že musím tolerovat, aby na mě a mé dítě na naši zahradě foukal studený vzduch z jejich čerpadla, když by ho mohli mít za 1) na straně domu, kde by to nikomu nevadilo, 2) by si to mohli natočit do své zahrady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
21.3.16 13:12
@Bufanda píše:
Ono se to má totiž tak, že kdybych to, co oni, udělala já, tak by si stěžovali. Nemyslím si, že musím tolerovat, aby na mě a mé dítě na naši zahradě foukal studený vzduch z jejich čerpadla, když by ho mohli mít za 1) na straně domu, kde by to nikomu nevadilo, 2) by si to mohli natočit do své zahrady.

no hele zkus to a uvidíš ale dle me tim nic nevyresis na zadnym urade ;) oni nic neporusili tobe to proste jen vadi ;)

• Citovat
  • Upravit
35644
22.3.16 06:29

Jestli se to jen „nedoporucuje“ a neni to zakazane, tak asi smula. Taky mame takove sousedy. polkni horkou slinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1944
22.3.16 08:37

Byla jsem se zeptat na stavebním úřadu, paní mi řekla, že mi to zjistí a ať sousedům napíšu dopis. Chci, aby si to otočili do své zahrady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama